Smutná zpráva

Smutná zpráva

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 19 kvě 2009, 13:39

Dnes jsem se dozvěděl od paní Hylmarové že druhého května zemřel její manžel Jiří Hylmar z Benešova u Semil.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Smutná správa

Příspěvekod Jarda Marek » 19 kvě 2009, 14:01

Od bonsai-greenhornů,

Čest jeho památce...........
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Smutná správa

Příspěvekod Míra Z » 20 kvě 2009, 00:38

To je mi moc líto
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Smutná správa

Příspěvekod Milena » 27 říj 2009, 12:52

1. Nemám smutnou zprávu, neděste se, ale můj příspěvek se sem asi hodí nejvíc.
2. Přimlouvám se, že by alespoň v nadpisu nemusela být hrubka, v textech to beru, kdo by hlídal y - i - po vyjmenovaných slovech nebo ve shodě podmětu s přísudkem (nejsem úča,nebojte - ale vy umíte líp tvarovat, já češtinu). Takže podle mne "Smutná zpráva"
3. Naše dlouholetá bonsajistka již přesáhla sedmdesátku a zdravotně je na tom stále hůř, takže bude muset redukovat svou sbírku, odhaduju 200 - 300 kousků. Jsou tam z větší části jamadori, ale protože je naprostý samouk asi 40 let a ještě k tomu se bojí pořádně říznout, drátovat vůbec neumí, tak ty stromky podle toho vypadají. Základ má dobrý, zvláště její oblíbené skalníky.Modříny, borovice a další potřebují podstatně více práce.
Jistě máte zkušenost, co se kde dělo se sbírkou v podobné (či horší) situaci. Mně napadá snad nějaká aukce nebo uspořádat její prodejní výstavu - samozřejmě nechce své miláčky rozdat, jsme na Hané, že jo, a Hanáci jsou skrblíci. (Já tady jen bydlím, pocházím z Těšínska..)
Poradíte mi někdo, jak jí pomoci? Navíc budu řešit podobný problém za 5-10 let, kdy jistě neunesu ani jedinou bonsai, a co s tím, když dcery se nevyvedly (tedy nulový vztah k rostlinám) a vnoučata se ještě nevybarvila.. :roll: Díky moc za každou radu.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Smutná správa

Příspěvekod raficka » 27 říj 2009, 15:02

Musím taky přiznat,že jsem tím pravopisem postižená,nevadí mi hovorová čeština,taky ji používám,ale při větší hrubce mě píchne snad až u srdce,dnes se ten pravopis nenosí,předevčírem jsem našla hrubku i v novin.titulku.Když jsem opravovala synovi diplomovou práci před vytištěním a pak jsem mu vynadala,že takhle nemůže psát,když studuje vysokou a ještě k tomu humanitního směru,tak mně slíbil,že mi přinese přečíst diplomku /již vytištěnou/ asistenta na vysoké škole.A to jsem koukala! Těch hrubek,to by snad neudělal ani žák základ.školy.Já se snažím to přehlížet,protože a to se opakuji,jste jediný forum,kde je pohoda a humor!!!!!!! Jsem taky na foru u sukulentářů /když je pěstuju/,tam jsem se ani jednou !!! nezasmála a v neděli se tam navíc pohádali.Ted jsem přijela z nemocnice,zas mi něco řezali,nic příjemnýho,ale těšila jsem se.že přijedu,pustím si net a najdu si nejdřív "Greenhorny",pro lepší náladu!Má to jednu nevýhodu,že neumím bonsaje a nebo že by oni pěstovali sukulenty,jako já.Tak jsem aspon /nefunguje mi háček,prominte/ začla shánět knížku "Sukulentní bonsaje".
A s těma stromkama : Mileno,kdyby se to rozprodávalo,tak mi nějaký vezmi,napiš číslo účtu,kam nebo jakým způsobem poslat peníze /může být i složenkou/ a jestli bys je mohla zatím vzít k sobě,odvoz bych pak zařídila.Díky Lída Skokanová-Rafička
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Smutná správa

Příspěvekod Pavel Š. » 27 říj 2009, 15:24

Znal jsem jeho tvář a jeho výpěstky jen z obrázků v časopise, ale byl mi moc sympatický. Všichni tam holt musíme ..... :(

P.S.: Holky, držím vám palce ve vaší snaze za lepší psaní na netu. :jedna: Taky trpím, když to tady i jinde občas čtu. :blednu:
Naposledy upravil Pavel Š. dne 27 říj 2009, 15:40, celkově upraveno 1
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Smutná správa

Příspěvekod Martin Iša » 27 říj 2009, 15:26

Tu knihu tu nabízím zdarma na vlákně :prodám, koupím, vyměním, daruji.Napiš mě adresu, pošlu ti jí. :P S tím pravopisem, máte samozřejmě pravdu.Občas se spleteme všichni.To, že si toho nikdo nevšiml, je docela naše ostuda. :oops: :roll: Ale jsme jen lidé.A jak známo, člověk je tvor nedokonalý. :) Jarda to uvede dopořádku.
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Smutná správa

Příspěvekod petradelt » 27 říj 2009, 15:36

Co se týče rozprodávání sbírky, určitě by byl mezi greenhorny zájem o nějaký materiál.
Asi by to chtělo nějakou nabídku, foto a cenu nebo něco podobného. :think:
Petr z New bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Smutná správa

Příspěvekod Pavel Šimsa » 27 říj 2009, 15:47

Přesně tak, vyfotit, vyvěsit tu seznam - orientační a zájemcům poslat obrázky. Oni se už s nabídkami přihlásí, si myslím.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Smutná správa

Příspěvekod Jarek Servus » 27 říj 2009, 16:00

Mileno, teď je už na stěhování sbírky dost pozdě. Snad to dokážou zazimovat a paní na tom není tak zle. Na jaře, pokud by měla zájem, tak tam dva, tři zajdeme, uděláme soupis, cenu a nabídneme ke stažení. Ochotně potom přivítám technickou pomoc někoho z fóra. Pro ostatní - ve sbírce najdete všechny velikosti od shohinů po skoro metrové, některé opravdu dobré jako jamadori, s dobrým potenciálem.
Co se týče pravopisu, taky dělám překlepy, ale některé chyby mě bodají do oči. Chudák Karel Čapek a jeho krásná čeština.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Další

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron