Přesazení

Re: Přesazení

Příspěvekod jajozh » 20 říj 2010, 18:27

Sprav ako ti radi Ladislav,len by som dodal k tej akadame..Pokial je strom umiestneny par hodin na slnku akadama na povrchu uschne ale vnutri okolo korenov mas stale dost vlahy..Nie je naskodu trosku ju prehrabnut prstom,staci tak 1-2 cm a az je dole este mokra este pockaj... :jedna:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Přesazení

Příspěvekod Verdi » 23 říj 2010, 16:02

Tak mám přesazení za sebou, ale asi se špatným výsledkem, jsem z toho celkem rozčarovaný, protože nevím, kde se stala chyba... Jilmu během noci komplet uschly listy z první poloviny stromu směrem od kořenů ke koruně. Večer byly živé a zelené, přes noc po přesazení jsou stále zelené, ale uplně suché jako z herbáře. :cry: Stejný průběh jako u fuki, do týdne můžu otvírat popelnici a vyhazovat holé koště :blednu:
Verdi
 
Příspěvky: 36
Registrován: 20 říj 2010, 10:48

Re: Přesazení

Příspěvekod Milan Vohnout » 24 říj 2010, 07:53

Na otevírání popelnice bych ještě počkal, jilm by se měl vzpamatovat. Přesadil jsi do čisté akadamy a pak zalil nebo jsi ji ponořil do vody? Nedal jsi ji někam, kde dostala studený průvan? Po přesazení jsou všechny pokojovky více choulostivé na studený průvan než se zakoření.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Přesazení

Příspěvekod Verdi » 24 říj 2010, 15:39

Přesadil jsme ho do čisté akadamy, následně jsem misku se stromkem a akadamou horem prolil den odstátou vodou z kohoutku (měla pokojovou teplotu) dokud ze spodních děr nešla čistá (zbavil jsem se prachu z akadamy). Nakonec jsem ji ukístil na původní místo k oknu, kde na ni nejde ani průvan a ani teplo od radiátoru. Dneska ta suchost listů postoupila cca. do 3/4 koruny. :blednu:
Verdi
 
Příspěvky: 36
Registrován: 20 říj 2010, 10:48

Re: Přesazení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 24 říj 2010, 15:57

A jaké měl kořeny ? To mě přijde, že jsi odstřihl ten nepravý, nebo hodně ostatní :think:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Přesazení

Příspěvekod Verdi » 24 říj 2010, 16:18

Ladislav Kotál píše:A jaké měl kořeny ? To mě přijde, že jsi odstřihl ten nepravý, nebo hodně ostatní :think:


Postupoval jsem podle klíče, který je tady na fóru, paradoxně jsem ostatní přesazované stromky zastřihl radikálněji, přesně tak jak je v klíči. Tomu, kterému odcházejí listy jsem ty podlouhlé kořeny, co po rozčesání směřují dolů, vzal jen asi o 1/2. Osmocote jsem použil spíše méně než více, něco přes polovinu kávové lžičky, jak si mi radil!
Žádné zahnívající kořeny jsem nenašel a odstraňoval jsem staré a suché kusy + ty citované dlouhé. Je mi to líto, ale dávám mu ještě šanci
Verdi
 
Příspěvky: 36
Registrován: 20 říj 2010, 10:48

Re: Přesazení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 24 říj 2010, 16:46

Tak to snad bude dobré :jedna: Držím palce :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Přesazení

Příspěvekod Milan Vohnout » 25 říj 2010, 17:33

Asi jsi ji moc zalil, a teď to bude chvilku trvat, než se rozběhne. Oni jilmy, někdy dělají, že klidně shodí skoro všechny listy, ale pak začnou postupně rašit. Hlavně teď opatrně s vodou, míň je líp a nezapomínej pravidelně rosit, snad všechny pokojovky to milují.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Přesazení

Příspěvekod Verdi » 26 říj 2010, 09:59

Dávám jim čas, nespěchám. Listy jsou sice suché, ale stále drží zelenou barvu, listy v horní části koruny jsou živé. Druhý jilm zareagoval super a vůbec se na něm přesazení neprojevilo! :jedna: (je zajímavé to srovnání: zdravý jilm spotřeboval vodu z akadamy za 3dny, problémový jilm budu zalévat až zítra tj. po pěti dnech = hůře bere vodu ze substrátu).
Ptačí zob je reakcí na přesazení někde mezi... listy malinko odchází, ale dávám mu velkou naději na to, že se chytne.

Kde jinde by se měli chytnout než u mě 8-) mají akadamu, osmocote, bez průvanu a radiátoru, přímo za velkým oknem, nepřelévám a mám je moc rád!
Verdi
 
Příspěvky: 36
Registrován: 20 říj 2010, 10:48

Re: Přesazení

Příspěvekod Milan Vohnout » 26 říj 2010, 17:16

Hezky, napsáno a věřím, že ti půjdou. Jen to chce doopravdy čas, tohle není koníček pro netrpělivé. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků