vyschnuta jablon

Rady a zkušenosti pro všechny

vyschnuta jablon

Příspěvekod mirec » 04 srp 2015, 14:42

zdravim vas...začiatkom roka som si kupil už v bonsaj miske jablon ...no pre pracu kde som bol 3 dni a preto že mi ju doma poliali iba zbežne alebo asi ani nepoliali tak došlo k tomu že jablon uplne vyschla .. listy už boli uplne vyschnute (bolo to počas najvačšich horučav) a aj jablčka ktore na nej boli sa už uplne cvrkli..pomaly hoci som ju už polial a s rozprašovačom ostrekoval tak už pomaly aj uschynaju konce konarikov...je nejaka šanca na zachranu? neviem...skratiť konariky až do živeho?? alebo je tam proste nejaka šanca že obraši nanovo? ako napr nejaky hrab alebo javor alebo čo...alebo už sa s nou možem rozlučiť?
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: vyschnuta jablon

Příspěvekod Laďas » 04 srp 2015, 15:04

Já v těchto vedrech jsem přišel už asi o 5 stromků,nemám zastínění,a listy úplně vyschly na tabák.Né žádný letošní výkopy ale stromky ,které rostly 3 roky v miskách.Nejvíc duby. :(
Uživatelský avatar
Laďas
 
Příspěvky: 227
Registrován: 19 lis 2011, 18:09

Re: vyschnuta jablon

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 08 srp 2015, 09:46

Mraky jsou v nedohlednu. Šoupnout na podmisky. Kde to jde kapénkovka z petek. Nevypadá to moc pěkně. Ale je potřeba to překonat. Zase bude líp. :)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: vyschnuta jablon

Příspěvekod Čestmír Palán » 08 srp 2015, 14:08

mirec píše:zdravim vas...začiatkom roka som si kupil už v bonsaj miske jablon ...no pre pracu kde som bol 3 dni a preto že mi ju doma poliali iba zbežne alebo asi ani nepoliali tak došlo k tomu že jablon uplne vyschla .. listy už boli uplne vyschnute (bolo to počas najvačšich horučav) a aj jablčka ktore na nej boli sa už uplne cvrkli..pomaly hoci som ju už polial a s rozprašovačom ostrekoval tak už pomaly aj uschynaju konce konarikov...je nejaka šanca na zachranu? neviem...skratiť konariky až do živeho?? alebo je tam proste nejaka šanca že obraši nanovo? ako napr nejaky hrab alebo javor alebo čo...alebo už sa s nou možem rozlučiť?


Před časem mi takto téměř zašla po čas mé nepřítomnosti na následky náhradní péče příbuznými bříza. Odstranil jsem všechny uschlé listy, stromek umístil do stínu - a obrazil jako po defoliaci. Na slunce jsem ji dal až poté, co se vzpamatovala. Je třeba být opatrný během rekonvalescence na zálivku. Snad Ti to také vyjde.
Sto dní práce, jeden den radosti. (Japonské přísloví.)
Uživatelský avatar
Čestmír Palán
 
Příspěvky: 40
Registrován: 30 bře 2015, 20:15
Bydliště: Slavonice

Re: vyschnuta jablon

Příspěvekod mirec » 26 srp 2015, 17:24

no tak...dosť velka časť stromu a konarikov poschla...ale tak teraz pozorujem čerstvo pučiace listočky,,,tak akurat dufam že to strom nevyčerpa natolko že neutiahne zimu ...tak sa uvidi a zatim dik za info :)
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron