Schnutie listov

Re: Schnutie listov

Příspěvekod Milan Vohnout » 12 lis 2010, 17:46

Luďo, v čem je lepší, asi je spíš horší než tartar, ten sundá zaručeně vše živé. Jen, že Omite je bio přípravek, tak mně nedostane. :lol:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Schnutie listov

Příspěvekod vopat » 12 lis 2010, 22:37

Ahoj,
pánové, ono to asi nebude ani tak o sviluškách, jako v tom, že pěstujete opadavý listnáč v pokojových teplotách :oops: . Reakce jilmu je naprosto normální, jenom by potřeboval přesunout někam do chladna. Pokud ho budete mít i přesto v pokojových podmínkách, tak díky své velké odolnosti vždy vyraší a po čase zase opadá. Takhle to udělá za zimu klidně třeba i třikrát, až se konečně dočká jara. Jilm prostě potřebuje chvilku odpočinku (i když se prodává jako pokojová bonsai), tak mu ji dopřejte a on se odmění :jedna: .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Schnutie listov

Příspěvekod Ondra Šrámek » 13 lis 2010, 14:06

Já jsem před měsícem taky dostal jilm a chodím kolem něj po špičkách, protože mám podobný problém,jako vy ostatní.Listy žloutnou a to hlavně ty mladé.Svilušky jsem nenašel a tak mě aspoň uklidnily vaše rady, že to může být prostě jen stromkem, kterému by svědčilo trochu jiné prostředí a klima.Možné je špatně i to,že mu teď věnuju největší péči, rosím a všechno a vlastně jsem ho možná i přelil:( Ze všeho nejraděj bych ho přesadil, ale teď se fakt bojím, že by zažil moc šoků najednou.A proto, jak píšeš, dám mu jen chvilku na oddych :)
světlu vstříc
Uživatelský avatar
Ondra Šrámek
 
Příspěvky: 86
Registrován: 25 bře 2010, 18:34
Bydliště: kousek od Vsetína

Re: Schnutie listov

Příspěvekod Luděk Rohovský » 15 lis 2010, 10:26

U jilmu je to normální reakce. Mívám je na nevytápěné chodbě a vždycky listy z části zežloutnou a opadají. Alespoň je na jaře lépe vidět do koruny. :D
Milane dík za odpověď, něco takového jsem si myslel. Asi máš pravdu, že používat takovéhle jedy v bytě není nejlepší řešení.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Schnutie listov

Příspěvekod Lukáš J. » 15 lis 2010, 23:49

Pánové. Když je ten jilm opadavý, může být do jara někde v chladnější místnosti úplně bez, nebo s minimem světla? Mě už totiž opadal z ničeho nic a tak jsem tehdy zalekl, a tak jsem zkoušel pořád jestli je pod kůrou zelený a stále zelený je. Už je to asi tři týdny zpátky a zatím nové výhonky nemá.
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Schnutie listov

Příspěvekod Luděk Rohovský » 16 lis 2010, 09:38

Lukáši, jilmy jsou dva druhy, teda druhů je povícero, ale mám teď na mysli hlavní rozdělení, a to na pokojové a venkovní. Ty venkovní pocházejí ze severní Číny, pokojové z jižní. Tudíž je dobré vědět, který druh jilmu máš. Přiznám se, že vůbec netuším, jak se od sebe dají rozeznat, resp. jestli se vůbec dají rozeznat. Maximálně svojí reakcí na podzimní počasí.
Těm venkovním jilmům by mělo listí postupně změnit barvu, myslím, že jsem je viděl červenožluté, a pak opadat. Pokojovým jilmům listí nezežloutne, ale seschne a zhnědne a pak opadne. Pokojové jilmy mám momentálně tři, u jednoho opadala polovina koruny, u druhého asi čtvrtina a u toho třetího zatím vůbec nic. Pokus ti opadala celá koruna a skutečně se jedná o pokojový jilm, tak bych ho pořádně prohlédnul, jestli na něm nenajdeš nějaké škůdce, popř. jestli jsi ho nepřelil, nebo nevyvětral. A když nic nenajdeš, tak ho nechej být. Jilmy vydrží skutečně hodně a možná se jedná jen o reakci na změnu místa nebo počasí.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Schnutie listov

Příspěvekod Peter Petrik » 16 lis 2010, 21:10

Luďku díky moc
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Schnutie listov

Příspěvekod Peter Petrik » 22 lis 2010, 11:56

tak tu je výsledok po postriekaní T........M. Stromček sa pomaly preberá :) Teraz len čakať čo sa bude diať ďalej, či opäť opadá alebo nie. PS: Ešte sa chcem opýtať. Keď som postirekal T......M tak mi šlo aj na misku a teraz neviem či sa možem tej misky dotýkať, predsa je to len jed ten T.....R.
P1030006-1.JPG
P1030006-1.JPG (133.38 KiB) Zobrazeno 1614 krát
P1030007-1.JPG
P1030007-1.JPG (129.15 KiB) Zobrazeno 1619 krát
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Schnutie listov

Příspěvekod jajozh » 22 lis 2010, 13:11

pokial si potom poriadne umyjes ruky s mydlom,nemal by si mat problem... :think:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Schnutie listov

Příspěvekod Peter Petrik » 22 lis 2010, 13:37

a do kedy to tam bude?? zmyje sa to?? a za ako dlho??
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

PředchozíDalší

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků