Carmona nebari

Carmona nebari

Příspěvekod Luděk Rohovský » 02 dub 2010, 11:02

Tak jsem letos provedl razantní zakrácení mojí nejstarší Carmona. Od začátku jsem se dopustil mnoha pěstitelských chyb a tak výsledkem bylůy jakési dva stromy na sobě. Teď po odstřižení vršku, vznikl asi 20-ti cm základ shohinu. Při prohlídce jsem si říkal, že by to chtělo vylepšit nebari. Mám z loňska zakořeněné dvě větvičky, které jsem uříznul v březnu, jedna teď narostla asi na průměr 5mm a délku kolem metru, druhá je menší, průměr tak 3mm, délka kolem 40cm. Napadlo mě, zkusit přiroubovat tu tenší z boku ke stávajícímu nebari. Návrh je vidět na fotkách. Máte s tím někdo zkušenosti u pokojovek?
Měl jsem v plánu vyříznout na stávajícím nebari drážku, na větvičce seříznou kousek kůry a přiložit k sobě. Zamazat Cu pastou a přitáhnout drátem.
Přílohy
Carmona 01.jpg
Budoucí pohledovka
Carmona 01.jpg (111.33 KiB) Zobrazeno 2803 krát
Carmona 02.jpg
Zadní strana
Carmona 02.jpg (114.08 KiB) Zobrazeno 2797 krát
Carmona 03.jpg
Nebari nyní
Carmona 03.jpg (133.72 KiB) Zobrazeno 2808 krát
Carmona 04.jpg
Nebari návrh
Carmona 04.jpg (135.68 KiB) Zobrazeno 2798 krát
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Carmona nebari

Příspěvekod Luděk Rohovský » 09 dub 2010, 08:52

No tak jsem asi uspěchal přechod od přesazení na okno. Dvě Carmony jsem před 14 dny přesadil, sestříhal kořeny a pak- já blbec - dal na okno, kde se do nich pustilo slunce. Až předevčírem jsem si všimnul, že listy jsou nějaké svěšené, tak jsem je rychle stáhnul ze slunce, ale nevím jestli už není pozdě. nemáte s tím někdo zkušenosti?
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Carmona nebari

Příspěvekod jajozh » 09 dub 2010, 10:00

Ano.Mam s tym skusenost.Drzal som ju v pootieni a kazdy den rosil zhora,najlepsie vecer.Trvalo to tak 3 tyzdne az sa spamatala a uz je vsetko OK.Drzim ti palce :jedna:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Carmona nebari

Příspěvekod Luděk Rohovský » 09 dub 2010, 10:03

Díky za povzbudivou zprávu.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Carmona nebari

Příspěvekod Milan Vohnout » 09 dub 2010, 17:44

Tohle se mi taky jednou povedlo a dokonce u dvou rostlinek najednou a to u Jilmu a Carmony. Hned jsem je úmyslně a doslova přelil a dal do polostínu a nenásledoval nějaký opad listů. Jen upozorňuji předem, jedná se o malé rostliny v nízkých miskách, v substrátu akadama a teplota pokojová nad 18°C. Vše jsem zachránil ale jak dlouho jsem si nadával a jim pořád omlouval. :!: :lol: :lol:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Carmona nebari

Příspěvekod Luděk Rohovský » 10 dub 2010, 20:44

No já mám právě strach z toho přelití. Když teď v podstatě nemají moc listů, tak nevím jak zalívat, abych je nepřelil. Teda listy pořád mají, ale jsou takové svěšené a vůbec nevypadají dobře. A vždycky když jdu kolem, tak se jim omlouvám a klaním.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Carmona nebari

Příspěvekod Milan Vohnout » 10 dub 2010, 21:04

Carmony milují vlhký vzduch, tak je pravidelně teď ros. Měj je v polostínu, hlavně nesmí zasvítit sluníčko, přes nejvyšší teploty tj. přes poledne. Zálivku mají rádi ale ne přemokření. Pravidelně a rozumně zalévat ale pozor zas abys ji nesušil. Jak se budou objevovat nové listy, tak o trochu více zalévej a pořád ji ros. Ještě pozor na studený průvan.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Carmona nebari

Příspěvekod jajozh » 11 dub 2010, 15:03

Presne tak to rob ako Ti radi MIlan.Musis pockat ,kym sa dobre prekoreni v novom substrate.Dobre ju upevni k miske drotom nesmie sa hybat v substrate rychlejsie sa chyti..,teda az si to neurobil..Drzim palce :jedna:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika


Zpět na Carmona (Čaj fuki)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron