výstavka Prostějovské buňky 9.5.2010

Vzpomínky, fota atd.

Re: výstavka Prostějovské buňky 9.5.2010

Příspěvekod Pepča » 14 kvě 2010, 13:08

Jarku, pokud se týká fotografování. Mám dojem, že odebíráš časopis Bonsaje a japonské zahrady a tam toho o fotografování bylo napsáno již dost. Potom to je již jenom otázka praxe, nafotit hodně snímků, což u digitálů není problém, stáhnout do počítače a vytřídit. Také se o to snažím se střídavými úspěchy. Co se týká výstav, každý má jiné podmínky pro její uskutečnění a tak nějaké osnovy, podle mého, nemají cenu.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: výstavka Prostějovské buňky 9.5.2010

Příspěvekod Jarek Servus » 14 kvě 2010, 17:59

Časopis odebírám, články jse, přečetl, ale nepochopil, nebo se nenaučil. Když jsem se ptal v místních prodejnách fotoaparátů jen na něco jednoduchého k nasvětlování ..., hned mi ochotně nabízeli soupravy v ceně od 10 tisíc Kč a větší. Na výstavách jsem nemyslel osnovy, spíše zásady vystavování, rozčlenění prostoru ...(mimo doplňkovek)
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: výstavka Prostějovské buňky 9.5.2010

Příspěvekod Martin Iša » 16 kvě 2010, 21:19

Milan Karpíšek píše:je to vcelku jednoduché:

1. Každý strom musí mít dostatečný svůj prostor aby vyniknul. Nikdy se nevystavují stromy přes sebe, za sebou apod.
2. Neměl by být ve vyhraněném prostoru uprostřed i když nebude doplněn doplňkovkou
3. Za každým stromem by mělo být pozadí jedné barvy, nějaké nerušivé např: krémová, bíla nebo černá
4. Každý strom by měl mít stolek a stejně tak doplňková rostlina
5. Výstavní stůl by měl mít nějaký nerušivý jednobarevný ubrus a na něm může být pruh modré plsti nebo jak se tomu nadává
6. Bonsaj by měla být v takové výšce aby pozorovatel koukal asi na začátek 3/3 výšky
7. Strom a doplňková by měly směřovat k sobě nikoliv naopak a měli by k sobě ladit. Jak? tak to už je pro mě výšší škola :?
8. Doplňková rostlina by neměla výškou převýšit stolek pod bonsají a měla být v více v předu než strom

Toť asi vše, pokud jsem na něco zapoměl tak mě někdo doplňte.
:jedna: :jedna: :clap: Milane supr.Hodím to do estetiky......
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Výstavy minulé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků