Jilm troska

Jilm troska

Příspěvekod Pavel Šimsa » 29 črc 2009, 14:48

Tenhle jilm jsem koupil z nějakého květinářství těsně před smrtí za dost levno a řekl jsem si, že si vyzkouším nějaké záchranářské a obnovovací práce. A bylo jí tu dost. A ještě bude. Kromě toho, že ho nikdo moc nezalíval, byl zastrčený někde "až dole" má spoustu chyb. Myslím, že napravitelných. Předně větve. Rostly hodně v přeslenech a jsou i dost silné, navíc se nevětví, ale je to "dlouhý ohnutý klacek a na něm "něco" obrůstá. Výrazné zaškrcení drátem uprostřed kmene. Na druhou stranu se mi docela zajímavě jeví okolí paty kmene. Stromek jsem přesadil, ustříhal ty nejhorší větve (viz kroužky se zbytky) a nechal na pokoji venku.
Přílohy
DSC00882.JPG
A
DSC00883.JPG
B
DSC00885.JPG
C
DSC00886.JPG
D
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Jilm troska

Příspěvekod Pavel Šimsa » 29 črc 2009, 14:52

Stromek jsem trochu prostřihnul, začistil špalíky po ustřižených větvích a snažil se odstranit to zaškrcení. Seříznout ten "výběžek" a vše ošetřit pastou. Zatím si ho jen otáčím, ale z té druhé fotky se mi zdá, že snížení (ať už na 1 nebo 2) proběhne. Co myslíte vy?
Přílohy
DSC00887.JPG
DSC00888.JPG
Takhle by možná mohl stát
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Jilm troska

Příspěvekod Ladislav Kotál » 29 črc 2009, 14:56

Pavle a co z 1 udělat vrchol a současný vrchol ohnout jako větev dozadu na hloubku. :?:
Přílohy
DSC00888.JPG
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jilm troska

Příspěvekod Pavel Šimsa » 29 črc 2009, 15:03

Pokud bych Láďo řezal u své (červené) jedničky, tak by nový vrchol byl samozřejmě z té tvé (modré) jedničky. Ohýbat to se mi nezdá přínosné. Jilm raší ze všeho, takže obrost by tam byl a tohle se mi zdá zbytečně silné. Nicméně teď ještě moc o tvarování neuvažuju. Z jara chci spíš předělat ty rovné větve a podívat se co je vlastně s kořeny. Ale vypadá to, že bys taky snižoval :D .
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Jilm troska

Příspěvekod Ladislav Kotál » 29 črc 2009, 15:08

určitě snížit :!: ale předem bych vyzkoušel mou variantu (ono to stejně praskne) ale co kdyby :P :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano


Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků