Prosim pomoct

Prosim pomoct

Příspěvekod atomikcz » 13 čer 2011, 19:53

Ahoj mam cinsky jilm taky z nejakeho obchodaku a podle rad co jsem tu nasel jsem presadil ostrihal koreky i vetve co rostli spatne.
Bonsai se docela darilo, ale pred par dny nakodnou cela uschla (zapomel jsem ji jednou zalit)
muzete mi prosim nekdo paradit jak ji mam zachranit?
Dekuji
Přílohy
DSCF1756.JPG
DSCF1756.JPG (76.09 KiB) Zobrazeno 4082 krát
DSCF1759.JPG
DSCF1759.JPG (78.24 KiB) Zobrazeno 4086 krát
Uživatelský avatar
atomikcz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2011, 09:05

Re: Prosim pomoct

Příspěvekod Ladislav Kotál » 13 čer 2011, 20:02

Tak to je školní případ toho, co se tady už skoro dva roky snažíme natlouct do hlaviček všem začátečníkům :twisted:
1. přesadit do ČISTÉ akadamy bez přísad hlíny, rašeliny a podobných hnusů
2.Když přesazuji NESTŘÍHÁM !!!!!
3. Když stříhám NEPŘESAZUJI !!!!!
:naughty: :naughty: VŽDY JEN JEDNU VĚC!!!!! :naughty: :naughty:

Tady nezbývá nic jiného, než si popřát ke zbrklosti a chvátání, a za odměnu si na ní opéct buřtíky. :( :(
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Prosim pomoct

Příspěvekod Marťas » 13 čer 2011, 20:27

Ahoj, tak to taky souhlasím s opečením buřtíků. Před dvěma lety jak jsem také začínal se mi stala obdobná věc, přesadil jsem a hned jsem také ostříhal větve. Dnes se mi suchým jilmem proplétá jiná pnoucí rostlina, jako dekoraci doporučuji. :jedna:
Marťas
 
Příspěvky: 46
Registrován: 26 črc 2010, 19:50
Bydliště: Dolní Benešov, okr. Opava

Re: Prosim pomoct

Příspěvekod lacike » 13 čer 2011, 21:33

No, ja tu cistu akadamu velmi nemusim, teda pre izbove stromceky. Sa to neda uzalievat. Kazdy den musim stromceky namocit tak na 10-15 minut do nadoby s vodou aj napriek tomu, ze je akadama vlhka inak maju na druhy den priznaky nedostatku vody. Takze takych 10-20% dat nieco, co drzi vodu a nedostatok je odstraneny. Pri exterierovych nevidim problem ;-) Co vsak nie je (nebol) tento pripad.
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Prosim pomoct

Příspěvekod Marťas » 13 čer 2011, 21:45

Akadama po zkušenostech je podle mě nejvhodnější. Všechny pokojové bonsaje mám v ní zasazené a nemám tento problém. Jsou každý den na přímém slunci a když je zaliji, tak mi vydrží 2-3 dny. Ta akadama oschne na povrchu a u kořenů je ještě vlhká. Doporučuji zapíchnout špejli a podle ní se dá dobře zjistit vlhkost u kořenů. Výhodou je, že ta bonsaj zasazená v akadamě se nedá přelít vodou. Určitě doporučuji zasadit do akadamy a určitě to potvrdí i zkušenější kolegové na fóru.
Marťas
 
Příspěvky: 46
Registrován: 26 črc 2010, 19:50
Bydliště: Dolní Benešov, okr. Opava

Re: Prosim pomoct

Příspěvekod Compel Lubomír » 13 čer 2011, 22:05

Lacike, akadama je akadama. Ráno než odcházím do práce, konrola vlhkosti substrátu, příchod z práce, kontrola vlhkosti substrátu- popřípadě zalití. Týká se pokojovek. Podmokem, čili máčením kytek v nádobě s vodou jsem se už odnaučil. Při slunci- od 6,00 do cca 14,00 na přímém slunci. Rosím na list i při přímém slunci. Samozřejmně po navyknutí kytek na venkovní prostředí. Misky velikosti 8 - 20cm. Kytky jsou od 15.5. do cca konce září na balkoně. Žádná nepošla na nedostatek vlhkosti. Je problém tedy v akadamě? Až budu mít nějakou kytku jako MAME, bude semnou chodit i do práce. Ať se ti daří .
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Prosim pomoct

Příspěvekod Jarda Marek » 14 čer 2011, 05:42

lacike píše:No, ja tu cistu akadamu velmi nemusim, teda pre izbove stromceky. Sa to neda uzalievat. Kazdy den musim stromceky namocit tak na 10-15 minut do nadoby s vodou aj napriek tomu, ze je akadama vlhka inak maju na druhy den priznaky nedostatku vody. Takze takych 10-20% dat nieco, co drzi vodu a nedostatok je odstraneny. Pri exterierovych nevidim problem ;-) Co vsak nie je (nebol) tento pripad.


Toto mě vážně zajímá, proto se ptám, jaké druhy kytek v ní máš zasazané že tak trpí ?
Děkuji
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Prosim pomoct

Příspěvekod Ladislav Kotál » 14 čer 2011, 14:27

V žádném případě nikomu nevnucuji akadamu, či jiný propustný substrát. Je to věc každého, do čeho si svoje pokojovky sází. Někomu rostou v hlíně ze zahrady,pole, meze, v kompostu, v rašelině..atd.atd. Jen mám za to, že jsme už dávno seskočili ze stromů a pokrok je pokrok.Jen mě může vzít ďas, když někdo napíše že akadamu smíchá s hlínou, rašelinou a bůh ví čím.Tím jen zabije vlastnosti akadamy a zbytečně plýtvá penězi. Mám "jen" asi 140 stromů venkovních a asi 20 pokojových, ale nikde ani zrnko hlíny a rašeliny. Vždy jen v čisté akadamě, nebo ve směsi se sansou, pemzou, lávou, štěrkem, vždy cca 1:1.Nikdy se mi nestalo, že bych pokojovky neuzalíval.Stačí jednou za dva dny a je to až až. Umistěné je mám přímo nad topením u jihozápadních výloh , kam jde slunce už od 11 hodin do 20,00 hod. Tak teď nevím, jestli je to dobře nebo špatně.Jsem ještě mladý a nezkušený, ale snad se to zlepší věkem :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Prosim pomoct

Příspěvekod Milan Vohnout » 14 čer 2011, 16:56

Pro Láďu :lol: , no jak to píše Luboš, přesně tak to dělám i já, zalít ráno než odejdu do práce, po práci, když je třeba zas zaliju. A akadama míchám dva dílky akadama a jeden dílek akvaristického písku o zrnitosti 3 až 6 mm. A vše je ok. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Prosim pomoct

Příspěvekod Milan Vohnout » 14 čer 2011, 16:59

Jo a k Jilmu, možná to rozchodí, chce to dost světla a vlhkou vzdušnost tak pravidelně rosit.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron