Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 08 říj 2010, 21:21

Je to myšleno tak, že budeš mít tác, ve kterém bude třeba keramzit,který budeš mít mokrý ( pro zvýšení vzdušné vlhkosti v okolí kytky), na něm budeš mít postavenou misku s kytkou, ale tak aby dno misky nebylo ve vodě. Pak když budeš zalévat, přebytečná voda proteče miskou na spodní tác, kde se pak odpaří. Tedy ne kytku v misce na podtácku a ještě na tácu s keramzitem. :think: :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod vopat » 08 říj 2010, 21:53

Milan to asi myslel včetně podmisky a z té vylévat přebytečnou vodu po zalití, aby v ní také nestála voda. Osobně také pod miskami nechávám podmisky, protože se časem misky do keramzitu trochu boří a potom jsou moc ve vodě. Jinak místo keramzitu letos zkouším lávové kameny - drť asi 8-12 mm. Zatím mi přijde lepší než keramzit, protože se nerozhrnuje. Faktem je, že je těžší - parapet musí být přidělaný pevně.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Milan Vohnout » 08 říj 2010, 23:00

Vláďa mě pochopil a napsal, o co jde. Já své pokojovky nepěstuji na tácu s keramzitem, protože na mých, okenních parapetech to bohužel nejde. Ale kdysi jsem to dělal, jenže rostliny byli daleko od okna a to pro ně nebylo to pravé ořechové. Láďo, jedná se mi o misky z dovozu co si lidičky koupí s rostlinou, jsou to takové bláto misky, a oproti tvým perfektním, které by měli být. Ivet, ano, přesně tak. Jo a Ivet poprosil bych bez vykání, mě to nějak nesedí.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Devillka » 18 říj 2010, 19:51

Tak sem v pytli.. :cry: Stala se špatná věc, bylo moc povinností a starostí a zapomněla sem na par dní na bonsai..asi kolem 3-4 dní nebyla zalita, a když jsem se pak po těch pár dnech koukla k mému zděšení byl stromek suchý...všechny listy suché a zkroucené, zkusila sem zalít ale asi už marně, listy jdou postupně do háje(opadávají), ale chci se zeptat, zda-li je nějaká možnost že se rostlinka zachrání a obrazí znovu nebo jestli už je v pytli úplně a mám si jít koupit novou. :( Sem z toho fakt dost smutná, protože sem se tak snažila o ni správně pečovat a nakonec po pár dnech nepozornosti tohle.. :cry: Budu vděčná za rady... :(
Přílohy
S6008295.JPG
=(
S6008295.JPG (156.5 KiB) Zobrazeno 1637 krát
S6008294.JPG
=(
S6008294.JPG (153.78 KiB) Zobrazeno 1638 krát
S6008301.JPG
..
S6008301.JPG (155.1 KiB) Zobrazeno 1634 krát
S6008307.JPG
...
S6008307.JPG (145.22 KiB) Zobrazeno 1640 krát
Iveta
Bonsaie: Ulmus
Uživatelský avatar
Devillka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 18 zář 2010, 12:29

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Jarda Marek » 18 říj 2010, 20:12

Ivet je to asi 5 minut po dvanácté, ale volné lístky bych odstranil a doufal. Rostlinka neníli delší dobu zalévána se zbavuje lístků aby nedocházelo k tak velkému odparu, takže bych to zkusil, a ani ji moc nezalévej čím méně lístků tím méně vody :think:
Jen tak mimochodem chcešli si koupit jinou, doporučil bych pro začátečníka něco méně náročného, třeba fikus ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Devillka » 18 říj 2010, 20:16

oK, no budu doufat, a nemůžu tomu nějak pomoct, třeba nějakým tím "elixírem"? :(
Iveta
Bonsaie: Ulmus
Uživatelský avatar
Devillka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 18 zář 2010, 12:29

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Jarda Marek » 18 říj 2010, 20:19

Já osobně nedoporučuji, protože tomu stejně nevěřím :naughty: myslím že jsou to zbytečně vyhozené peníze ;)
Má-li rostlina růst, tak poroste, a jestli růst nemá, tak ať jde hned ať se netrápíš ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod jajozh » 18 říj 2010, 20:25

No jilmy su velky bojovnici,ja by som ho este neodpisoval.. :think: Daj mu podla moznosti co najviac svetla,pozor na teply vzduch s radiatorov,ked uz tak na podlozke s mokrym keramzitom,odstran suche listky,mierne zalej(vlaznou vodou),zalievku musis znizit kvoli prakticky ziadnej listovej ploche,ros ho najlepsie s rana,a dufaj ze si aktivuje zalozne pupene.. :think: Drzim palce.. :jedna:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Devillka » 18 říj 2010, 20:31

děkuju=(
Iveta
Bonsaie: Ulmus
Uživatelský avatar
Devillka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 18 zář 2010, 12:29

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 18 říj 2010, 20:34

Zatím není nic ztraceno,jak už kolegové psali, opatrně zalévat, abys ho neulila a doufej.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků