Volný pokec

Re: Volný pokec

Příspěvekod Robert Černý » 15 kvě 2012, 09:02

Musím se přiznat, že jsem taky nyní něco schoval.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Volný pokec

Příspěvekod tomikzlesa » 15 kvě 2012, 14:53

taky sem schovával, jednou neschoval a už mam buky omrzlý :twisted: ty jejich předpovědi jsou vskutku vydařený
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Volný pokec

Příspěvekod Petr Krásný » 15 kvě 2012, 18:46

kombinace mrazu a tepla je opravdu potvora. také uschování přesazeného buku ve skleníku je potvora, je ale pravda, že mnohé habry a buky ( a mnoho dalších) si dávají načas, něco se mi zdá jako by se teprve probudilo. tak držme si vzájemně palce. Jinak nevíte někdo proč řežou v Alpách ve dvou tisících klěčě a o něco níž modříny?
Zdraví Petr K
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: Volný pokec

Příspěvekod Martin Vajs » 15 kvě 2012, 19:47

no já myslím Petře, že ten buk je tak do krbu :cry: :cry: :cry: ......má úplně suché pupeny a nikde ani náznak, že by aspoň jeden rašil. Habr asi pojede...začínají mu praskat pupeny a jsou nalité a začínají zelenat.
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Volný pokec

Příspěvekod Vahada » 15 kvě 2012, 20:16

Petře kéž bys měl pravdu.... a něco se ještě probudilo, ale spíš to vypadá blbě, hlavně stromky s tvrdým dřevem.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Volný pokec

Příspěvekod Robert Černý » 15 kvě 2012, 21:18

Tak já musím nakonec říct, že letos mi přežilo vše. Můj "nej" buk dnes začal otvírat pupeny, kde se to pěkně zelená :jedna: Dal si načas prevít. Budu ho ale nadále schovávat, jelikož ve středu a ve čtvrtek v noci má u nás mrznout až -4C. Právě loni tomuto buku mráz popálil rašící listy :( Zajívavý ale bylo, že moje buky které měly vyzrálé listy nebo jen pupeny byly v pohodě.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Volný pokec

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 15 kvě 2012, 22:11

Jinak nevíte někdo proč řežou v Alpách ve dvou tisících klěčě a o něco níž modříny?

:?:

U nás si některé habry i buky taky dávají na čas, po loňském probouzení dvou stromů až v červnu-červenci ale věřím, že budou nakonec v pohodě....

Martine, s tím bukem to je :x ... Dokud je ale zelený, tak ještě nezbývá, než doufat.

Jinak mám zprávy ze Švýcarska a Holandska o stejně "katastrofální" zimě jako u nás - hodně zapěstovaných stromů se neprobudilo, nejsme v tom sami.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Volný pokec

Příspěvekod Martin Vajs » 16 kvě 2012, 06:47

Luki, on ale nikde zelený není :cry: ...odstřihl jsem včera jenu silnější větev uvnitř stromu a byla uvnitř spíš suchá než živá......taky mě to mrzí....
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Volný pokec

Příspěvekod tomikzlesa » 16 kvě 2012, 07:42

Robert Černý píše:Zajívavý ale bylo, že moje buky které měly vyzrálé listy nebo jen pupeny byly v pohodě.


Bobo právěže to zajímavý není vůbec :D vyzrále listy už to prostě v pohodě ustojí a ty co sou ještě v pupenech sou dokonale chráněný, odnesou to jen ty křehoučké štavnaté výhonky, pokud mají být -4C jakože tomu věřím, tak to zase bude v pr.. :twisted: Snad bude stačitpokrýt látkou
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Volný pokec

Příspěvekod Míra Z » 16 kvě 2012, 11:21

Tohle mi začíná drťit.X let zapěstované stromy a stačí jedna špatná zima...
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron