Volný pokec

Re: Volný pokec

Příspěvekod Compel Lubomír » 29 dub 2012, 14:22

Kluci, Já naměl čas to před zimou zazimovat, tak jsem to naházel jen pod police a jde všechno. Jenom trnka mi přišla jako mrtvola, a najednou vyhodila pupeny. Pak úplně trpaslíčí mochna, už jsem plakal že ji musím vyhodit, začíná se zelenat. Pokud tedy se mi nebude něco zdát - jako že mrtvý, tak počkám ještě do příštího roku než to zahodim. :mrgreen:
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Volný pokec

Příspěvekod ruda.p » 30 dub 2012, 00:47

Tak jsem si vyzkoušel nebýt doma v pá ráno pořádně zalil :!: pokojovky tím myslím a v ne večer návrat, vedra byli obstojný dokonce jsem prošel úpalem
okno na jich tam povadli jen dva kousky ptačí zob a segrecie, no a okno na východ tam jen Solanum
ponoření do lázně a zarosení vrátilo život všem rostlinám, tak jsem přestěhoval většinu na východní okno
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Volný pokec

Příspěvekod Lada Fabián » 30 dub 2012, 22:47

Rudo,když jedeš na delší dobu pryč,tak kytky sundej s okna!
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Volný pokec

Příspěvekod kuncarladislav » 30 dub 2012, 23:09

No chlapci,mě to po zimě přežilo vše,ale mám cca3 tejdny po přesazení a modříny dou asi do kytek a to všechny 3.Napřed jeli pěkně(krásně svěže zelený štětičky) no a teď den ode dne blednou.Je třeba šance,že i když teď jako uschnou jehlice,tak třeba budou pomalu kořenit a na rok se spravěj?Nebo je to na tuty v pr.... Kde se stala chyba netuším,byly zapěstovaný.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Volný pokec

Příspěvekod Robert Černý » 01 kvě 2012, 08:12

Láďo, když ti žloutnou a odcházejí jehlice u modřínu, tak to většinou nekončí dobře. U modřínů při přesazování se musí dávat docela pozor na kořeny, nesmí se jich vzít tolik jako třeba u habru. Jinak mám s modřínama zkušenosti, že když dělaj kořeny tak nemají velký přírůsty, ale jsou zelený. Zkusil bych zalejt Super Thrivem a pak už jen čekat jak to dopadne a určitě do stínu. Asi je ještě možnost, že je spálilo slunce, bylo nyní dost intenzivní. Uvidíš co ti napíšou zkušenější.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Volný pokec

Příspěvekod Vahada » 01 kvě 2012, 08:45

Tak to máte docela kliku, mě odešlo šest habrů docela slušných macků, které byly v miskách už řadu let, drobnolisté skalníky a burgerák a ještě nějaká šepleť, která není důležitá. Dlouhodobě 20 st.pod nulou, úplně bez sněhu.
A pak že habry jsou plevel....
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Volný pokec

Příspěvekod Robert Černý » 01 kvě 2012, 09:09

Vašku já si pořád myslím, že habr je "plevel" ale samozřejmě není nesmrtelný.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Volný pokec

Příspěvekod Laďas » 01 kvě 2012, 22:43

kuncarladislav píše:No chlapci,mě to po zimě přežilo vše,ale mám cca3 tejdny po přesazení a modříny dou asi do kytek a to všechny 3.Napřed jeli pěkně(krásně svěže zelený štětičky) no a teď den ode dne blednou.Je třeba šance,že i když teď jako uschnou jehlice,tak třeba budou pomalu kořenit a na rok se spravěj?Nebo je to na tuty v pr.... Kde se stala chyba netuším,byly zapěstovaný.


No já mám asi stejný problém s modříny...myslím,že je za tím určitě velké vedro co je.Některé štětičky žloutnou a něco úplně zaschlo.Zalévám ráno i večer :? Co šlo,jsem přesunul do stínu.
Uživatelský avatar
Laďas
 
Příspěvky: 227
Registrován: 19 lis 2011, 18:09

Re: Volný pokec

Příspěvekod Robert Černý » 01 kvě 2012, 23:34

Tak u mě to nakonec vypadá tak, že ten buk se probudil k životu :jedna: ale cypřišek hrachonosný, kterého jsem na podzim přesazoval a kterého máte i někteří z vás od Vládi B. se nechce nějak "probudit" k růstu, i když je zelenej. Tak abych to sečet, přežily mi všechny zapěstovaný stromy :jedna:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Volný pokec

Příspěvekod Míra Z » 02 kvě 2012, 21:39

Vašku,pár habrů mi to asuí taky odešlo.To nechápu...
Naposledy upravil Míra Z dne 06 kvě 2012, 23:06, celkově upraveno 1
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků