Jilm Čínský

Re: Jilm Čínský

Příspěvekod vopat » 28 led 2010, 09:26

Nelze jinak, než plně souhlasit s Honzovým postupem. Ono je to u hodně začátečníků dáno tím, že toho bohužel mnoho nevědí i o "normálních" pokojovkách a potom se u zakoupené (ne zrovna nejlevnější) rostliny obávají na ní vůbec sáhnout. Bonsaje jsou opravdu rostliny jako každé jiné, jen potřebují trochu více péče. Pro úplný začátek je asi nejlepší začít s normálně pěstovanými rostlinami a teprve po nabytí základních zkušeností se "vrhnout" na bonsaje.
P.S. - Někteří mě asi ukamenují, protože "normálně" pěstovaná rostlina je přeci bonsai :P
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Jilm Čínský

Příspěvekod vopat » 28 led 2010, 09:43

Ještě přidám mou vlastní zkušenost s Jilmem z letošní zimy. Také jsem jednoho nebožáka před Vánocemi zachránil z Baumaxu (no nekupte to, když je rostlina jen za cenu misky) a hned se do něj pustil, protože na něm opravdu už nebylo co zkazit. Polovina rostliny opadaná a sem tam vyčnívaly nové výhonky. To byl také důvod nákupu, bylo vidět, že je vitální a má šanci na přežití. Hned druhý den jsem ho pokusně přesadil do čisté akadamy, zakrátil nové výhony a denně rosil. Z toho betonu s rašelinou, ve kterém rostl, jsem ho dostával skoru půl hodiny, ale většinu kořenů jsem zachránil. Dnes už vím, že tu baumaxáckou péči přežije, krásně všude obrazil a protože je na jihozápadním okně, dělá pěkné husté výhonky. Už by chtěl evidentně někam ven do polostínu, ale to si ještě nějaký ten pátek počká :P .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků