Škůdci

Re: Škůdci

Příspěvekod Jarda Marek » 06 říj 2010, 21:04

Výroba Talstaru byla zastavena a doprodává se do druhého měsíce příštího roku, takže se pokud možno trošku zásobte samozřejmě vzhledem k trvanlivosti ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Škůdci

Příspěvekod vopat » 06 říj 2010, 21:10

Tak podle tvého popisu jde určitě o chvostoskoky. Mají rádi vlhko, proto je lepší je trochu přisušit, hlavně na povrchu substrátu. V akadamě jsem je ještě neviděl, ale všechno je možné. V substrátech mají rádi rozkládající se materiál, kterým se živí, vytváří tak humus, který je pro rostliny užitečný a zároveň i provzdušňují půdu. Co budou ale baštit v akadamě, to fakt netuším. Doufej jenom, že se z hladu nevrhnou na jilm :P . Vyzkoušej stromek zalévat jenom podmokem, ale neponořuj jej moc hluboko do vody, aby se nenamočil povrch substrátu. Fakt je ale ten, že ty potvůrky mají dost vzduchu i hluboko v akadamě, takže to možná nezabere. Jinak se ještě dají vyplavit, to bych ale u takto čerstvě přesazené rostliny nezkoušel, abys jí víc neublížil.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Škůdci

Příspěvekod Marťas » 06 říj 2010, 21:13

Ahoj Jardo, takže taky jsi radši pro talstar? Zkusím ho poshánět. Zase dneska zbytečně vyhozené peníze :(
Marťas
 
Příspěvky: 46
Registrován: 26 črc 2010, 19:50
Bydliště: Dolní Benešov, okr. Opava

Re: Škůdci

Příspěvekod vopat » 06 říj 2010, 21:17

To nejsou vyhozené peníze, použiješ ho jinde :P . Fakt je ale ten, že není z nejlevnějších :think: .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Škůdci

Příspěvekod Marťas » 06 říj 2010, 21:21

V substrátu jsem je jednou už zažil,ale postříkal jsem sprejem Perfect plant Insecticide co jsem měl doma a v podmisce pak jich bylo požehnaně. Tak zkusím pak ještě sehnat ten postřik.
Marťas
 
Příspěvky: 46
Registrován: 26 črc 2010, 19:50
Bydliště: Dolní Benešov, okr. Opava

Re: Škůdci

Příspěvekod vopat » 06 říj 2010, 21:25

Ještě by se dal použít přípravek Sumithion Super (kromě Talstaru a jiných podobných) ve formě zálivky, ale asi ho už také neseženeš, protože ho už také nevyrábějí. Jsou to fuj jedy, které ani nepatří do pokojových podmínek, takže alespoň používat někde, kde nepobýváte a nespíte.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Škůdci

Příspěvekod Marťas » 06 říj 2010, 21:27

Právě je mám v pokoji na parapetu, kde spím a trávím většinu času, tak chci zvolit něco co nezabije i mě. :D
Marťas
 
Příspěvky: 46
Registrován: 26 črc 2010, 19:50
Bydliště: Dolní Benešov, okr. Opava

Re: Škůdci

Příspěvekod vopat » 06 říj 2010, 21:29

Tak se nauč mít je rád, vždyť je to taky příroda :P . Třeba se ti časem odmění a odejdou do věčných lovišť hlady.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Škůdci

Příspěvekod Marťas » 06 říj 2010, 21:38

A po postřiku talstarem venku pak bonsaiky můžu mít v pokoji? Nebo se to nedoporučuje?
Marťas
 
Příspěvky: 46
Registrován: 26 črc 2010, 19:50
Bydliště: Dolní Benešov, okr. Opava

Re: Škůdci

Příspěvekod vopat » 06 říj 2010, 21:54

K poznání té správné doby k vrácení stromku domů slouží ochranná lhůta, napsaná v návodu. U jedů bývá docela dlouhá. Výhodou Talstaru je jenom 3 denní ochranná lhůta. Takže na tři dny do vyhnanství a pak zase domů :P .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků