Přesazení

Re: Přesazení

Příspěvekod Milan Vohnout » 08 srp 2010, 21:41

Tak že vše je v dobrém, opravdu, příroda je mocná čarodějka. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Přesazení

Příspěvekod Pavel Š. » 09 srp 2010, 12:51

Marťas píše:Už je hotovo to jsem nevěřil jak ten jilm to pěkně sam obalil, bylo to krásně zaleté jeho pryskyřicí,ale přejel jsem to ještě tím voskem, sehnal jsem od souseda, už je to v pohodě.

Odkdy jilmy roní pryskyřici? :shock:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Přesazení

Příspěvekod Milan Vohnout » 09 srp 2010, 17:01

Marťas, psal, jako pryskyřice ne že ronila pryskyřici. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Přesazení

Příspěvekod Marťas » 26 zář 2010, 14:20

Rád bych teda věděl jak mám popsat čím se to obalilo ta rána,abych někoho nedráždil. :think:
Marťas
 
Příspěvky: 46
Registrován: 26 črc 2010, 19:50
Bydliště: Dolní Benešov, okr. Opava

Re: Přesazení

Příspěvekod Milan Vohnout » 26 zář 2010, 17:49

Já bych to neřešil, Marťas, taky jsem se přehlédl, „jeho a já napsal jako“ tak se omlouvám. :oops:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Přesazení

Příspěvekod Verdi » 20 říj 2010, 11:02

Zdravím,
jsem tady nový a velice Vás rád poznávám. Postupem času pročtu nejdůležitější věci z fóra a podělím se o své bonsaie na fotkách. Jsem začátečník a dostal jsem čínský jilm jako dárek. Dříve jsem měl pár čajů fuki, ale i přes to, že jsem se o ně staral jak jsem mohl (neměl jsem pořádné informace), tak mi po nesprávném přesazení vždy odešly, což mi bylo vždy moc líto.

Nechci zakládat další téma, tak svůj dotaz vkládám sem. Jilm mi začal hned po převzetí opadávat (listy zčervenají, zežloutnou a pak opadají) naštěstí je tento opad jen částečný cca. 1/4 listů a zbytek se tváří stále zeleně. Jilm mám umístěn přímo za oknem, které je situováno na jih. Strom je stále v přepravním substrátu (nějaká směs hlíny a vláken). Mám ho přesadit již nyní nebo počkat na jaro? Nové listy neraší.

(akadamu mám)
Verdi
 
Příspěvky: 36
Registrován: 20 říj 2010, 10:48

Re: Přesazení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 20 říj 2010, 11:56

Vítám tě na fóru, okamžitě ho přesaď do čisté akadamy, nečekej na jaro :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Přesazení

Příspěvekod Verdi » 20 říj 2010, 13:23

Ladislav Kotál píše:Vítám tě na fóru, okamžitě ho přesaď do čisté akadamy, nečekej na jaro :jedna:


Děkuju, asi to vezmu z gruntu, protože budu mít k dispozici i ptačí zob, tak to udělám najednou. Z klíče je mi jasný postup při přesazování jen bych k tomu měl doplňující otázky...
1) jaké kořeny zkrátit a prostříhat? Jak jsem uvedl výše, tak čaj fuki mi právě odešel po přesazení a myslím si, že kvůli špatné úpravě kořenového systému. Bonsai vyndám s kořenovým balem, odstraním veškerou hlínu a rozčešu kořeny. Jaké mám zkracovat?
2) Zkrácené kořeny mám jak ošetřit?
(vím, že pak nehnojit alespoň tři týdny)
3) Jakou zálivku dávat po zastřižení kořenou když strom bude v akadamě?

Dnes se pokusím nastudovat jak se sem vkládají fotky a nafotím je na mobilu
Verdi
 
Příspěvky: 36
Registrován: 20 říj 2010, 10:48

Re: Přesazení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 20 říj 2010, 14:33

kořeny krátit s rozumem, ponechat co nejvíc vláskových, odstranit jen křížící se, poškozené, shnilé....., kořeny ničím neošetřovat. Zalévat tak, aby voda protekla a znovu až bude akadama na povrchu suchá. Nepřelévat ! Až porostou nové výhony cca za 1 měsíc, je vyhráno, pak můžeš hnojit (opatrně-poloviční dávkou).Hlavně stromek do misky upevnit drátem , aby se nehýbal !
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Přesazení

Příspěvekod Verdi » 20 říj 2010, 16:45

Ještě pořádně projedu tohle fóruma dám se do práce. Až budu mít čas, tak před přesazením nafotím bonsaie a udělám nové téma.

ještě jednou děkuji za rady
Verdi
 
Příspěvky: 36
Registrován: 20 říj 2010, 10:48

PředchozíDalší

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků