Vašek Hadrava- misky

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod Vahada » 28 lis 2011, 19:45

Dobré stránky se ti podařilo najít...., to myslíš tu "Odlévací hmota pro výrobu obkladů - interiér" ?
Musím to trochu prostudovat, zatím jsem stihnul jen se mrknout.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod 001čolek » 28 lis 2011, 20:17

http://www.obchod.kamenstedry.cz/zbozi.php?zbozi=2606
No jo,myslím ty odlévací hmoty.Už jsem toho našel na netu i víc,taky mě napadla hmota na odlévání pryskyřičných podlah (mělo by to být výrazně levnější,nežli Ebalta (z ní vychází mísa na 550 -600 kč jen za pryskyřici) , ale mělo by to být věčné .... až na tu křehkost/neodolnost proti nárazu. Ty odlévací hmoty z toho Kolína by se určitě daly nastavit cementem i lepidlem a popřípadě i jemným pískem....no,budu experimentovat.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod Fero » 29 lis 2011, 11:58

Ahojte,
rád by som prispel aj ja svojími skúsenosťami. K tomu separátoru. Voľakedy sme pre pohľadové betóny používali Bystrol alebo podobné leštidlá, ktoré po nanesení na formu vytvoria film, ktorý umožní dobré odformovanie a nezašpiní povrch betónu. Pred časom som sa dostal k odformovaciemu oleju pre výrobu pohľadových betónových plôch Pieri® LM T-07 . S jeho použitím som už vyrobil viacero papierovo cementových misiek. Odformovanie bolo dobré, povrch čistý.
Fero
Fero
 
Příspěvky: 18
Registrován: 21 říj 2010, 08:23

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod Peter Petrik » 29 lis 2011, 16:40

Fero mohol by si to nafotiť a dať sem na fúrum? Určite nielen ja ale aj viacerí by sa radi pozreli ako to vyzerá.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod 001čolek » 29 lis 2011, 18:08

JJ. Díky za typ na separátor :idea: ..... mrknu na to na netu .....
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod 001čolek » 05 pro 2011, 17:05

Ahoj všem.
Tak separátor jsem vůbec neřešil,použil jsem prostě jedlej olej. Posílám fotky první betonovky , na ten fofr v jakém jsem ji odlil dopadla dobře. Budu si ale muset dávat větší pozor na zagletování horní hrany,tady jsem se na to vyprd a je to znát. Miska se lila v pátek,vyklepl jsem ji dneska a ještě je pěkně mokrá,budu ji dosoušet. Až jich naflákám víc (což bude trochu trvat,takhle na jednu formu zvládnu max . tři týdně) , tak se pustím do experimentů s těma povrchovkama. Jo a přivítal bych s opravdovým povděkem nějaké odkazy na zajímavě malované,nebo barevně upravené misky , prubnu něco okopčit.

IMG_0552.jpg
IMG_0552.jpg (56.06 KiB) Zobrazeno 2593 krát

IMG_0553.jpg
IMG_0553.jpg (61.27 KiB) Zobrazeno 2595 krát

IMG_0554.jpg
IMG_0554.jpg (54.68 KiB) Zobrazeno 2598 krát


Další patlamatla s miskama už ukážu na vlastním vlákně,tímto ti Vašku děkuju a jak jsem zmínil ..... máš jednu u mě za to hlcení tvého vlákna ;)
Čolek/Zdeněk
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod Otakar Šuhaj » 05 pro 2011, 18:52

Jeden skromný dotaz. Jakou hustotu betonu děláš, že Ti tak krásně zatéká. :clap: :clap: :clap: Je to jenom čistý cement s vodou a nebo tam dáváš ještě nějaké přísady? Mám kámoše modeláře a zkusil bych zaúkolovat.
Uživatelský avatar
Otakar Šuhaj
 
Příspěvky: 174
Registrován: 25 lis 2009, 12:27
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod 001čolek » 05 pro 2011, 19:22

Čus Oto. Tahle je namíchaná v poměru dva díly písku,jeden díl portlandského cementu. Písek jsem použil hodně jemný,slévárenský křemičitý. Stejnou službu ale určitě udělá i mnou zmíněná vátina,na tu si tady chodíme do lesa ;) . (dělají se z ní štuky) Budu ale dál pokračovat v pokusech s různým mícháním,oprubuju určitě i lepidlo na dlažbu místo cementu ,ale i jako kombinaci písek/cement/lepidlo. Taky mi kamarád doporučuje přilít trochu vodního skla .... údajně to zlepší vaznost/pevnost misky. Chci vyzkoušet i ten papírocement (to abych nezůstal pozadu :roll: )
Ten kamarád/modelář bude muset být hodně dobrý kamarád ;) , výroba téhle formy mi zabrala nějakých cca 13-15 hodin a finančně to byla docela darda, jen pryskyřice na formy stála skoro 2 tisíce (dalo by se výrazně ušetřit použitím dřevěných vložek a Ebalty jen jako kabátu/obalu) No,můj kalkul byl jednoduchý , matroš stál sice dvojku,ale cementová miska mě vyjde na necelou padesátikorunu,tak návratnost bude dost rychlá.
Přeju hodně úspěchů.
Čolek
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod Otakar Šuhaj » 05 pro 2011, 19:54

Zdarec Čolku, myslím si, že by nebylo nutné dělat celou formu z pryskyřice, ale stejnou službu by udělala forma i jádro z vodovzdorné překližky ptažené laminátovou pryskyřicí proti pohlcování vody. Nejsem sice modelář,ale pokud by to šlo a osvědčilo se to dám vědět. Ota
Uživatelský avatar
Otakar Šuhaj
 
Příspěvky: 174
Registrován: 25 lis 2009, 12:27
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod 001čolek » 05 pro 2011, 20:32

Oto, s tou pryskyřicí na laminát nevím nevím (jsem aktivní vodák 8-) ) Je dost křehká a až budeš vyklepávat misky z formy,tak určitě popraská. Jedinou možnost vidím v tom vylaminovat/olaminovat to celé komplet i se skelnou tkaninou (jemnou,hustou kvůli hladkosti formy) ,potom by to nějaký čásek mohlo vydržet. Tu vodovzdornou překližku jsem z mnoha důvodů neuváděl do kalkulace (prostě nic nestála,no) ,ale když ji budeš kupovat,tak taky zapláčeš. Pokud by se to laminovalo i s tkaninou,nejlevnější varianta by byla dřevo. Pořád ale budeš stát před problémem výroby bytelné formy na venkovní tvar , jádro se dá udělat i s polystyrenu. Model misky sice olaminuješ a stáhneš,podobně se dělají i lodě,ale čím to obalíš,abys mohl vyklepávat ?? No brachu,včil mudruj :lol:
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

PředchozíDalší

Zpět na vlastní tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků