Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Devillka » 03 říj 2010, 15:21

Děkuji :) Takže Jilm je konečně přesazený, snad v nadcházejících dnech neodejde a začnou rašit nové lístky. Všem moc děkuju za pomoc a hlavně Láďovi Kotálovi, který mi ochotně přes telefon pomohl. :jedna:
Povím vám zhánět materiál byl teda zážitek=D Šla jsem do Hornbachu. Prvně jsem nemohla sehnat akadamu, když jsem se ptala prodavače, tak se mě zeptal co to ta "akedama" má být? :lol: Pak sem ji tam dokonce našla, ale jen tu nejhrubší, takže jsem šla do Bauhausu, tam měli více druhů, ale smaozřejmě neumím čínsky takže jsem z obalu opravdu nepřečetla jaká to je zrnitost. :) No když jsem ještě viděla tu cenu, tak se mi protočili panenky, na netu bylo 50kč a tam stála 200kč. A když jsem pak šla zhánět "mřížku" tak to se mnou málem seklo, za jakýsi kousek mřížky tam chtěli 300-500 kč, nakonec sem teda koupila tu lepící na sádrokarton jak tu bylo uvedeno v jednom topicu. Ještě jsme chtěla koupit nůžky na bonsai a smetáček, ale cena mně rychle odradila. No stálo mně to víc než samotná bonsaii, snad mi to oplatí tím jak pěkně bude růst=D
Přílohy
03102010_002.jpg
Hotovo přesazen do čisté akadamy
03102010_002.jpg (135.52 KiB) Zobrazeno 2062 krát
03102010_004.jpg
snad mam tu správnou akadamu, vzhledem ktomu že na obalu nebyla napsána ta zrnistost
03102010_004.jpg (104.87 KiB) Zobrazeno 2064 krát
Iveta
Bonsaie: Ulmus
Uživatelský avatar
Devillka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 18 zář 2010, 12:29

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 říj 2010, 19:53

Akadama vypadá že je to zrnitost 4-6 mm, tedy dobrá, doufám že se přesazení podařilo a ať se daří. :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 03 říj 2010, 23:37

Jo vypadá to dobře.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Milan Vohnout » 04 říj 2010, 17:56

I když je to v čisté akadamě, moc nepřelévat není na to bohužel počasí a dni se krátí. :!: Jen pravidelně lehce zalévat a ne drasticky prolévat, to jen aby řeč nestála. ;) Jinak, pěkně provedeno, přesazení. :jedna:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Devillka » 05 říj 2010, 21:26

Děkuji všem :) Pořád svůj stromeček kontroluju,a furt zahlcuji mamku informacemi o bonsajiich, ta dycky na mně nechápavě kouká, že jsem dřív nechtěla ani kytky zalévat a teď uvažuji že si za čas pořídím další :lol: No snad to bude ok. S tím záleváním jsem si všimla že ta akadama vydrří mnohem déle vlhká, od neděle sem ji ještě nezalila. Vždycky zaleju a pak nechám proshcnour a teprve pak zase. Někde jsem se dočetla že je to takhle pro ulmus nejlepší a zdá se mi že se rostlince i napříč původnímu substrátu dařilo, tak snad bud ei nadále. Každopádně všem děkuji za rady, až pořídím další dám sem foto. Ještě se chci zeptat jak dlouho asi může trvat, než rostlinka zakoření? Vím že to poznám podle násrustu nových lístků, ale jen tak přibližně ať vím kdy to očekávat. A ještě jak dlouho po tom můžu zastříhat korunu? už mi začíná trochu košatit :)
Iveta
Bonsaie: Ulmus
Uživatelský avatar
Devillka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 18 zář 2010, 12:29

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 05 říj 2010, 22:09

Stříhání bych nechal až na jaro.Zima není zrovna pro pokojovky nejpříjemnější období.Je krátký den a málo světla.
Chce to trpělivost. A nemít jenom jeden stromek. :D
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Milan Vohnout » 06 říj 2010, 18:32

Tak 14 dní až klidně měsíc podle prostředí kde se pěstuje rostlina a jaké probíhá počasí. Lehký zástřih můžeš kdykoliv ale nic drastického! Mám, namysli razantní střih celého stromu, tak hlubší střih větví, to by bylo pro rostlinu v tomto období špatné, protože vyžene listy, které budou pak velké s velkými rozestupy od sebe, jeto z nedostatku světla. A to měl i namysli Honza. Když jen naroste větývka, se 6 až 8 listy se zkrátí na 2 až 4 listy a to se může pořád dokola i podle toho jaké je roční období.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Devillka » 08 říj 2010, 18:23

Tak Jilm je na tom zatím stejně, sem tam opadne nějakj lístek, tak doufám že se co nejdřív vzpamatuje. Mám ho pořád na okně, protože slunné dny už moc nejsou, tak to snad nevadí ne? Ale teda pod oknem je topení a od okna trochu táhne tak nevím, zdá to vadí nebo ne?? :think: Ale co se mně nelíbí že se na akadamě začíná už zas trochu objevovat plíseň. Byla jsme předtím zvyklá vždycky vydatně zalít až voda vyteče ven, a tak do 2-3 dnů byl substrát zase suchý, ale teď se to drží hrozně dlouho vlhké. Moc zálévám nebo je běžné že akdama vydrží delší dobu vhlká? Zkusím to teď asi méně zalévat, ale co stou plísní, zmizí po čase sama, nebo ji mám nějak odstranit?
Iveta
Bonsaie: Ulmus
Uživatelský avatar
Devillka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 18 zář 2010, 12:29

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Milan Vohnout » 08 říj 2010, 19:01

Iveto, stanoviště pro Jilm dobré, jen to topení rovnou pod ním, není moc ono. Ale může si klidně i zvyknou, to nepopírám, ale lépe dát dál od něj nebo aspoň na noc stáhnout. Ano, moc zaléváš, trochu uber na tempu, už je podzim a blíží se zima. Akadama nasaje vodu do sebe a pak ji postupně vypuzuje. Už jsem si toho všiml, že máš takhle danou rostlinku. Nejlépe by to bylo takhle; najdeš nebo si koupíš tácek větších rozměrů než je samotná miska a do něho dáš ten keramzit s vodou a na něj dáš tu podmisku a na ní dáš misku s rostlinkou. Tak rostlina nemá hlavně kontakt s vodou a i nebude se pod miskou srážet a tak miska bude v suchu. Jen po zálivce v období odpočinku rostliny tj. podzim zima je lépe vodu vylít do keramzitu.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Devillka » 08 říj 2010, 20:35

já sem právě četla že to tak být může , že díky těm nožičkám ta rostlina s tou spodní vodou do styku nepřijde, ale asi to tak budeš lepší. Jen sem nepochopila jak ste myslel tu poslední větu? :oops: jakože tu vodu budu normálně lít na tu nejspodnější podmisku s keramzitem a na tu horní ne ne?
Iveta
Bonsaie: Ulmus
Uživatelský avatar
Devillka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 18 zář 2010, 12:29

PředchozíDalší

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků