začátečník

Re: začátečník

Příspěvekod petradelt » 30 kvě 2010, 11:19

Nejslibnější materiál je buk (snad se namýlím) na fotce 445, a modřín foto 447. Všechno ale teď musíš nechat v klidu pokud je to kopané nedavno
a chodit okolo po špičkách, a věřit že se stromky chytnou.
Zatím se můžeš zde připravovat teoreticky, Bonsai jde vypěstovat téměř z každého materiálu, rozdíl je jen ten, že něco trvá relativně krátkou dobu
a něco hodně let. Podívej se na příspěvek " koníček na doživotí"
Musíš taky počítat s tím, že ti Greenhorni časem poradí tvoje krásné stromky zkrátit někdy až o 80% a to začínající pěstitel dost těžko snáší :lol:
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: začátečník

Příspěvekod Jarek Servus » 30 kvě 2010, 19:37

Myslím, že tvarovat se dají všechny stromy které jsi nafotil a poslaL, ale ne bohužel teď (snad kromě redukce obrostu), ale až na jaře.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 01 čer 2010, 13:45, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: začátečník

Příspěvekod Lojza Sedlák » 30 kvě 2010, 23:11

Díky za Vaše odpovědi a rady.U těch modřínů,buků a jeřábu tam zatím jen doufám,že mě jich přežije co nejvíc,nejlépe všechny.Habr a dub mám zasazené od března tak ty jsou snad již z nejhoršího venku.Javor jsem jako jediný koupil loni koncem léta v alboretu Borotín( je to kousek od Boskovic)Ve své prvopočáteční naivitě jsem si ale myslel,že koupením,hnojením a zaléváním moje práce s ním končí.Drátování jsem bral jako něco co nezvládnu takže občas jen něco přistřihnu a hotovo.Že je potřebné přesazování a pokud stromeček vykopnu v lese tak jej nejprve musím zasadit do kontejneru,upravovat i kořeny a do bonsai misky ho zasadit až třeba za nějaký rok,tak to jsem zjistil až na tomto fóru.Které jsem naštěstí našel jako jeden z prvních odkazů při mém hledání informací o bonsajích na internetu.A musím říci,že pročítání tohoto místa mě čím dál více nutí se i bonsajím věnovat více než byl můj první úmysl.Takže i za toto Vám všem přítomným patří moje poděkování.
Nějakého stříhání se až tak nebojím,ale nějaké radikální zkracování to budu u některých mých stromečků asi dost těžko rozdýchávat.To je fakt.Samozřejmě pokud mě všichni přežijí.
O koníčku na celý život to také něco vím.Narodil jsem se v roce 1953 a od svých 11 roků jsem až fanatickým chovatelem různých zakrslých,hlavně japonských plemen slepic a obdivovatelem květin stromů a celé přírody.No a právě ty trpasličí plemena slepic mě také přivedly k touze po bonsajích.O tom ale napíší raději do seznamky.I když nevím zda to zrovna bude pro ostatní to zajímavé.
Na závěr jen poprosím o radu kdy bych mohl u toho javoru zkrátit mladé letorosty.
Ještě jednou díky Vám všem.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: začátečník

Příspěvekod Míra Z » 30 kvě 2010, 23:56

Lojzo neboj něco určitě uhyne :( ale tak to je. Za chvilku zjistíš že jedeš v autě a nekoukáš na silniciale po okolí co kde roste,že v práci děláš automaticky a myslíš nad tim jak budeš tvarovat stromky že se vlastně nemusíš dívat ani na televizi,protože tam nedávai nic o bonsaich tak raději budeš na stránkách no a pak se s kamarádama nad pivem budeš bavit taky o stromkách. No vítej :D
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: začátečník

Příspěvekod Jarek Servus » 31 kvě 2010, 09:25

Pokud máš javor v misce od loňska, tak ho nafoť zvlášť (pole návodu) a pošli do javorů, mrknem na něj, dá se ještě stříhat.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: začátečník

Příspěvekod Lojza Sedlák » 31 kvě 2010, 14:03

Tak jsem ho nafotil podle návodu a večer ho dám do vlákna javorů.Díky za radu!
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: začátečník

Příspěvekod Lojza Sedlák » 31 kvě 2010, 14:20

Ahoj Míro,
díky za přivítání.To že při jízdě autem ve vesnici koukám spíš po zahradách kde má kdo nějakou čistokrevnou drůbež,nebo pěknou zahrádku a mimo obec zase kde je nějaký pokud možno přírodou různě pokřivený stromek a příroda jako taková,místo abych se plně věnoval řízení tak to mám již dlouho.Také máš pravdu,že k tomu mému přemítání jak sestavit chovné kmeny,aby mě dávaly to nejlepší potomstvo pomalu příbývají ještě i myšlenky co a jak bych mohl přistřihnout,kam který stromeček umístnit atd.Zatím to ale je stále jen u těch myšlenek bez realizace.Zde zatím dost tápu a u většiny mých stromečků navíc musím čekat až mě pořádně zakoření.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: začátečník

Příspěvekod Martin Iša » 31 kvě 2010, 19:57

Tak ani nevím, zda jsem tě zde také uvítal :think: Jsem z toho volajaký zmetěný. :) Tož vítaj a ať se ti tu líbí. :jedna: Nemáš se čeho obávat, jen to sem per.Každý jsme nějak začínal. ;) Trochu jsem z toho něco vybral, taková rychlovka. :oops:
Přílohy
1.jpg
1.jpg (54.88 KiB) Zobrazeno 2131 krát
2.jpg
2.jpg (52.49 KiB) Zobrazeno 2130 krát
3.jpg
3.jpg (49.51 KiB) Zobrazeno 2127 krát
4.jpg
4.jpg (57.25 KiB) Zobrazeno 2131 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: začátečník

Příspěvekod Jarek Servus » 31 kvě 2010, 22:13

Posílám také svoje dva návrhy, ale raději bys měl počkat s tvarováním. Snad jen prořezat a u modřínu zakrátit letorosty. Habry by to už měly zvládnout, ale pomalu. Raději je sem taky hoď jednotlivě. Drátování se při troše trpělivosti naučí každý.
Přílohy
DSCF0420.jpg
DSCF0420.jpg (45.03 KiB) Zobrazeno 2111 krát
DSCF0445.jpg
DSCF0445.jpg (49.73 KiB) Zobrazeno 2107 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: začátečník

Příspěvekod Lojza Sedlák » 01 čer 2010, 12:23

Snad to tak mohu říci - Přátelé vidím,že Vy by jste z těch mých stromečků dokázali udělat umělecká díla.Já jsem se zrovna vrátil z nemocnice z infuze tak jak se trochu vzpamatuji tak musím nejprve nakrmit ten můj zvěřinec a hned potom nafotím jak se má Vámi označené stromečky a šoupnu je na odpovídající vlákna.Jen se ještě možná hloupě zeptám,zda mohu upravovat i ty stromečky,které nejsou zatím zakořeněné.Modřín a buky.Z mého laického pohledu si myslím,že ano,protože když sázím ovocné stromky tak se doporučuje zmenšit korunku,aby to kořeny lépe zvládly.Tak si myslím ,že to může platit u všech listnáčů,jak to ale je u jehličnanů to nemám tušení.Bral bych to že i zde by to tak mohlo být.
Děkuji !
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron