Seznamka

Re: Seznamka

Příspěvekod PSt » 31 bře 2012, 20:39

Ahoj, jmenuji se Petr Staněk, je mi 34 let a bydlím v Mělníku. Pracuji v Obříství, ve stejné zahradnické firmě jako Holy a s některými z vás jsem se potkal na akci kopání v Obříství. Bonsajemi se zabývám patnáct let, a poslední dobou se můj zájem zaměřil především na kvetoucí rostliny, jako jsou jabloně, třešně a magnólie.
Přílohy
P7140005.JPG
P7140005.JPG (43.76 KiB) Zobrazeno 7815 krát
Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod
PSt
 
Příspěvky: 125
Registrován: 27 bře 2012, 18:19
Bydliště: Nebeského 1909 Mělnik

Re: Seznamka

Příspěvekod Ladislav Kotal ml. » 23 dub 2012, 12:39

Ahoj,
ti z vás, kteří navštěvují různé výstavy a akce mě už nejspíš znají, ale i tak se tu představím i těm ostatním.
Jmenuju se Láďa Kotál, je mi 29 let a jsem syn jednoho ze zakladatelů tohoto fóra. Bohužel až teprve to co se stalo mě donutilo se sem taky přihlásit. Vždycky jsem výrazně upřednostňoval osobní setkání a tvarování před tímhle virtuálním, což byl také důvod, že jsem se sem nepřihlašoval. Tak to pro mne bude i nadále. I když zde na foru nebudu asi moc aktivní, rád bych se vám všem pokusil pomoci v reálném pěstování a chtěl bych pokračovat v tátovo šlépějích. Bonsaje jsme pěstovali s tátou společně a máme podobné zkušenosti a názory. Prosím, ozvěte se mi, pokud byste chtěli nějakou radu, pomoc s tvarováním nebo cokoliv jiného.

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (67.81 KiB) Zobrazeno 7596 krát
Přílohy
P6121418 (Medium).JPG
Naposledy upravil Ladislav Kotal ml. dne 25 kvě 2012, 09:52, celkově upraveno 1
Chci jít dál po cestě, po které jsme šli s tátou.

ladislav.kotal@discomp.cz
722 95 97 97
Ladislav Kotal ml.
Administrátor
 
Příspěvky: 139
Registrován: 22 dub 2012, 12:56
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod hrstda » 06 kvě 2012, 20:49

Zdravím, jmenuju se David Hrstka, je mě 22,pochazím z Morkovic no a o bonsaje se zajímám už delší dobu nejdřív to bylo obdivování fotografií rostlin na výstavách a teprve před 2 roky sem se odhodlal nějaký ten stromek si udělat. Zatím mojí největší zkušeností s bonsajema byla při mojí první práci v Průhonicích kde měli pěknou sbírku o kterou sem se částečně staral bez žádných zkušeností jenom s přečtenými knížkami a naštěstí všechny přežily. Mějte se pěkně
hrstda
 
Příspěvky: 5
Registrován: 06 kvě 2012, 14:31
Bydliště: Morkovice

Re: Seznamka

Příspěvekod phoenix » 02 čer 2012, 11:11

Zdrávím,
mé jméno je Jaroslav Tkáč, je mi 29 let a jsem z Havřic u Uherského Brodu. Bonsaje se mi vždy líbily, ale aktivně mě k nim přivedl až kamarád z práce,
který se o ně zajímá již delší dobu. První bonsaj jsem si pořídil asi před rokem, byl to Fikus a můžu říct, že pro začátek je to výborná bonsaj, protože je jednoduchá na pěstování. V současné době mám asi 5 bonsají - 2 Fikusy, Segrécii čajovou, Ptačí zob a Čínský jilm. Měl jsem i Australskou třešeň, ale ta mi bohužel uschla :(
Uživatelský avatar
phoenix
 
Příspěvky: 9
Registrován: 24 kvě 2012, 19:24
Bydliště: Uherský Brod - Havřice

Re: Seznamka

Příspěvekod PatrikSadovsky » 18 lis 2012, 16:20

Ahoj Greenhorni, volam sa Patrik, som ročník 1977. Bývam na Slovensku v meste Levice.
Robim technika vo firme na predaj profesionalneho naradia na obrabanie kovov.
Bonsaiom sa snažim venovat už niekolko rokov.
Přílohy
A.jpg
B.jpg
Po tom, ako sa planéta zem zbaví choroby zvanej civilizácia, bude nasledovať prekvapivo rýchle uzdravovanie......
Uživatelský avatar
PatrikSadovsky
 
Příspěvky: 9
Registrován: 06 bře 2012, 21:23
Bydliště: Levice, SLOVAKIA

Re: Seznamka

Příspěvekod ZuzanaH » 09 bře 2013, 15:33

Ahoj,
Děkuji za přístup a za to, že tu můžu být s vámi. Dovolte, abych se představila:
Jmenuji se Zuzka, jsem 78 ročník, a jsem z Brna. Jsem vášnivá fíkusářka (prosím nezabíjet :roll: ).
Bonsaje jsem viděla poprvé v hypermarketu, chodívala jsem je pořád okukovat. Líbily se mi tak, že jsem se rozhodla, že si ze svých fíkusů zkusím vypěstovat taky. Takže jsem naprosté pěstitelské mimino. Moje hokusy pokusy dopadly jak jinak - fiaskem.
Nyní stojím opět na začátku - mám malé rostlinky fíkusů, a chci začít pořádně a od podlahy. Proto jsem začala pročítat rady, jak začít. Nejvíce jsem chodila nakukovat právě sem a nakonec poprosila i o registraci. Líbí se mi tu přátelská a lidská atmosféra a i přehlednost fóra.
Ráda bych měla ze svých fíkusů pěkné bonsaje, a naučila jsem se je zakládat, tvarovat, a starat se o ně.
Moje první pokusy o bonsaje jsou sice zdokumentované, ale z důvodu zachování zdraví všech zde na fóru, je nebudu raději publikovat.
Jinak mezi moje další záliby patří: malování, pěstování pokojovek, koukání na filmy, křížovky, ruční práce, vaření, ….. je toho více.
Doufám, že Vás nepřivedu svými dotazy k šílenství nebo na práh blázince.
Zdraví
Zuzka
ZuzanaH
 
Příspěvky: 8
Registrován: 24 úno 2013, 21:13

Re: Seznamka

Příspěvekod Milena » 19 bře 2013, 16:38

Pro Zuzku:
Zuzko, doufám, že máš kontakt i na někoho z Bonsai klubu Brno. Zatím je pořád činný. A jen tam mimochodem - zorganizovala jsem pro nás (BK Haná) a pro BK Brno zájezd do Nitry na výstavu Bosai Slovakia 19.-20.4., cena doprava-záloha 500 Kč a 20 € za ubytování se snídaní. Máš-li zájem se potkat asi se 40 bonsajisty, budeš vítána.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod ladinekII » 02 dub 2013, 18:34

Ahoj , jmenuji se Vladimír Jirásek . Narodil jsem se v r. 67 v České Lípě. Moje první bonsai byla asi před 7 lety , byl to Ficus ale moc dlouho nevydržel. Pro nedostatek času jsem to velké pěstování opustil :lol: . A letos jsem k narozeninám dostal zas Ficus ginseng , tak mě to nějak chytlo a další týden jsem si objednal na Bonsaicentru Barbadorsku třešeň, Jilm čínský a Ptačí zob a nějaké věci pro začátek . Dnes je 2.4. a stromečky mi moc pěkně jdou . Ale jelikož mám zahradu tak bych chtěl vyzkoušet i venkovní. Vaše forum hltám každý den tak doufám že se něco přiučím. Foto ještě dodám. Jsem pro tykání :|
Uživatelský avatar
ladinekII
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2013, 17:23
Bydliště: Volfartice okr. Česká Lípa

Re: Seznamka

Příspěvekod mjansto@centrum.cz » 03 dub 2013, 22:04

Ahoj, jmenuji se Michal Janšto, narodil jsem se v roce 1972 a v současné době žiji v Litoměřicích. V mém případě se zatím nedá ještě mluvit o pěstování bonsají, spíše o přípravě vhodného materiálu, z kterého by se časem dali bonsaje vytvářet. Zatím jsem zde na fóru byl takový tichý pozorovatel a vstřebával jsem Vaše poznatky, rady a zkušenosti. Rád by jsem začal účastnit Vašich setkání, slezin, tvarování a konečně přešel od teorie i k praxi a radami zkušenějších pěstitelů se vyvaroval zbytečných chyb. Viděl na živo, jak se různé techniky a zásahy dělají na živo, z fotografií to není ono. Rád se seznámím s pěstiteli ze severních Čech, tedy z okolí mého bydliště, ale nejen s nimi, ale se všemi pěstiteli, kteří holdují tomuto nádhernému koníčku. Pěkný večer Michal
mjansto@centrum.cz
 
Příspěvky: 14
Registrován: 11 kvě 2011, 13:26
Bydliště: Litoměřice

Re: Seznamka

Příspěvekod Kušnirik » 04 dub 2013, 15:50

Dobrý den, jmenuji se Miloslav Kušnirik je mi 22 let a jsem ze severních čech přesně z Benešova nad ploučnicí.
O bonsaje se zajímam zhruba dva roky takže začátečník.Ale bohužel nebylo moc času tak pro první stromky pujdu až letos. Ak tedy krasný den a ať to roste! :)
Miloslav Kušnirik
Kušnirik
 
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2013, 17:20
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí

PředchozíDalší

Zpět na Seznamka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron