Krádež u Mileny

Krádež u Mileny

Příspěvekod Jarek Servus » 22 dub 2018, 12:50

Přeposílám mail od m¨Mileny
Dnes v noci mi někdo ukradl další 3 bonsaje:, japonskou azalku-kaskáda, miska Čína, jalovec -kasláda ve skořepině a brslen křídlatý, miska Jirka Svačina. Jen v miskách je přes 1000 Kč, pořizovací cenu rostlin a hodnotu péče těžko spočítám.
Je to druhá krádež, vloni na podzim to byly rovněž 3 kousky: jalovec Shimpaku s mrtvým dřevem-miska Čína, skalník-kaskáda v misce Klika-Kuřátková a břečťan v režné misce.
PROSÍM ZLODĚJE, ABY PŘESTAL KRÁST A NECHAL MI JEŠTĚ 2-3 ROKY POTĚŠENÍ Z BONSAJÍ. BUDE MI PAK 70 LET, TAK UŽ PAK BONSAJE SILNĚ OMEZÍM NEBO ÚPLNĚ SKONČÍM.
Vás ostatní přátele bonsají prosím o všímavost, jistě zde na Prostějovsku u někoho tyto kousky uvidíte a třeba mi dáte "echo".
Děkuji.
Dnes mě přestaly bonsaje bavit, nemám náladu je ani zalít. Tak smutno mi bylo před asi 30 lety, kdy mi zemřela maminka. Lehla jsem na lehátko a četla v bonsajovém časopisu, kde jako náhodou je článek "Vzpomínka na legendu - Daizo Iwasaki". A v jednom odstavci píše:
" Bonsaje pro mne znamenají tolik jako manželka - dělím se s nimi o svůj život. Bonsaje mohou být bratry, sestrami manželi a nebo dětmi, bez kterých nemohu žít."
Přesně ten těsný pocit ztráty mě zasáhl, i když to nebyly ty moje nejstarší kousky. Nějak se z toho proberu a snad mě vyškovská výstava namotivuje a půjde to dál.
první krádež: břečtan, jalovec Shimpaku a skalník - krádež říjen 2017
azalka, jalovec a brslen křídlatý - krádež v noci ze soboty 21.4. na neděli 22.4.2018

Milena se věnuje bonsajím více než 30 let. Je zakládající členkou a hlavním organizátorem našeho klubu a jednou z prvních členek brněnského bonsaiklubu. Ta svině (omlouvám se prasatům - jsou na rozdíl od zloděje užitečná) jí ukradla kus duše.
Přidávám fotografie jejich stromků.
Přílohy
azalka_nejstarší_3-2016.JPG
azalka_nejstarší_3-2016.JPG (152.28 KiB) Zobrazeno 1853 krát
brslen_křídl._2016.JPG
brslen_křídl._2016.JPG (142.43 KiB) Zobrazeno 1854 krát
břečtan_3-2016.JPG
břečtan_3-2016.JPG (130.62 KiB) Zobrazeno 1853 krát
jalovec_šimp._2016.JPG
jalovec_šimp._2016.JPG (143.58 KiB) Zobrazeno 1854 krát
jaloveček_2016.JPG
jaloveček_2016.JPG (139.73 KiB) Zobrazeno 1854 krát
Naposledy upravil Jarek Servus dne 23 dub 2018, 19:42, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Krádež u Mileny

Příspěvekod Richard Jůrka » 23 dub 2018, 09:47

To je hnus, sekal bych za to ruce :(
Uživatelský avatar
Richard Jůrka
 
Příspěvky: 61
Registrován: 14 dub 2017, 20:29
Bydliště: Hladov

Re: Krádež u Mileny

Příspěvekod Jarek Servus » 23 dub 2018, 19:44

Přidávám fotografii skalníku.
Přílohy
skalník_I-_2-_2016.JPG
skalník_I-_2-_2016.JPG (156.92 KiB) Zobrazeno 1751 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Krádež u Mileny

Příspěvekod Vladimír Touš » 23 dub 2018, 21:16

Tohle je fakt špatná zpráva.

Mileno, pokud budeš mít zájem, mám pro Tebe mahalebku. Určitě Ti nezahojí bolavé, prázdné místo po Tvých stromkách, ale radost Ti snad udělá. Děj mi vědět a domluvíme předání.
Vláďa
Vladimír Touš
 
Příspěvky: 284
Registrován: 16 zář 2015, 08:41
Bydliště: Praha-západ

Re: Krádež u Mileny

Příspěvekod Vahada » 25 dub 2018, 11:09

Je velká škoda, že i v tomto "oboru" se také krade, možná je to na kšeft, ale možná to to nedej bože dělá i nějaký také bonsajista. Je to smutné, ale já pořád věřím, že jsme spolek solidních lidí, kterým je možné absolutně věřit.
Mileno, mám to trochu z ruky, ale pokud bychom to nějak dohodli na způsobu, tak ti rád něco dám abych alespoň trochu pomohl.
Jinak jsi ještě mladice, tak se nechystej přestávat...
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Krádež u Mileny

Příspěvekod tomikzlesa » 25 dub 2018, 11:23

někteří lidé by zkrátka neměli žít, v takovou chvíli kdy se ukradne bonsaj to vubec není o penězích, ale o tim co ten zasranej zloděj nikdy nepocítí.. :?
Mileně přeju aby to co nejdříve přešlo.
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Krádež u Mileny

Příspěvekod Jarek Servus » 26 dub 2018, 22:57

Milena mi postupně napsala a moje odpovědi.
"Jarku, tak dnes jsem se nadechla a nahlásila krádež. Policajti přijeli ke mně vše obhlídnou a nafotit a že mě pozvou na výslech. Musím sehnat seznam od Marie, kde budou i ti noví mladí, at je policajti proklepnou. Taky jsem jim práskla tu krádež misek Marii na Daliborce, to může mít na svědomí jeden "fantom bonsají."
M.

"Mileno, musí se to zkusit. Nemusí to být jen ti noví, mě se taky ztratily frézky od Kunčara, asi po volné dílně pro veřejnost před dvěma roky, tak jsem nic nehlásil, protože jsem si nebyl jistý datem ztráty. Snad to povede alespoň k zastrašení pachatele."
Jarek

"Frézky a misky Marie - to bylo tam. Taky bych ráda, kdyby to nahlášení policii zloděje zabrzdilo, uvidíme.
Včera jsem si všimla zmizelých 2 pokojových azalek sesazených v jedné misce a byly na lavici mimo police v bonsai-háji. Tak jsem to doplnila do výpovědi. Byl přítomen mladý polda, který měl o bonsajích ponětí, sám jednu z OBI měl, samozřejmě pošla. Když slyšel mé ceny, tak se divil, že bych měla nasadit víc. Celkem jsem uvedla 3.200 Kč, ale berou to jako tr.čin, protože vnikli nacizí pozemek".
M.


"Mileno, opravdu je cena nízká. Ale alespoň policie něco dělá. Mám to přihodit na BKhana a greenhorny?"
Jarek

"Jarku, možná to není špatný nápad, ale spíše na náš web, tam ten zlodějíček určitě chodí. Tak se možná zbrzdí, může počítat s tím, že budeme návštěvníky na tvarovačkách více pozorovat a dá pokoj.
Ale měl jsi slyšet ty úplně laické otázky policisty, vůbec neměl páru, co je bonsai, furt mlel o květináčích a z jestli jsou z porcelánu. Hlavně si myslel, že bonsai je název druhu stromku. Naštěstí ten kolega byl v obraze, tak mu napovídal a vysvětloval, já bych mu tam jinak udělala rovnou přednášku a na to nebyl čas
Zítra letím s vnučkou na eurovíkend do Valencie, zpátky jsem až v úterý ráno. Aspoň přijdu na jiné myšlenky. Já bych tak ráda pár lepších azalek dala do misek, ale za téhle situace??
Představ si tu solidaritu s mým smutkem - Martin Kolacia mi nabídl přepychovou mahalebku, jen bych pro ni musela dojet, a Milda mě taky pozval si vybrat nějakou rostlinu u něj, abych prý nezanevřela na bonsaje a rozšířila sbírku. To mě úplně dojalo."
M.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků