To nejlepší nakonec - Uherské Hradiště

Vzpomínky, fota atd.

Re: To nejlepší nakonec - Uherské Hradiště

Příspěvekod Dan Pánek » 20 říj 2009, 09:26

Co se týče fotek při výstavě - jak psal pan Svačina na dnesu v případě fotek z Děčína - vystavovatel o takovou reklamu při průběhu velmi stojí - ČBA je ráda, že tam Honza přijede a fotky na web dá co nejdřív. Myslím, že nejinak tomu bude i v případě UH a dalších výstav. Pokud naopak některý vystavující o to nestojí, může focení zakázat či diváky požádat u kasy, aby fotky nezveřejňovali před ukončením výstavy. Nechápu ale, proč by to dělal. To potom nemusí veřejně vystavovat...
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: To nejlepší nakonec - Uherské Hradiště

Příspěvekod Jarek Servus » 20 říj 2009, 09:28

Nedylo by nejjednodužší se zeptat předem vystavovatele na zveřejnění fotek v průběhu výstavy a dát informaci na web už třeba i s fotkami? Např. Čestmír Sosnovec měl hned u vstupu zákaz fotografování, protože se jednalo o jeho zahradu a on má špatné zkušenosti s použitím fotografií jeho stromů bez jeho souhlasu v jedné značně špatné knize o bonsaích.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: To nejlepší nakonec - Uherské Hradiště

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 20 říj 2009, 10:27

Jarek uhodil hřebík na hlavičku.Pokud to nemám výslovně povoleno od pořadatele tak to nedělám :!: Jednoduše proto že neznám jeho názor na konkrétní situaci.(takové to:co není zakázáno to je povoleno z toho je cítit určitá bezohlednost)
A nazvat slušnost dogmatem :?: :?: :?:(to mi někoho připomíná)
Dane já vím že rád a často fotíš.Ale ptal jsi se na umísťování fotek na forum během výstav některého organizátora?
Nebo je to co jsi napsal jenom tvůj soukromý názor?
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: To nejlepší nakonec - Uherské Hradiště

Příspěvekod Martin Drábek » 20 říj 2009, 18:36

Tak jsem zvědavej jak se nakonec pánové dohodnete :lol: já se klidně J. Valucha příště zeptám ať máme/te klid v duši.
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: To nejlepší nakonec - Uherské Hradiště

Příspěvekod Jiří Svačina » 20 říj 2009, 18:53

Na všech akcích o kterých tu byla zmínka nebylo fotografování zakázáno. Naopak, v mém případě, a pokud vím i Jenda a další přátelé, byli pořadateli za tuto reportážní činnost /kterou tato diskuse před časem na jiných stránkách začala/ pochváleni, snímky budou využity pro další reportáže o výstavě, a prezident klubu si je ve víkendu vyžádal do archívu klubu...Pokud by na našich webech nebyly informace a upoutávky, o řadě akcí se dozví jen pár lidí.

A když už sem k tomuto tématu píši, doporučuji v budoucnosti bojkotovat VEŘEJNÉ bonsai akce, na kterých bude zakázáno VEŘEJNOSTI fotit. Má otázka vždy zní - komu je to ku prospěchu. Návštěvníkům nebo někomu jinému . Pokud by nebylo fotografí, mnozí z nás by bonsaje vůbec nepěstovali... a doplnění k posledním příspěvkům --- zveřejnit NEKOMERČNĚ !!! ve svobodném světě, pěkné snímky bavících se lidí, zahrad, bonsají ,tj. reportážní fotografie z akcí - výstav, aby se ještě někdo nerozhodnutý stihl na ně podívat, že je bezohlednost ?. Proboha v čem to žijete . Podívejte se do zahraniční, jak žijí, na fora a diskuse, soutěží kdo reportáž předvede jako první - a co nejlepší, co nejvíc dostupných informací , některá dema jsou na webech i v přímých přenosech ....Brání se chytrákům - aby snímky někdo pořídil a prodával . Ale v tom, a aktuálním zpravodajství je ale trochu rozdíl...
Drát na demu byla vyžíhaná měď.
Naposledy upravil Jiří Svačina dne 20 říj 2009, 22:30, celkově upraveno 3
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: To nejlepší nakonec - Uherské Hradiště

Příspěvekod Martin Iša » 20 říj 2009, 19:16

Já za sebe si myslím, že jde především o slušnost.Nikomu pusa neupadne, pokud se slušně zeptá. Potom může přijít s fotkama i během výstavy , že má souhlas vystavovatele. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: To nejlepší nakonec - Uherské Hradiště

Příspěvekod Dan Pánek » 21 říj 2009, 08:42

Vím, že to myslíte dobře. Jen podle mě nevidíte celou širokou podstatu věci a respektování jakýchsi nepsaných zvyklostí, které léta platí, nikdo z těch, co se jich to týká, je moc neřeší a vy je teď chcete měnit, protože máte pocit, že to tak není v pořádku. Nechal bych to bejt, ať si to vyřeší ti, co se jich to týká, jak nejlepší to pro ně bude, bude to tak nejlepší - můj názor. My buďme spokojeni, že se můžeme kochat fotkami, organizátoři budou spokojeni, že jsou to fotky z jejich výstav které s takovým úsilím připravili pro nejširší veřejnost a pěstitelé bonsají budou hrdí na své stromy.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: To nejlepší nakonec - Uherské Hradiště

Příspěvekod Jarek Servus » 21 říj 2009, 08:47

Pravdu má jak Jiří Svačina tak Martin a Dan. V dobře fungující společnosti se umí bránit proti komerčnímu zneužívání. Vzájemná slušnost vždycky jen prospěje. Proto navrhuji, aby pro klid nás všech byly fotky zveřejňované během výstav označeny, že jsou zveřejněné se souhlasem vystavovatelů nebo pořadatelů. Ještě komerční poznámka: Není nad dobrou reklamu a nejlepší je osobní propagace i na webech.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: To nejlepší nakonec - Uherské Hradiště

Příspěvekod Milena » 21 říj 2009, 11:47

Moje douška k výstavě v Uh. Hradišti: Celkový dojem - velmi dobrý, zvláště při představě přípravných prací - tahání těžkých bonsají do podkroví.. Ale myslím si, že tato výstava mohla zaujmout nás, bonsajové nadšence a vás-profíky. Běžný občan by z toho byl paf :shock: . Určitě by předem vzdal snahu pěstovat bonsaje.
ad příspěvek Ladi Kotála - jsem ženská, ale absolutně jsem si nevšimla čistoty, či spíše nečistoty misek :? Asi tím, že jsem koukala na stromy. Ale kamarádka-pěstitelka Jitka si všimla, že u některých borovit vůbec nebyly nebari.
ad Petr Syrový: dráty jsou zřejmě žíhaná měď, koupila jsem si na jaře v Isabelii asi čtvrt kila z kruhů již předem žíhaného Cu drátu. Přesně takovou barvu to má. Ale raději pracuju s originál Al, jsou ohebnější pro moje prstíky :lol:
A co se týče focení, zastávám názor, že se má fotograf nejdřív zeptat. Jenže jsou mezi námi i takoví, kteří vysloveně nerespektují přání majitele zahrady-bonsají, pak se nemohu divit reakci majitele při "povolení" další návštěvy. Tedy jeden, o kterém to vím a byla jsem drobnému "incidentu" přítomna, abych negeneralizovala.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: To nejlepší nakonec - Uherské Hradiště

Příspěvekod Martin Drábek » 21 říj 2009, 18:16

A ještě trošku odbočím a vrátím se k výstavě:

1 - tak se fotí bonsaje
2 - tak se fotí taky, trošku pohodlnější a praktičtější
3 - ale musí se pak nosit
4 - pánum na této fotce chybí na bonsai-dnes nohy, bylo mi jich líto ;) , tak i s nohama..
Přílohy
1.jpg
1.jpg (66.34 KiB) Zobrazeno 1656 krát
1a.jpg
1a.jpg (61.2 KiB) Zobrazeno 1659 krát
2.jpg
2.jpg (65.63 KiB) Zobrazeno 1661 krát
3.jpg
3.jpg (57.53 KiB) Zobrazeno 1657 krát
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

PředchozíDalší

Zpět na Výstavy minulé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků