Automatická závlaha

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod vopat » 08 úno 2010, 21:00

Já mám tchýni zlatou a na kosáky to nefunguje :P .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod Vahada » 09 úno 2010, 13:50

Zase srandičky, srandičky, ale já bych snad raději zlil tu návštěvu a pak se z toho nějak vykecával než mít pořád strach, že se na zahradu nedostanu. V solidním létě na malér stačí jeden den.
I když se ale teď koukám na teploměr, tak mi to připadá, že už snad ani nikdy léto nebude....
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod jose » 11 říj 2011, 11:56

Dá se u tý g....ny libovolně nastavit v kolik to bude zalejvat? Nějak jsem to na jejich webu nenašel...
Díky moc, Pepa V.
Uživatelský avatar
jose
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 zář 2009, 09:22
Bydliště: Žatec a Kolínsko

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod vopat » 11 říj 2011, 13:21

Prodává se více druhů časovačů - http://www.gardena.com/cz/water-managem ... -controls/
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod Vahada » 11 říj 2011, 22:36

Pepo poslal jsem ti email, nechci tady dělat někomu reklamu.....
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod jose » 12 říj 2011, 05:36

Dekuju mockrat, uz jsem na to mrknul a vypada to pekne... :jedna:
Uživatelský avatar
jose
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 zář 2009, 09:22
Bydliště: Žatec a Kolínsko

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 12 říj 2011, 12:21

Já přidám taky svou zkušenost - mlžný závlahový systém od výše zmíněné firmy používáme pro skleník 8 x 4 m. Jako zdroj vody sud s čerpadlem, časovač ne na průtok vody, ale elektrický spínač. Plně vyhovující digitální časovač s mnoha volitelnými programy a intervalem zalévání od 1 min až po 1 hodinu stál méně než dvě stovky. To jenom jako další případná varianta do diskuze :) .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod Jiří Vysloužil » 14 bře 2014, 15:36

Také přidám svou osobní zkušenost se závlahami:
Vyzkoušel jsem již řadu systémů, o každém bych nyní mohl napsat článek.
1. Systém Tropf Blumat - již několik let testuji tento systém - funguje při napojení na kohoutek nebo samospádem.
Dnes se od tohoto systému trochu odkláním, protože hlavní výhoda tohoto modelu - samoregulace podle vlhkosti u moderních substrátů přestala mít smysl. Zároveň s odstupem vnímám tento systém jako méně spolehlivý než kapkovače a trysky (pokud nemáte výpadek proudu).

2. Systémy oranžové firmy, začínající na G: nejsou špatné, dá se s tím docela vyhrát, velmi dobré popisy, schémata, návody, široké spektrum různých trysek, kapačů a rozstřikovačů. Přesto nemohu říci, že pro bonsaje existuje funkční kombinace, která by na 100% splnila moje požadavky. Chci totiž zalévat rozstřikem a ne jenom kapat na jedno místo na misku. Použití více kapačů do jedné nádoby je nevzhledné a brání vám otáčet s rostlinou, jak už tu někdo psal. Mlžící trysky pak mají příliš velký rozstřik, vyplýtvají spoustu vody, nedají se směrovat a při použití dešťové vody v sudu (můj případ) se často zacpávají.

3. Kapilární rozvody s malým čerpadlem: http://www.shop4grower.com/mikrokapilar ... zvodu.html
Vypadá nevzhledně, hodí se spíše pro pokojovky na dovolenou, ale je to spolehlivé. Znovu problém při otáčení misek.

4. V současné době testuji rozdělovače na širší kapiláry vedené z rozvodného potrubí ukončené jehlou a rozstřikem, dále trysky s kulovitým profilem paprsku, který lze regulovat. Vše od firmy irritec (myslím že stejné díly používá i agrotherm) Po sezóně dám vědět, jak se to osvědčilo.

Všechny své závlahy mám napojeny na 400w čerpadlo do sudu oranžové firmy zapojené přes jednoduchý diskový filtr (kvůli řasám). Čerpadlo je v digitální spínací zásuvce, která je za pusu a můžete si nastavit min. interval minutu (na rozdíl od mechanické).
Jiří Vysloužil
Uživatelský avatar
Jiří Vysloužil
 
Příspěvky: 39
Registrován: 06 bře 2014, 13:36
Bydliště: Brno

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod Dalibor Hátle » 14 bře 2014, 17:48

Taky se na to chystám, po nekonečném rozhodováním to udělám s komponenty od oranžové firmy - Gardeny :D . Kapače na hodně propustné substráty nejdou, proto použiju maloplošnou trysku, kde se dá nastavit průměr zalévání od 10 do 40cm.
Dalibor Hátle
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 kvě 2011, 18:22
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod tomikzlesa » 14 bře 2014, 19:29

loni jsem závlahu od gardeny montoval, funguje skvěle, jen to nasměrovat jak je potřeba chce pevný nervy :lol:
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron