Jilm usychá a opadává

Re: Jilm usychá a opadává

Příspěvekod araneus » 12 úno 2010, 18:01

Ještě jednou díky všem za rady.
Bonsai jsem nafotila. Fotky jsou dostupné na http://www.ecards.cz/priv-album-ulmus-107175.
Taky bych se chtěla zeptat, jestli by na těch listech nemohla být plíseň (viz poslední fotka v albu).
Jilm každopádně během víkendu přesadím (jen co seženu všechny pomůcky, které jsou potřeba).
Dál bych se chtěla zeptat co s Fikusem? Taky ještě nebyl přesazen, takže je ještě pořád v zemině, ve které se prodává. Ale narozdíl od jilmu se mu daří dobře. Asi by bylo lepší počkat ne jaro, ne?
Petra
araneus
 
Příspěvky: 12
Registrován: 11 úno 2010, 08:47

Re: Jilm usychá a opadává

Příspěvekod Martin Iša » 12 úno 2010, 18:26

Tedy to je chudák. :oops: Ale je vidět, že bojuje, má vůli žít.Ten je přemokřený, až hnije od spodu.Taky možná že kořeny nemají místo, a proto se to celé zvedá.Viz šipky.Chce to co nejdříve přesadit. Čím dřív, tím líp.A to přemokření bude s největší pravděpodobností i příčina těch "divných" listů.Fikus vypadá dobře, taky má asi jiný substrát.Je to vidět i na misce.Žádné usazeniny.Tak rychle přesadit do propustného, sestřihat hnijící kořeny a posadit o něco níž.Vzít starý kartáček na zuby a dešťovou vodu(teď bude stačit roztátý sníh) a ty bílé usazeniny okartáčovat s vodou.Snad to rozchodí, držím palce. :jedna:
Přílohy
jilm.jpg
jilm.jpg (56.97 KiB) Zobrazeno 1888 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Jilm usychá a opadává

Příspěvekod Jan Kalivoda » 12 úno 2010, 23:04

Zkus precist vlakno Jilm cinsky, jeste dole popsal Milan co jilm potrebuje, tam pisi o aklimatizaci a ostatnim, i kdyz neznam presne podminky, pasuje to v podstate i na ten tvuj.
Zdravi Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Jilm usychá a opadává

Příspěvekod Milan Vohnout » 14 úno 2010, 00:23

Neboj, Petro, on se z toho dostane, jen potřebuje přesadit, nejlépe do čisté akadamy a pak pojede, až budeš zírat. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Jilm usychá a opadává

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 15 úno 2010, 10:36

Petro tady už je to buď a nebo. :think:
Rozhodně souhlasím s Milanem. :jedna: Proprat kořeny, zasadit do akadamy a na slunné místo.
Příliš bych neotálel.
PS.To posypání akadamou je trestuhodné. :evil: (neprofesionální)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Jilm usychá a opadává

Příspěvekod Lukáš J. » 15 úno 2010, 19:28

Přesně tak. Přesadit a bude mu zas hej.

Můžeš se zatím podívat na můj jilm po šesti týdnech od přesazení, který vypadal taky na umření a jak se má dneska dobře díky zdejším lidem. :jedna: Doufám, že ti to dodá odvahu. Hodně štěstí, Petro.

Obrázek Obrázek

A Honzo s tou akadamou je to sice pravda, že je to trestuhodné provádět toto u takových bonsají, ale já teď zkouším něco udělat s čínskou růži, na kterou akadamu rozhodně zatím plýtvat nechci a tak jsem jí přesadil do běžné zeminy pro pokojovky a většího květináče, aby rychleji zesílila a posypal povrch substrátu jen malou vrstvičkou akadamy a mohu říci, že se mi ještě nestalo za 4 týdny od přesazení, že by mě akadama špatně indikovala zálivku. Už párkrát jsem se přesvědčoval špejlí a vždy to sedělo.
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Jilm usychá a opadává

Příspěvekod Jarda Marek » 15 úno 2010, 19:35

Luki dobrý postřeh, jen když si koupíš bonsai z marketu je to v tkzv. betonu a když ji přesadíš do čerstvého substrátu chová se akadama na povrchu úplně jinak ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Jilm usychá a opadává

Příspěvekod araneus » 15 úno 2010, 20:11

Díky všem moc za rady. Bonsai je přesazená do akadamy. Budu průběžně informovat, jak se jí daří. Petra
araneus
 
Příspěvky: 12
Registrován: 11 úno 2010, 08:47

Re: Jilm usychá a opadává

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 16 úno 2010, 00:36

Lukáši nebudu tě zrazovat od tvých pokusů.Neni nad osobní zkušenost. ;)
To si potom člověk zapamatuje na hodně dlouho. :lol:
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Jilm usychá a opadává

Příspěvekod araneus » 26 úno 2010, 19:55

Ahoj. Zdá se, že to jilm definitivně balí. Přesazení byla asi poslední kapka. Všechny zelené výhonky hned po přesazení uschly, menší větvičky taky. Větší větvičky nevím. Na kmeni se po odrýpnutí kůry ještě objevuje zelené lýko. Dá se ještě něco dělat?
Petra
araneus
 
Příspěvky: 12
Registrován: 11 úno 2010, 08:47

PředchozíDalší

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků