Protrhávání listů

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Protrhávání listů

Příspěvekod Čestmír Palán » 02 čer 2015, 20:33

Honza Zatřepálek píše:Už samotný název tohoto vlákna je pěkná blbost.Listy neprotrhávají!!


Honzo, díky za podrobné rady. Hlavně, že všichni pochopili, o co jde. Dokonce jsem opravdu nečekal a nemocné listy už odstříhal. Tak zítra ostříhám i ostatní. Ale mám pochyby. zda úplné odstranění zelené plochy není moc radikální zásah.
Sto dní práce, jeden den radosti. (Japonské přísloví.)
Uživatelský avatar
Čestmír Palán
 
Příspěvky: 40
Registrován: 30 bře 2015, 20:15
Bydliště: Slavonice

Re: Protrhávání listů

Příspěvekod Roman Hlavinka » 02 čer 2015, 21:38

:jedna: není :jedna:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Protrhávání listů

Příspěvekod Compel Lubomír » 03 čer 2015, 16:00

Já osobně si myslím že defoliace je velký zásah do rostliny. Vlákno jsem pročetl dvakrát a nikde jsem si nevšiml že v jaké kondici je a kdy byla lípa přesazena. Pokud jede tak trochu ze setrvačnosti, asi moc v kondici nebude a pak již letos neobrazí. Určitě to ale nebude žádný masakr, příští rok pojede určitě znova. Pokud je ovšem kytka řádně krmena, je i odolnější proti chorobám. Chybí zde i popis, kdo kytku napadl a kde a v čem roste.
Krmit a nepodceňovat postřiky, pěstovat v propustném substrátu. Hodně štěstí.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Protrhávání listů

Příspěvekod Čestmír Palán » 03 čer 2015, 18:04

Compel Lubomír píše:... nikde jsem si nevšiml že v jaké kondici je a kdy byla lípa přesazena.


Když už o ní mluvíme, tak je načase ji představit. Už dříve jsem se přiznal, že jsem svoje stromečky zanedbával. Od letošního roku jsem získal více volného času a tak se snažím napravit co se dá. Na jaře jsem všechny přesadil a hlavně pravidelně hnojím, kontroluji a snažím se léčit. Je to na nich už teď vidět. U lípy jsem dlouho nemohl zjistit, co jí je a tak se to trochu rozmnožilo. Předpokládám, že defoliace by mohla i napomoci obrostu vyholených větví. Pro dokreslení: měří 110 cm a mám ji asi 25 let.

Pokud se chcete podívat na ostatní moje stromky (záměrně se vyhýbám je nazvat bonsajemi) tak na http://cestmir-palan.webnode.cz/moje-stromecky/

1.jpg
1.jpg (62 KiB) Zobrazeno 1588 krát
Sto dní práce, jeden den radosti. (Japonské přísloví.)
Uživatelský avatar
Čestmír Palán
 
Příspěvky: 40
Registrován: 30 bře 2015, 20:15
Bydliště: Slavonice

Re: Protrhávání listů

Příspěvekod Dan Pánek » 03 čer 2015, 22:49

Tak pokud je tohle aktuální foto a podle popisu, tak bych ji letos neodlisťoval - nevidím přínos, naopak. Tenhle strom potřebuje růst, chytit se. Příští rok už při správném pěstování bude silný, ale i pak bude ještě defoliace možná zbytečná. Spíš postačí omezení vrcholu a na nyní vyholených nižších větvích se protlačí nové pupeny samy.
Pokud ale k odlistění došlo/dojde, jsem určitě zvědavý na výsledek. Mohu se mýlit a třeba je to dobrý krok.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron