Přesazení

Re: Přesazení

Příspěvekod Janka_H » 15 pro 2010, 11:52

Ahojte.. :) Rada by som sa Vas opytala na to, kedy je vhodne odstrihnut drot, ktorym bol uchyteny moj jilm pri presadzovani, uz su to cca dva mesiace a myslim ze je to uz akurat, popripade ako postupovat aby sa korienky nepotrhali ak ho budem vyberat.. ci on sa vobec nevybera? to mi nieje celkom jasne :) Obavam sa potom aby neostali nejake ryhy na nebari alebo pod.
Uživatelský avatar
Janka_H
 
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2010, 18:03
Bydliště: Košice - Slovensko

Re: Přesazení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 15 pro 2010, 12:49

Kotevní dráty slouží především k zakořenění přesazených stromků.K jejich odstranění se musí přistupovat individuelně, každý stromek (kořenový bal ) roste rozdílně. U některých dráty vůbec neodstraňuji, u některých je třeba odstranit, nebo alespoň povolit za dva- tři měsíce. To. že nenávratně poškodí nebari se mě ještě nestalo. Dráty k ukotvení totiž vážu v místech, která jsou a budou pod substrátem. Nikdy neobtáčím kmen, nevážu těsně u kmene na viditelných místech. Při odstaňování drátu postupuji takto : Ze strany dna misky v místech kde procházá do misky drát odstřihnu,ze strany substrátu odhrabu povrch substrátu, až se objeví zkroucené dráty.Ty pak kleštěmi tahem vzhůru vytáhnu z misky. Tím se nepoškodí kořínky. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Přesazení

Příspěvekod Martin Iša » 15 pro 2010, 20:22

Ukotvení rostliny je jedna z důležitých věcí.Sám jsem se o tom letos přesvědčil :oops: Někdy lze použít kousek bužírky a navléknout na drát, pokud se drát vede přes nebari a nejde jinak. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Přesazení

Příspěvekod Janka_H » 18 pro 2010, 12:52

Dakujem velmi pekne za odpovede :jedna: . Asi s tym vyberanim drotov este trosku pockam.. pre lepsiu predstavu prikladam aj fotky.. mne totiz niektore casti drotov je aj vidiet.. tak ich asi prekryjem este trochou akadamy :think:
Přílohy
1.JPG
1.JPG (130.43 KiB) Zobrazeno 1099 krát
2.JPG
2.JPG (138.83 KiB) Zobrazeno 1096 krát
Uživatelský avatar
Janka_H
 
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2010, 18:03
Bydliště: Košice - Slovensko

Re: Přesazení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 18 pro 2010, 13:38

Podle obrázku je drát ještě volný. Na odstranění je ještě dost času. Zkus ho kleštěmi stáhnout a upravit aby nebyl vidět akadamou. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků