Zemřel Václav Havel

Zemřel Václav Havel

Příspěvekod Martin Vajs » 18 pro 2011, 13:59

Čest jeho památce...osobně jsem se s ním setkal, ještě v tehdejším rock klubu BUNKR v Praze a na toto setkání nezapomenu. Pro mě to byl pan prezident (politik) v postkomunistické éře politiky. :jedna:
Naposledy upravil Martin Vajs dne 18 pro 2011, 17:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Zemřel Václav Havel

Příspěvekod Jiří Svačina » 18 pro 2011, 16:53

Ještě než mě zastihla tato smutná zpráva jsem tu, v jiné diskusi, napsal úvahu o kruzích. Tento kruh - dráha života přítele , se bohu žel právě dnes uzavřel. Znali jsme se , pár let před listopadem, u mě jak jinak než přes výstavy kytek - zahájení a resturace na Karláku, i další . Tehdy jsem netušil, že díky těmto zcela náhodným setkáním se skalničkáři pražského klubu a jejich přáteli, /znal jsem dlouho jen tváře a křestní jména/, jak jsem až mnohem později zjistil, jsem se dostal mezi sledované , a na pár let i elitu - zaměstnance kotelen. Měl jsem už tehdy několik propašovaných knih o bonsajích a zahradách, cestoval - lezl po horách, ale moc jsem nevěřil, že bych snad někdy některé na západ od našich hranic mohl vidět na vlastní oči... Díky moc, všem kteří se o to zasloužili... Zamačkávám slzičku v koutku, zapaluji do přicházejícího soumraku svíčku, tichoučkou vzpomínku na šibalský úsměv a pozdější srdíčko u podpisu, vzpomínku na tehdy ještě nenápadného kamaráda, přítele...
jak napsal Martin :jedna: Čest jeho památce
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Zemřel Václav Havel

Příspěvekod Luděk Urbanič » 18 pro 2011, 19:25

Pro mně osobně zhaslo světýlko naděje na konci zdejšího politického tunelu.

Zbyl jen ten TUNEL - temný, vlký, zapáchající.

Ale abych nebyl nebyl za pesimistu - (byť hesla nemám rád) věřím, že ta pravda a láska opravdu jednou zvítězí :jedna: (škoda, že ve smajlících není véčko)
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: Zemřel Václav Havel

Příspěvekod Compel Lubomír » 20 pro 2011, 00:38

Chlapi, nemám k tomu co říct. Jen tolik. Politice nehovým ani heholduji, pokud ovšem vyhasne život a to jakýkoli, je to vždy smutné.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Zemřel Václav Havel

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 20 pro 2011, 11:43

Je mi to líto.Václav Havel neměl rozhodně jenom politický rozměr. Ale vše staré a opotřebované bude jednou nahrazeno.Včetně nás všech.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Zemřel Václav Havel

Příspěvekod Míra Z » 22 pro 2011, 20:58

Honzo,plně souhlasím,jen dodat že málo kdo z nás tu zanechá tak velký odkaz.
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Zemřel Václav Havel

Příspěvekod Jiří Svačina » 23 pro 2011, 11:42

Těžko se hledají správné věty . Pro ty mladší je doba a vzpomínky , před dvaceti a více lety, dávná minulost. Ta známější část života Václava Havla je z doby po listopadu . Ale setkání známých, povídání u piva, s kytarou, úplně obyčejných lidiček byla občas už dávno před tím . Snad nikoho tehdy ani neapadlo jak moc, a v jak krátklé době se podaří stav věcí kolem nás zcela změnit . On tomu hodně moc pomohl ,dal tvář, cestu, naději
Smutný den ale zítra zase vyjde sluníčko...
Hezký den, hezké svátky, hezký Nový rok Vám všem ...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron