Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Martin Iša » 05 lis 2010, 16:08

Ještě bych počkal s tím hnojením.Milan nám poví. ;) Na jaře bude chtít prostřihnout.Pokud někam pojedeš, musíš si to zařídit tak, aby ti někdo zalil.Ale teď v zimě nehrozí přes víkend uschnutí, pokud to nemáš někde na radiatoru.Tác, štěrk, vodu-postavit do toho. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Devillka » 05 lis 2010, 17:52

to bude potřeba no, je fakt jak keř :lol: ale tak až se úplně zotaví, tak mohu aspoň zakrátit větvičky, na 2-3 listy ne?
Iveta
Bonsaie: Ulmus
Uživatelský avatar
Devillka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 18 zář 2010, 12:29

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod jajozh » 05 lis 2010, 18:01

Ja by som s tym skutocne pockal.. :naughty: On ma snahu teraz vyrasit snad vsade,aby mal co najviac listov,skvor sa "zotavi".Odloz to na jar... :jedna:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 lis 2010, 18:01

Teď ho nech být, ať se probere. Na stříhání je čas, až bude celý zelený :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Milan Vohnout » 05 lis 2010, 18:13

Ještě s hnojením počkej, není opravdu kam pospíchat, ona bez hnojení, vydrží klidně rok, možná i déle. Já své pokojovky nehnojím přes zimu a nevadí jim to. A když poprvé zahnojíš tekutým hnojivem tak i udělej si poloviční dávku, je to taková jistota proti spálením kořenům. Ano, můžeš podle libosti zastřihnout na dva listy ale až vytvoří nějakých 6 až 8 listů. Ale nic víc, nějaké zkracování větví v tomto období je zbytečné, nejlépe to nechat na jaro. A ještě, když pojedeš na víkend tak rostlinu přenést dál od okna a hlavně aby nebyla na sluníčku a pořádně zalít, a až se vrátíš tak ji dej nazpátek, na původní stanoviště. Když jedeš na více dní tak na týden, tak zas jak jsem psal, jen přes rostlinu dáš nějakou ochranu jako je velký igelitový sáček, já třeba mám od elektroniky a tak dám pod něj i několik rostlinek. Rostlinka bude mít okolo sebe vlhko a voda se špatně odpařuje. Jen dodám nejlépe dát něco na spodek, protože vody bude stékat po stěnách igelitu a mohla by poničit třeba nábytek. A naposled a podle mě, je to dost podstatné! Nejdříve si to vyzkoušet při tvé přítomnosti abys věděla, jak dlouho to rostlina vydrží a podle toho tak reagovat. Na čtrnáct dní a déle je nejlépe si najít někoho kdo by zalil, asi to vše. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Devillka » 07 lis 2010, 14:32

Díky za rady, no stromek obrustá úplně šíleným tempem, před 3 dny tam vyli pupeny a teď už tam sou listy. Tak ještě s tím hnojením tedy počkám. Děkuju za rady ;)
Iveta
Bonsaie: Ulmus
Uživatelský avatar
Devillka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 18 zář 2010, 12:29

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Martin Iša » 07 lis 2010, 21:50

Nic ve zlém, každý se občas přepíšeme,ale je to takové roztomilé, když nám pupeny "vyjou". :lol: Jako bych je slyšel . :P ;) Zvedlo mi to fakt náladu.Dík a nic si z toho nedělej. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Úplný začátečník prosí o rady ohledně přesazení

Příspěvekod Devillka » 08 lis 2010, 23:13

Jéé, toho sem si absolutně nevšimla...no zní to opravdu komicky :lol: díky za upozornění :)
Iveta
Bonsaie: Ulmus
Uživatelský avatar
Devillka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 18 zář 2010, 12:29

Předchozí

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků