Rodina a bonsaje

Rodina a bonsaje

Příspěvekod Martin Iša » 05 bře 2009, 12:37

Takový průzkum. :) Jak se staví vaše okolí, rodina k vašemu koníčku?O mně tvrdí rodina, že jsem nemocný. :mrgreen: Ale jak se začly objevovat první výsledky, byla i pochvala. ;) A jak jsem zjistil, nejlepší je , když do toho zapojíte i manželku. :P Z vlastní zkušenosti , pořiďte si něco kvetoucího. ;) Nejhorší, co jsem slyšel, je:A co z toho máš? :evil: A jaké máte zkušenost i vy? Nestyďte se a klidně to na sebe práskněte. :D
Naposledy upravil Martin Iša dne 05 bře 2009, 16:03, celkově upraveno 1
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 bře 2009, 13:28

Teda Martine, na tebe ten morybundus ale působí :!: To je téma do pranice. :lol: . Ale co se týká mě, mám výhodu, protože se o bonsaje zajímáme se synem, dcera je vdaná a bába je v menšině. :P :P . Ale vážně, nikdy jsem neslyšel nějaké divné poznámky,ve vzájemné toleranci jsme včera oslavili 31let manželství,(sice jsem říkal, že bude lepší si pustit plyn,než slavit),ale zase jedeme dál (bez plynu) :lol: .
Mazželka okopává mrkev, já nípám stromy- takže HAVAj :P :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod mirecc » 05 bře 2009, 13:43

Mňe to manžetka tiež toleruje, len vždy ked niečo robým zo stromami tak utrúsi: :x zas im robýš zle? no a synáčik (6) ked polievam tami berie postrekovač a strašne che rosit. Takže pohoda lesná. :geek:
Miro Malych
mirecc
 
Příspěvky: 78
Registrován: 07 úno 2009, 00:35
Bydliště: okr.Trenčín, SR

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Martin Iša » 05 bře 2009, 16:24

Ladislav Kotál píše:Teda Martine, na tebe ten morybundus ale působí :!: To je téma do pranice. :lol: . Ale co se týká mě, mám výhodu, protože se o bonsaje zajímáme se synem, dcera je vdaná a bába je v menšině. :P :P . Ale vážně, nikdy jsem neslyšel nějaké divné poznámky,ve vzájemné toleranci jsme včera oslavili 31let manželství,(sice jsem říkal, že bude lepší si pustit plyn,než slavit),ale zase jedeme dál (bez plynu) :lol: .
Mazželka okopává mrkev, já nípám stromy- takže HAVAj :P :P
Tak tedy klobouk dolů, já mám teprve 25let , v srpnu.A přeju bez jakýchkoliv nemístných poznámek, zcela upřimně:Hodně vzájemné tolerance, a pochopení pro danou věc. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Míra Z » 06 bře 2009, 22:14

Moje pani je už celkem v pohodě akorád jí občas vadí že když mám volno (na jaře a na podzim) tak beru krumpáč lopatu a zmizím na celý den.Když dorazím tak kouká co dovezu a nezapomene prohodit "kdy už dovezeš nějaký strom do zahrady!" Můj syn (1rok starý) zatím neříká nic :D ale už se těším až ho budu brát sebou. ;) Mno a sestře jsem půjčil nějakou literaturu dal pár odkazů na netu a už se těší jak pojedem do bonsaicentra :D
Jinak okolí má myslím kladný přístup
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Ivet » 06 bře 2009, 22:28

U mna je to tiez v pohode, aj manzel ma svoje konicky, tak sa navzajom podporujeme a fandime si. Ale ked idem pozriet na net, neodpusti si poznamku: "Zas ocumujes tie tvoje "bambuse a haluze"? Jasne ze si robi srandu, obcas mi aj robi doprovod na potulky po okoli, ale je pravda, ze zvacsa chodim sama, nikdy neviem ako dlho sa zdrzim, tak ho nechavam napospas jeho konickom. Vyhovuje nam to tak. Ja mam klud, nemusim sa kvoli nemu ponahlat a telefon je vzdy poruke. Staci zavolat a taxi je o chvilu na mieste ;) .
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod milan kulhavý » 07 bře 2009, 20:04

No já mám ženu celkem tolerantní.Ví,že bonsaje jsou můj největší koníček a tak je ráda,že třeba neběhám ža ženskýma.Ale docela dost soptila,vždycky když jsem v obýváku na stole přesazoval,stříhal a drátoval svoje miláčky... :D :D :D Docela ji ale chápu-jenže kde jinde to mám dělat,když bydlíme v paneláku...
Na druhou stranu-přestala soptit,když jsem vloni přivezl z Libčan zlato za 1. místo v Bonsai Cupu.A těď mám doma naprostý klid "na práci" ;) .
Zdraví Milan,Pardubice.
milan kulhavý
 
Příspěvky: 33
Registrován: 22 úno 2009, 13:35

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Robert Černý » 20 bře 2009, 11:52

Manželka je chápavá a tolerantní, jelikož i ona má koníčky, které toleruji já jí. Ono by to asi ani jinak nešlo. Jen když domů něco přinesu neplánovaně, tak slyším: Kam to chceš zase dát?? nemáš toho už dost?? Protože máme zahradu, kde je místa zatím dost, tak jí to přejde a jde okukovat co jsem vlastně přines a já jí udělám malou přednášku co s tím atd.... a všechno je v pohodě...... :jedna:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Peter Petrik » 30 srp 2009, 13:46

hm. mne moja snubenica tiez stale vravi ze ci este toho nemam dost, co s tym budem robit. ale tak povedzte moze byt n iekedy bonsajov dost?? :think: ja myslim ze nie. :D :D :D :D Vzdy sa ma pytala ze co chcem k narodeninam, meninam a nikdy som nevedel ze co mam chciet. od kedy sa zaujimam o bonsaje tak je vec vyriesena :D teraz sa ma uz len pyta chces k meninam alebo narodeninam bonsaj?? no a je po probleme :D Len nemam rad ked mi nazve moje bonsaje
STROMISKA :evil: vtedy prestavaju vsetky zarty :evil:
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Jarek Servus » 07 zář 2009, 12:50

Za ta léta, co dělám bonsaie se žena naučila je zalévat a dívat se na ně. Dokáže si všímat detailů, až mě to někdy překvapí.
Pro výstavy a jinak pro vlastní potěšení se snaží dělat doplňkovky, nebo osazovat menší kameny. Vozí mě na semináři k Čestmírovi Sosnovcovi, tvrdí, že vidim špatně a má o mě strach. Na druhé straně mi občas nadá, že trápím stromy, nebo argumentuje proti nákupu např. misky slovy máš jich přece dost. Tak si vyberte. Děti o stromy zájem nemají, dcera vůbec ne, syn mi občas, když je doma pomůže, ale zase komentáře militantního zeleného o ničení rostlin.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Další

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron