Hnojení

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Hnojení

Příspěvekod Martin Iša » 26 čer 2010, 20:07

georgdrakan píše:Lado osmocote jedenkrát za rok a co 14 dni kristalon nebo co používáš ty?Jirka
Záleží na tom, jaké Osmocote máš.Jsou různé, podle doby působení.Myslím že tříměsíční, půlroční, osmiměsíční.....tak nějak přibližně.Kristalonem asi nic neskazíš.
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Hnojení

Příspěvekod Pepča » 26 čer 2010, 20:54

Já na hnojení používám ty bobky vlastní výroby, co jsme o nich vedli diskuzi. Rozkrojím nožem na polovinu a pokládám na povrch substrátu. Kupodivu bobky vlhkem neplesnivý, pomalu se rozpadají. Akorát kde se na ně mohli dostat plžáci, tak je ožírali. Také zkouším granulovaný hnůj, mám jak samotný kravský, tak i míchaný s koňským. Dávám od oka, jak se říká, přiměřeně. U některých misek jsem udělal kulíkem do substrátu několik otvorů a do těch jsem peletky nacpal a zahrnul.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Hnojení

Příspěvekod Compel Lubomír » 23 črc 2010, 21:16

Tak chlapci, jak to tady čtu tak je úplně jedno čím hnojit, hlavně HNOJIT!!! Sám používám Kristalony a na zahradě ještě ten peletkovanej kravskej hnůj. Jo a taky ho cpu do okurek. Čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Hnojení

Příspěvekod Jan Kalivoda » 24 črc 2010, 00:44

Není pravda, že je úplně jedno čím hnojit, ale hlavně HNOJIT!!! Je potřebné hnojit, ale je nutné se podívat u každého hnojiva na obsah živin (poměr NPK = dusík,fosfor, draslo a dalších stop. prvků) dále je nutné prostudovat jaké má hnojivo PH atd., je třeba rozlišit dobu, kdy hnojím jinak na jaře ,v létě a na podzim, ale to jistě máte každý zmáktutý. Pro dnešek konec zas někdy příště.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Hnojení

Příspěvekod pegin » 24 črc 2010, 08:27

Mátě někdo zkušenosti s hnojením přírodní rohovinou?
pegin
 
Příspěvky: 19
Registrován: 10 črc 2010, 16:01

Re: Hnojení

Příspěvekod Martin Iša » 24 črc 2010, 09:26

Už je to tu také probírané.Chce to více číst.Rohovina je pomalu se uvolňující hnojivo, které třeba s úspěchem používají Sirotní , a přidávají ho do substrátů. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Hnojení

Příspěvekod pegin » 24 črc 2010, 09:42

Díky! Fórum jsem prohledal a radil se i zde s jedním starším kolegou, ale nenašli jsme. Pokud víš vlákno, můžeš mi jej poslat, pročtu si jej.
pegin
 
Příspěvky: 19
Registrován: 10 črc 2010, 16:01

Re: Hnojení

Příspěvekod Martin Iša » 24 črc 2010, 10:22

Pokud něco hledáte, v pravo nahoře je políčko hledat.Zadáte výraz, který hledáte a ono vám to vyhledá vše, co se daného výrazu týká. ;)
Re: Substráty

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 02 dub 2010, 10:33
Nevím přesně, jaké množství odpovídá tomu poměru "0,3 dílu". My prostě rohoskou "pocukrujeme" dno nádoby s tenkou vrstvou substrátu, pak usadíme strom, který taky posypeme mezi kořeny, a potom ještě jednou při zapravování substrátu obsypeme podle potřeby a substrát s rohoskou napěchujeme mezi kořeny. To znamená, že rohosku nepřidáváme do míchaného substrátu, ale až přímo k rostlině. A nic nesmrdí ;) .
Lukáš
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Hnojení

Příspěvekod Jan Kalivoda » 25 črc 2010, 18:11

Trochu na doplnění ke hnojivu Rohoska, která je osvědčené dlouhodobě působící a vysoce účinné organické hnojivo vyrobené z rohoviny, je významným zdrojem přírodního dusíku. Dobrou vlastností tohoto hnojiva je pozvolné uvolňování dusíku a to po dobu 6 měsíců, což v našiš klimatických podmínkách je skoro celá vegetační sezona, nedochází k přehnojení nebo nedostatečné výživě rostlin. Rohosku používáme k základnímu hnojení. Následně doplníme PK. Nejlépe podávat -jak píše Lukáš, na jaře - delší dobu se rozkládá a není vhodné jí použít v tuto dobu z důvodu vyzrátí pletiv rostlin.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Hnojení

Příspěvekod Honzagreen » 13 zář 2010, 19:09

Vážené osazenstvo BG, chtěl bych se zeptat, kdy mám posbírat bobky z bonsaí?? Nebo je tam nechat přes zimu?
Díky za odpověď. :D
Uživatelský avatar
Honzagreen
 
Příspěvky: 134
Registrován: 10 črc 2010, 21:07
Bydliště: Uherský Ostroh

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron