zltnutie listou...

zltnutie listou...

Příspěvekod jajozh » 29 kvě 2009, 12:47

Ahojte.Mam Ulmus a zltnu mu listky...polievam ho vydatne obden,poda je bonsai substrat,navrchu vrsta akadami..slnka ma tolko kolko sa len da,hnojim ho hnojivom KLH Special kazdych 10-14dni.Listky zacnu zltnut az cele zozltnu a odpadnu.Viete mi poradit co s tym?Dakujem

http://daypix.eu/img-ggCIZtvwfqhOeRO.jpg
http://daypix.eu/img-WE7qrA1JSFY7CKD.jpg
http://daypix.eu/img-9WgNSCp3hZsZSea.jpg
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: zltnutie listou...

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 29 kvě 2009, 15:52

slnka ma tolko kolko sa len da,hnojim ho hnojivom KLH Special

To s tím sluníčkem je hodně neurčité.Předpokládám že jsi ho takhle koupil? Nebo jsi ho přesadil sám a na vrch jsi nasypal akadamu ?Zaléváš ho mechanicky pravidelně každý den?
Každopádně přestat hnojit.A zalívat jenom až bude mít akadama světlou barvu.Nečekej že se to hned zlepší.Vypadá to že jsi ho ulil. :think:
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: zltnutie listou...

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 kvě 2009, 17:55

Vypadá to na přelití, jak radí Honzík, přestat hnojit, dát jí co nejvíce sluníčka, jestli nebyla přesazena tak urychleně přesadit do čisté akadamy, je nejlepší aspoň podle mně.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: zltnutie listou...

Příspěvekod jajozh » 13 čer 2009, 17:12

Viete mi poradit,ako ho mam teraz polievat?Presadeni je ,ale stale mu listky zltnu,necakam ze sa to hned zlepsi.ma tolko slnka kolko sa len momentalne da.polievam ho opatrne tak obden.Dakujem

http://daypix.eu/img-9OCyiFZZy8Y1JDj.jpg
http://daypix.eu/img-eTPNhjtzWCkXsoy.jpg
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: zltnutie listou...

Příspěvekod Milan Vohnout » 13 čer 2009, 20:14

S Jilmy jsem nikdy neměl problémy jedině přes zimu, díky s nedostatkem světla. Je na dobrém místě, aspoň podle fotek ale máš nejspíš velké problémy se zálivkou, jinak to nevidím. Když nevíš jak správně zalévat, tak si vypomůžeš tak, že vezmeš špejli a píchni ji do substrátu u dané rostliny cirka 5cm od rostliny a co nejhlouběji. Tam ji nech aspoň čtvrt hodiny i klidně déle, a jestli špejle je po vyjmutí vlhká tak pokus opakuj další den, až bude špejle suchá a tak rostlinu zalij, když je suchá tak neprodleně zalít. Podle fotky se mi zdá, že ji zase až moc sušíš, aspoň podle substrátu.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: zltnutie listou...

Příspěvekod stork » 30 pro 2009, 18:40

Zdravím po delší době toto forum, sleduji vás pravidelně, je zde mnoho výborných zkušeností. A teď k tomu mému malému problému. Pěstuji také jilmy, jeden mi minulý rok zcela odešel a tak jsem zakoupil jiný. Ale ejhle teď před zimou mi docela opadal a tak jsem měl strach,že to nerozdýchá :blednu: .Opadal úplně celý ,zbylo snad jen pět listů. Všechny knihy mluví o dvou druzích jilmů ze severních a jižních oblastí. Jeden opadává jiný ne. Tak jsem čekal a čekal. Je s podivem, jak se mi prozatím odvděčil a začal obrůstat úplně všude.Viz přiložené foto. Stejně se nemůžu zbavit otázky ,čím to bylo způsobeno?Podmínky stále stejné jen po opadu jsem ho nandal na východní parapet. Ovšem mám také sagarécii první zimu a ta teda nevím :cry: . Úplně to samé. Nevíte kde je chyba?
Přílohy
Miniatury-1.jpg
Miniatury-1.jpg (39.87 KiB) Zobrazeno 1694 krát
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: zltnutie listou...

Příspěvekod Milan Vohnout » 30 pro 2009, 21:58

Ano, jsou dva druhy Jilmů Čínských, jeden pochází z jihu a druhý ze severu ale ten severský má velmi vráštitou a popraskanou borku a není pokojový a roste i v Japonsku. Jilm Čínský pokojový má hladkou kůru. Ale to znamená, že neopadá, už jsem se s tím setkal. Záleží na stanovišti, když má málo světla tak sám zredukuje počet listů a to i je stejné na teplotě. Proto Jilmy, jedině pěstuji jedině na okenním parapetu. Která jsou situovaná na jihovýchod a tak neshodí tolik listů. A už se dni začali prodlužovat, a oni začínají taky pomalu rašit. Že píšeš to samé i u sagerecie tak to si myslím, že má málo světla, ona taky potřebuje dost světla přes zimu nebo můžeš provádět i nevědomky špatnou zálivku, málo vody nebo naopak.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: zltnutie listou...

Příspěvekod stork » 31 pro 2009, 11:46

Díky Milane, já to s tou zálivkou občas neodhadnu. Pěstuji je v čisté akadamě a tak si myslím, že nějaké velké přelití nehrozí spíše usušení. Sagarécii jsem dal na parapet, tak uvidíme. Nerad bych o ni přišel.
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50


Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků