listy buku

Re: listy buku

Příspěvekod vopat » 10 srp 2012, 09:37

K zasolení substrátu po roce klidně dojít může, záleží na tom, jakou zaléváš vodou, jestli při zalévání substrát proléváš tak, že se může i proplachovat, jak často hnojíš atd, atd.
O poškození listů Kuprikolem jsem psal z vlastní zkušenosti, kdy může dojít k popálení listů ve spojení postřik - slunce. Kuprikol je (jako spousta jiných přípravků) fytotoxický. Doufej, že je to jen kosmetická vada, která se s novým olistěním ztratí. Přiznám se, že postřiky všeobecně moc nepoužívám, protože jsem zastáncem myšlenky, že si příroda musí poradit sama a nebo jí pomůžu nějakou jinou - nechemickou cestou. Samozřejmě že jsou případy, kdy to jinak řešit nejde, ale čím méně chemie, tím lépe.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: listy buku

Příspěvekod Jarek Servus » 11 srp 2012, 22:11

Taky bych to tipoval na sluníčko, zvlášť na Hané (pokud se nepletu). Jinak kuprikol používám i na postříky listů, vždy, když stříkám brambory, vezmu s tím i borovice, duby, buky ... a zatím si zádný nestěžoval. Jak radil Honza Kalivoda:"Stříkej všechno proti všemu!" Proti padlí používám i jiné postriky, jen je střídám. Zasolení u terramolu jsem zatím neviděl, ale já většinou používám dešťovou vodu na zálivku.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: listy buku

Příspěvekod Milena » 12 srp 2012, 09:44

Aleši, dovolím si přiklonit se k názoru, že zasychání listů způsobuje slunce a nízká vzdušná vlhkost. Bydlíme přece pár set metrů od sebe, mám stejně postižené buky i habry a ani mne nenapadlo myslet na škůdce. Ti mi škodí na borovicích - mimochodem, ta velká darovaná už zrezla celá, byla to asi borovice hedvábná (Pinus strobus??).
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků