Seznamka

Seznamka

Příspěvekod Jarda Marek » 01 úno 2009, 19:52

Toto téma založil Láďa kotál, a já se mu sem pouze přesunul za což se omlouvám.
Takže toto jsem já Jarda Marek, je mi 46 let můj zájem o bonsaje je dlouhodobý, ale aktivně to vyšlo až předloni.
Fórum je ve výstavbě takže se bude v průběhu měnit.
Všechny Vás tu zdravím, vítám a prosím o tykání.
Přílohy
Bon_%20457.jpg
Bon_%20457.jpg (61.06 KiB) Zobrazeno 20942 krát
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Seznamka

Příspěvekod Ladislav Kotál » 02 úno 2009, 08:19

To jsem já, Ladislav Kotál, bydlím v Plzni, je mi 53 let, pěstováním se zabýváme asi 10 let. Jsme samozřejmě pro tykání.
To je můj syn Ladislav, je mu 25 let,
Přílohy
portrét.jpg
portrét.jpg (38.23 KiB) Zobrazeno 27578 krát
Naposledy upravil Ladislav Kotál dne 01 čer 2009, 21:58, celkově upraveno 3
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod Milan Vohnout » 02 úno 2009, 17:45

Ahoj, dovolte mi, abych se přestavil, jmenuji se Milan Vohnout a pocházím z Chomutova, letos už mi bude 40 let. V jednom nejmenovaném pořadu pro zahrádkáře jsem zhlédl reportáž o bonsajích a hned to byla láska na první pohled. Bohužel nevlastním domek ale jen byt v paneláku a k tomu ještě bez balkonu, tak pěstuji jedině pokojové bonsaje, jestli seto dá nazvat bonsaje. Téhle zálibě se věnuji 15let, jak to bývá zezačátku shánění knížek až po několika letech následovala první pokojová bonsaj. Následovaly někdy úspěchy tak i pády v pěstování. Nejhorší rok byl 1997, když jsem přišel o své rostliny a dlouho jsem se rozmýšlel, jestli vůbec začnu znova. První nová rostlina je od roku 1998, sice byla nechtěná, ale byl to dar k narozeninám. Jsem též pro tykání jak jinak.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Seznamka

Příspěvekod Robert Černý » 03 úno 2009, 13:47

Zdravím přátelé, jmenuji se Robert Černý, jsem z Plzně a jsem ročník 77. Bonsaje obdivuju asi okolo osmi - devíti let, ale teprve před rokem jsem se odhodlal o ně starat osobně a také o nějaké se pokoušet. Převažují u mě venkovní stromky, které se snažím si přinášet z přírody. Jsem také pro tykání.
Přílohy
XX.JPG
XX.JPG (27.7 KiB) Zobrazeno 29270 krát
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod Vladimír Vinický » 04 úno 2009, 12:18

Tak se také představím. Jmenuji se Vladimír Vinický, jsem ročník 1952, některé stromky v miskách mám více než 30 let, ale aktivně se bonsajím věnuji tak cca 15 let. Pěstuji téměř stoprocentně rostliny venkovní, fascinují mě především mohutné a staré yamadori borovic, modřínů a buků. Pokud mě zaměstnání dovolí věnuji se bonsajím téměř pořád. Upřednostňuji autorské bonsaje. Mám za sebou i nějaké výstavy, které pravidělně děláme.
Pěstuji také celý život zimovzdorné kaktusy a v posledních létech také zimovzdorné yuccy, palmy apod. Mám takovou malou česko-japonsko-americkou zahradu, kde mám nejen bonsaje, ale i yuccy, palmy a kaktusy - viz. B-D z 4.11.2007.
Budete-li mít někdo cestu na Šumavu, rád Vás u nás v Sušici přivítám.
Zdraví Láďa
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod Dan Pánek » 04 úno 2009, 15:09

Zdravím, jmenuji se Dan Pánek, jsem od Kolína, ročník 76, venkovním bonsajím se věnuji od r.2002. Fotku časem dodám. Mé aktivity na sousedním fóru asi většina z vás zná.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod Milan Karpíšek » 04 úno 2009, 16:10

Jak se jmenuji asi psát nemusím, vyskytl v roce 85, nyní žiju v Lanškrouně. O bonsaje se zajímám asi 10 let aktivně 3 roky
lepší fotku nemam ale je aktualní
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod Míra Z » 04 úno 2009, 23:19

Ahoj přátelé! Jmenuji se Miroslav Znamenáček(foto dodám ;) ) Je mi 30 let.
Bonsai mam v lásce od malička.Bydlel jsem v Praze tak první pokusy o yamadori pěstovat za oknem moc nevychazely :( a balkonek nebo mala zahrádka Žižkově nebyla.To byla spousta stracených lat praxe.Před rokem jsem se prestehoval za Prahu a mám tu celkem slušný prostor.Stromkum se tu vede hned lépe a já se konečně mohu věnovat tomu k čemu jsem celý život jen s Úctou vzhlížel.
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Jarda Marek

Příspěvekod Josef Soukal » 06 úno 2009, 11:59

Ahoj všem, jmenuji se Josef, nebo chcete-li Pepa, jsem ročník 80 a bonsaje pěstuji od r. 2004. Věnuji se pouze venkovním bonsajím a to hlavně yamadori. Mějte se a ať se fóru daří, zdraví Pepa.

Děkujeme za podporu a doufám, že nás svými příspěvky budeš nadále podporovat. Greenhorni
Josef Soukal
 
Příspěvky: 100
Registrován: 04 úno 2009, 15:40

Re: Seznamka

Příspěvekod Jiří Svačina » 06 úno 2009, 20:02

Přej všem i na tomto fóru hezký dobrý den .
Jmenuji se Jiří Svačina a narodil jsem se před cca 60 lety. Žiji kousek od Brna, kde několik let buduji malé zahradnictví. Od dětství se zajímám o přírodu, hory, vše kolem okrasných zahrad a pěstování všech možných převážně venkovních rostlin. Tento dříve jen koníček, je v současné době mým hlavním zaměstnáním . Jsem už trochu otlučený časem, ale stále se různé nové dovednosti učím, mám kolem sebe spoustu rozdělané práce. Je mi dobře v prostředí tvořivých lidí kteří pečují o prostředí kolem sebe, rostliny, zahrady, kterým fortelná práce není na obtíž ...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Další

Zpět na Seznamka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron