Seznamka

Re: Seznamka

Příspěvekod stanuch » 01 led 2012, 21:53

Ahoj greenhorni, přeji Vám všem hodně krásných stromků v roce 2012,
jmenuju se Stanislav Kreutzer a bydlím v Rokycanech. Je mi 46 a bonsaje obdivuji tak nějak od roku 1989, kdy jsem zakoupil své první publikace. Jelikož v té době nebylo na blízku rady starších a zkušenějších (hlavně jsem o nich nevěděl), ale hlavně nebylo kde je pěstovat. Na záhoně musí být přece kytičky a ne stromy (slýchával jsem dlouhá léta), a v bytovce kde pořád nejste se toho také moc nevypěstuje. Tak jsem se do toho obul teoreticky až v loňském roce po přehodnocení dosavadního života a aktivně začnu po novém roce a proto budu rád za každou pomocnou radu. Jak jsem tu četl jsem také pro tykání…….

PS. V září jsem shlédl výstavu v plzeňském muzeu a u pana Kotála jsem na výstavě koupil misku, dnes už vím, jeho vlastní výroby. Následující víkend na doporučení pana Kotála jsem se byl podívat v Merklíně a snažil se pochytit, co se dá z takového množství normálních stromků pod rukama (pana Kotála, Marka a Tomíka z lesa) udělat za krásu, už se těším na příště.
Přílohy
Stanuch.jpg
Stanuch.jpg (46.35 KiB) Zobrazeno 8283 krát
Uživatelský avatar
stanuch
 
Příspěvky: 14
Registrován: 01 led 2012, 20:51
Bydliště: Rokycany
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod ruda.p » 20 led 2012, 01:08

Ahoj Greenhorni !
něco málo o sobě dám taky,pocházím z Liberce a bydlím momentálně v Praze na Podolí, takže v dávných dobách temna, kdy pro mě bylo světlo jsem dal lesnické povolání dr.voštěp,takže jsem měl k tomu blízko odkopky z lesa občas něco ze zahradnictví male kousky, ale nějak se začínalo.
Po údajné revoluci kdy se každý musel začít starat sám o sebe jsem zkoušel prodávat na stánku vše možné hlavně misky doplnky a rostliny sběhal jsem toho dost, bral jsem misky jak v Horních Počernicích kde dělali mrazuvzdorné a taky od samotného p.Pišla z Libčan byli to hezké začátky, dokonce jsem byl v Libereckém bonsai klubu a vystavovali v můzeu a já spíš to doplnoval tou keramikou, ale bohužel jsem nevydržel spíš byl okolnostma donucen přestěhovat se i s rodinou do Kralup n/Vlt.
tam jsem bohužel ty možnosti dál nerozvíjel a vrhnul se na hasičinu a po roce skončil a šel do soukroma - údržba zeleně
vedlo se dobře a přesto jsem se bonsaema nezabýval
Roku 2002 byl konec rodiny a i živnosti a začala éra hledání se, nového smyslu, až nedávno jsem začal se vracet k tomu od čeho jsem odešel a jedno ted vím, že vše bylo záměrně dokonáno tak, abych dozrál ;)

p.s. jo a také vlasním jednu malo živou a čipernou bonsai jmenem Gija, ta se ale už asi tvarovat nenechá hihihihihi

Tak malý přídavek rok 2015 byl těžký a už to vypadalo že to vzdám se svými kousky něco se dostalo ke kolegům,
něco odešlo do háje, ale to nejcennější pro mě jede dám semnou.
Hledám si zahradu kde zakotvím a vybudu ju si své království které zatím je v mé hlavě
Naposledy upravil ruda.p dne 02 led 2016, 15:09, celkově upraveno 4
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod leeeniiicka1 » 18 úno 2012, 13:56

Ahoj jmenuju se Lenka Povodova je mi 29 let, pochazim z Brna, ziju v Praze a jinak jsem slovenka :-) u bonsai jsem zacatecnik a uz ze startu mi ma prvni bonsai uschla :mrgreen: teda doufam, ze ne uplne, pracujeme na oziveni :-) bonsaje me vzdy fascinovali, ale nikdy jsem si zadnou neporidila az nedavno jsem byla s mym ex v bauhausu pro desky na malovani svych obrazu a pri cekani jsem zasla k bonsaim a s uzasem jsem nahlas rekla to je tak nadherny! a muj ex, ktery se zajima o duchovno stejne jako ja a vidi energie mi rekl, ze jak jsem prisla a poslala jim lasku se rozvibrovali a zacali se ke me jakoby naklanet, pak jsem odesla ale nedalo mi to, vratila se a byla s nimi sama, nacitila jsem se na jeden krasnej velkej stom a citila v sobe velkou silu a lasku, az jsem mela slzy v ocich, neslo nevzit si jednu sebou:-) nejak citim, ze me bonsaje maji necemu naucit...verim, ze vse ma predem dany smysl a nic neni nahoda ;)
kořenem všeho zla je nedostatek poznání...
Uživatelský avatar
leeeniiicka1
 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 úno 2012, 18:03
Bydliště: Praha

Re: Seznamka

Příspěvekod Lukáš Daněk » 21 úno 2012, 23:32

Ahoj, zdravím všechny greenhorny,
jmenuji se Lukáš Daněk a je mi 39 let. Toto forum už navštěvuji delší dobu a rád bych se připojil.
O bonsaje jsem se před pár lety pokoušel, ale od loňska se tomu chci věnovat trochu víc - toto je koníček který se
"napůl" dělat nedá. :)
Uživatelský avatar
Lukáš Daněk
 
Příspěvky: 40
Registrován: 12 úno 2012, 12:15
Bydliště: Rakovník

Re: Seznamka

Příspěvekod kostrunek » 13 bře 2012, 09:14

Dobrý den.

Tak bych se vám všem tady chtěl taky představit. Jmenuji se Petr Kostrůnek, jsem ročník 1985 a bydlím v Uherském Hradišti. V tomto roce jsem se rozhodl začít spěstováním pokojových bonsai. Zatím jsem se zahlídl konkrétně ve Fíkusech. Prozatím mám 4 kousky. Dva jsou zatím připravé a uvidí se co se z nich podaří vytvořit, jeden jsem dostal, bohužel ve špatném stavu, ale lepší než aby byl vyhozen a snad se mi z něj podaří něco udělat. Poslední, ten nejhezčí již není Kimmen jako tři předchozí, ale jde o Ficus Ginseng. Ten je již trošku na pohled líbivý a u něj bych chtěl velikost zachovat a pouze rozvinout korunu. Nejraději bych obohatil svou sbírku ještě o něco pro ni vyjimečné a to Fícus neriifolia, ale zatím se mi nedaří jej někde získat, snad to čas napraví a příležitost se objeví.
I když to nejsou výstavní kousky, ale dělají mii tak radost, tak přikládám fotečky těch mých bonsaí.
DSCF0527.jpg
DSCF0527.jpg (73.27 KiB) Zobrazeno 7613 krát
Přílohy
DSCF0528.jpg
DSCF0528.jpg (73.38 KiB) Zobrazeno 7660 krát
DSCF0529.jpg
DSCF0533.jpg
DSCF0533.jpg (73.97 KiB) Zobrazeno 7597 krát
kostrunek
 
Příspěvky: 39
Registrován: 29 úno 2012, 18:43
Bydliště: Ostrožská Nová Ves

Re: Seznamka

Příspěvekod Veruniinka » 14 bře 2012, 10:49

Ahojky všichni zkušení i nezkušení,jako jsem třeba já.Jmenuji se Verča,Jsem z Nového Jičína,je mi 25 let.Dostala jsem od manžela fíkus a tak jsem brouzdala na netu abych něco našla o těchto úžasných rostlinách...Jsem ráda že jsem našla tady tuto,je tady vše co bych potřebovala vědět o pěstování o bonsajích :-) Děkuji že jste mě vzali mezi sebe a věřím,že mi Vaše stránky budou velkým přínosem :clap: Mějte se fajn ahojky Verča.
Veruniinka
 
Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2012, 18:47

Re: Seznamka

Příspěvekod Mirek Černička » 19 bře 2012, 00:23

Ahoj všichni Greenhorni,
jmenuji se Mirek Černička, na okolní přírodu koukám již půl století a fascinují mě tvary stromů, které jsou spíše vyjímečné. Bydlím na Příbramsku, ale moravský přízvuk mne vždy prozradí.
moje maličkost.jpg
moje maličkost.jpg (41.37 KiB) Zobrazeno 7351 krát

Žádné velké zkušenosti s pěstováním bonsají nemám, tak čerpám hodně informací právě z tohoto fóra. Jednou byh chtěl něco podobného vidět i na své zahrádce, kterou teď přebudovávám.
Přeji všem hodně zajímavých přírustků. Zdraví Mirek.
Přílohy
přírodní fantazie.jpg
přírodní fantazie.jpg (46.93 KiB) Zobrazeno 7305 krát
Mirek Černička
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 bře 2012, 07:14

Re: Seznamka

Příspěvekod vajicko » 22 bře 2012, 09:26

Ahoj, jmenuji se Marek Štěpánek, je mi 28 a jsem z Teplic. Již od malička se mi bonsaje líbili, ale nikdy jsem se je neodvážil pěstovat, Měl jsem jen kaktusy, tedy jen 5 ;) V Po jsem si koupil 1.bonsaj - Fikus, tak zjišťuji. co nejvíce informací.Děkuji, že můžu být součásti. Přeji pěkný den,Mára. PS: určitě budu mít hodně otázek :P
vajicko
 
Příspěvky: 16
Registrován: 21 bře 2012, 06:49

Re: Seznamka

Příspěvekod Patrik Ruzic » 28 bře 2012, 07:47

Ahojte,
No som na tomto fore novy tak sa predstavim. Volam sa Patrik Ružič. Som z Banoviec nad Bebravou. Mam 35 rokov. Som ženatý. Mam dve deti. Dominik 4 roky a Nikolka 7 rokov. Pracujem ako projektant vodohospodárskych stavieb. Bonsaje ma zaujali už pred 13 rokmi ešte na vysokej škole. Avšak stale nebol čas a priestor takže snažím sa začat aktívne bonsajom venovať. Nedavno som kupil dom takze konecne mam priestor a hadam bude aj viac casu na bonsaje. Mam za domom 430 m2 zahrady tak hadam sa tam nejake bonsaje zmestia :) . Zahrada je ale zatial dost v dezolatnom stave takze pracujem na jej zveladeni. V dome je tiez viac priestoru takze aj tam hadam nejake interierovky dam. V sucastnosti mam dva fikusy. Oba som ale pestoval v zlej pode. Po prestudovani tu clankov som ich presadil do priepustneho substratu. Korene mali uplne odhnite a listy ziadne. No ale uz sa zacinaju spamatavat a vyrazaju nove listy takze hadam to bude ok. No a vcera som bol s kolegom bonsaistom na svojom prvom vykope yamadory a zaroven som od neho aj dostal jeden bonsaj. Prve fotky hodim uz do novej temy. Hadam aj s Vasou pomocou sa mi podari uspesne sa venovat tomuto krasnemu umeniu.
Patrik Ruzic
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 úno 2012, 13:26
Bydliště: Bánovce nad Bebravou (Slovensko)

Re: Seznamka

Příspěvekod drahousek » 31 bře 2012, 17:50

Ahoj ve spolek.
Už je to nějakej pátek co jsem se tu registroval, zatím nic nenapsal, příliš toho tu ještě nepročetl ani bonsají nevypěstoval - nebo spiš nevychoval? Ale jak už tu bylo napsáno asi Petrem Adeltem - bonsaje je přece koníček na doživotí - a tak dost doufám, že bude ještě času dost :) a že posunutí reálnýho "startu" o pár let ničemu neuškodí.

Protože se mi nechce do jinné činnosti, tak hledám co dělat jinýho "užitečnýho" a volba padla na tento seznamovák :)

Každopádně bonsaje miluju hodně dlouho. Mám celkově rád asijskou kulturu - hlavně čaj a jídlo. Mám rád jako mnoho dalších věcí kytky a zeleň. Takže zatím mám mraky klasických pokojovek, který už nějaký léta pěkně vzkvétají a nevadnou. Opečovávám, je, stříhám, střihem pěkně tvaruju - ale bonsaje to vžádným případě nejsou - jednou z některých ale budou :twisted: . Jsem takový bonsajový embryo, který zatím už několik let jentak pokukuje po tomto umění, čte, sleduje, kecá s kde kým a těší se až začne. Do budoucna bych rád při přestavbě baráku dal do hromady zimní zahradu aby se tam těm venkovním pěkně přes zimu dařilo. Už teď pokukuju v lese po pěkných objektech vhodných pro přesazení ;) ...

...ale určitě začnu nejdřív pokojovkama. Nedávno jsem musel zabrousit do nějakýho bauhaminimaxu a ochomejtl se do sekce s bonsajema a jen si v tichu duše sníma užil. A zase to nějak probudilo můj dlouholetej hlad po těchto zelených společnících. Dokud ovšem nevyřeším, jak je zalývat když jsem na cestách, tak se naše cesty nezkříží. Jednou to al epříjde, to vím určitě.

Moc zdravím Jardu, kterýhož(a nejen jeho) jsem potkal a hodiny sledoval jak tvrdě dře s nůžkama v ruce loni v létě na Duchcově :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak se mezi námi fotografy říká: přeji dobrý světlo - tedy po vašem: ať rostou. :jedna:

Obrázek
________________________________________________
*** Jiřík Drahoňovský; Český Ráj ***
Tam, kde mají dobrý čaj, se méně pije vodka (ruské příslový)
Uživatelský avatar
drahousek
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22 čer 2011, 10:55
Bydliště: Český Ráj

PředchozíDalší

Zpět na Seznamka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron