strihanie

Re: strihanie

Příspěvekod Milan Vohnout » 18 črc 2010, 10:10

No odborník to je silné slovo, já tuhle rostlinu kdysi měl a obrážela mi i ze starého dřeva bez problémů. Nikdy jsem neodstraňoval všechny listy na stromku, to by se muselo nejspíš vyzkoušet, ale jaký bude výsledek, netuší. Jak píše Láďa, opatrně zkracovat a sledovat, kde obrazí. Proto bych ji zkrátil na poslední zelený obrost, a když obroste níže počkat, až úplně vyzrají listy a tak postupovat dál. Ale jak to dlouho bude trvat, to vůbec netuším, možná se bude pokračovat i v příštím roce. Jinak tohle vyholení je z nedostatku světla a špatný střih, jeto viděno u většiny pokojovek a to se musí asi jedině takhle se vrátit zpět.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: strihanie

Příspěvekod Jurino » 18 črc 2010, 19:43

Ďakujem za rady. Pokúsim sa to pomaly strihať a uvidím, či bude obrážať aj na tých holých konárikoch. Inak má veľmi pekný kmeň aj nebari, tak dúfam, keď sa mi podarí dopestovať korunu bližšie a bude OK.
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: strihanie

Příspěvekod Jurino » 08 srp 2010, 19:48

Ahoj, takže som skúsil na najvyššom konári odstrániť všetky jemnejšie neolistené ( 5 vetvičiek) a nechal som len 1 strednú hlavnú. Na miestach všetkých bývalých konárikov mi vyrašili aspoň 2 nové. Majú po 8 lístkov, takže dnes som zakrátil. Vyzerá, že takýto zásah mu nevadí a veselo raší všade, takže som rád a budem pokračovať ďalej. Neskôr dám foto ako som dopadol.
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: strihanie

Příspěvekod Milan Vohnout » 08 srp 2010, 21:37

Dobré správy mám rád, jen tak dál Jurino.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: strihanie

Příspěvekod Jurino » 31 srp 2010, 17:19

Ahoj, chcem poprosiť o radu. Po ostrihaní časti koruny, začal krásne rašiť. V priebehu asi 10 dní sa začali tvoriť na listkoch ktoré zostali takéto žlté fľaky v žilnatine listu.Na tomto konkrétnom je to ešte málo, tá žltá je asi o 50% intenzívnejšia a neskôr list odpadne. Niečo mu chýba? Hľadal som na nete ale našiel som len, že pri úbytku horčíka list žltne ale nie žilovanie ale priestory okolo. Budem rád za každú radu.
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: strihanie

Příspěvekod Milan Vohnout » 31 srp 2010, 17:30

Netuším, co by chybělo rostlině, zkus dát tekuté hnojivo. Ale může to být i nedostatkem vody nebo i naopak, nebo mohla klidně už i nastydnout, aspoň u nás je už po ránu chladno. :cry:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: strihanie

Příspěvekod Jurino » 31 srp 2010, 17:43

Hnojím pravidelne čo 14 dní Kristalonom pre izbovky, v akadame je namixovaný Plantacote zo 6 mesačným účinkom. V izbe je konštantne 22°C. Substrát udržiavam mierne vlhký. Skúsim zvýšiť zálievku, v akadame by som ju nemal preliať?
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: strihanie

Příspěvekod Ladislav Kotál » 31 srp 2010, 18:21

Tak to vím naprosto přesně :lol: To je nedostatek hořčíku :jedna: Kup si Hořkou sůl, zálivka na pět litrů vody 4 uzávěry, a pak třeba mlžení na list 2 uzávěry na pět litrů vody. :idea:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: strihanie

Příspěvekod Jurino » 31 srp 2010, 18:30

Ešte upresnenie. Deje sa to len na tých starších listoch, ale nie na všetkých. Naraz je to max 8 - 10 lístkov a odpadnú 1-2 za deň. Tú horkú soľ môžem pridať pri každom polievaní, alebo ju pridať pri hnojení?
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: strihanie

Příspěvekod Ladislav Kotál » 31 srp 2010, 19:33

Hořká sůl je vlastně hnojivo, tak jen občas aplikovat :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Ligustrum (Stále zelený ptačí zob)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků