Jilm Čínský - usychání

Re: Jilm Čínský - usychání

Příspěvekod Ladislav Kotál » 12 bře 2012, 21:09

Ty potvory se týkají každého,hlavně při změně prostředí, nákupu kytek , a z 80% nekvalitního substrátu, zkrátka přemokření,teplo, vlhko a je to. Proto prevence je prevence. A jméno? mě to nevadí, už mě říkali i hůř.(jsem očkovanej) :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jilm Čínský - usychání

Příspěvekod ridzz » 10 dub 2012, 14:01

tak jilm jsem 2x postříkal talstarem (na 0,5l - 4-6 kapek jak jste mi radili), ale pořád nové pupeny po nárustu cca 2-3mm než se začnou rozvíjet lístky zčernají a uschnou, fotky nedávam jsou totožné s těma na předešlé straně?? kluci napadá vás něco?? mám to otočit dnem vzhuru a namočit na 0,5 dne do vody, někde jsem tu čet že se dají tak utopit tzn. zabít. nebo že by ty svilušky byly imunní vůči talstaru??vždy to postříkám tak že posatřik úplně stíka z rotslin a je v něm celá vykoupaná. a za 3 týdny žádna změna. Už jsem ho i přesadil do čisté akadamy frakce 3-6mm. pupeny jedou jak blázen ale tak 70% jich je černých TAK CO DÁL??? :think:
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: Jilm Čínský - usychání

Příspěvekod Ladislav Kotál » 10 dub 2012, 14:41

Tak zkus 10-15 kapek na 0,5 l , a pokud prokazatelně roste, nahnoj poloviční dávkou Kristalonu start. :jedna: a dej ho na slunce :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jilm Čínský - usychání

Příspěvekod ridzz » 10 dub 2012, 15:04

Láďo díky jdu to provést dam tam 10kapek a snad ho nespálím, nahnojím kristalonem start a dám ho na východní okno když je slunce tak sem praží tak od 8 -11 hod. a nebo pak na západní to sem svítí slunko tak od 5-8hod.
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: Jilm Čínský - usychání

Příspěvekod Milan Vohnout » 10 dub 2012, 17:07

Mně na tenhle problém, co jsem taky zažil, osvědčilo tekuté hnojivo, které se používá i na list, a po namíchání jsem celou rostlinu zmáčel postřikovačem. Ale hlavně šoupnout na místo kde je co nejvíce sluníčka.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Jilm Čínský - usychání

Příspěvekod Compel Lubomír » 10 dub 2012, 23:39

Michale a jak vypadaly kořeny? Nesmrděly? Propral si je? V tom blátě asi dostaly dost začoudit a teď jich je málo. Škoda že si nenafotil, když si to vyndal. V pokoji celou zimu netopíš a ještě kytku dáváš na keramzit s vodou. To nemůže dělat dobrotu. Tady ti už pomůže jen otčenáš. Ty svilušky zřejmě nebyl hlavní problém. Ale dobře že si to udělal. Tak se držte. ;)
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Jilm Čínský - usychání

Příspěvekod ridzz » 11 dub 2012, 18:09

Kořeny byly super až jsem se sám divil, ještě jsem jich musel asi 1/3 ostříhat protže některé byly až 30 cm dlouhé, na tože rostlinu jsem dostal asi v září tak za toho 0,5roku byť i ve špatném substrátu byly fakt super. zastřihával jsem je proto, že jihnak bych musel tak v létě přesazovat zas. Rostůlinu jsem dal do stejné misky.Určitě nesmrděli ani nebyly černé. Teď zalívám 1x za 4 dny odstátou dešťovou vodou, rostlina je v čisté akadamě frakce 3-6mm, a smíchal jsem akadamu s hnojivem Osmocote. Dle Láďovi rady jsem přihnojil ještě kristalonem, neb rostlina je přesazena asi 14 dní a už je plná pupenů. Myslím že v rostlině chyba nebude ta má života a energie víc než já. Ale už jsem zoufalí ostříhal jsem ji asi 1/2polovinu listů, protože byly některé byly černé a usychali celé větvičky. tak jsem to oholil, neechal jen zdravé listy a větvičky a postříkal Talstarem dle rady. Teď už jen čekat ale už jsem zoufalí že nevím jestslti to nemůže černa ze slunce, nebo jeswtli jsem to nespalil tím talstarem. ja už nevím.... vedle na parapetu stojí Carmona takřka se dotýkají listy a ta jede jak v botanické zahradě. vedle v místnosti mám fikus ginseng taky, nemá problém a furt zaštipuji. Ale jilm už o něj 3 měsíce bojuji a je vidět že asi marně....
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: Jilm Čínský - usychání

Příspěvekod Compel Lubomír » 11 dub 2012, 21:54

Pokud to je jak píšeš, tak ti kytka jen brnká na nervy. Sem nedavno přesadil ibišek, tejden dělal že vůbec nepoznal přesazení, pak na něj zasvítilo slunko, a od tej doby starší lupeny stále ovadají. Dal jsem ho tak aby slunko na něj nemohlo a kropím. Tak po dvou hoďkách se zvedne, a druhý den je to stejný, zase ovadlé. Tak zese rosím, a pořád dokola. Nejspíš nejstarší listí ostříhám a pojedem dál. Chci tím jen říct, že po přesazení by měla být kytka cca 14 dní chráněna před sluncem a pak ji na to slunko pomalu navykat. Věř, že to rozdejchá, a vona to dá.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Jilm Čínský - usychání

Příspěvekod ridzz » 13 kvě 2012, 12:09

Tak ač nerad musím opět nakousnout téma mého jilmu. Je to nekonečný boj v mém podání a už nevím fakt jak dál... (možnost vyhození stromku zamítám). Dle Láďových a milanových rad jsem porvedl vše jak řekli dokonce protože jsem fatalista a nevyhýbám se radikálním řešením jsem porvedl kompletní defoliaci jilmu asi v polovině dubna. Udělal jsem ji z toho důvodu, že jsem předpokládál že když odstraním všechny listy z rostliny, ostříhám věechny větve které nechci a nechám jen kosterní bez listí a potom smáčím talstarem škůdce se definitivně a nodobro zbavím. Defoliaci jsem provedl nezbyl ani jeden list na rostlině pak sem rostlinu 2x během 5dní postříkal talstarem (10kapek na 0,5l), poté jsem provedl postřik ještě přípravkem CAREO, který by měl být takový že si ho rostlina nassaje a v nových listech a pupenech již je odolná proti škůdcům. Tyhle postřiky jsem všechny provedl během 14 dní. A nyní potom co rostlina krásně obrazila je obsypaná novými přírůstky a pupeny je opět na koncích černá, nopvé lístky černají ještě před rozvitím!!!!!! tak už fakt nevím co dál dělat a říkám možnost vyhození je tu vždy ale to se opravdu v dnešní době chemie nezbavím SVILUŠKEM jak ste mi zdiagnostikovali můj problém. Rostlina je plna vitality je krásně zelená přísrůstky letí jak blazen ale už asi 3dny je opět tam kde byla než sem založil toto vlákno??? Tak co dáll..... :oops: přikládám ještě nějaké foto ale sou totožné jako před tím.
Přílohy
100_3713a.jpg
Těsně po defoliaci - už vyrašili lístky
100_3717.JPG
3 týdny po defoliaci
100_3719.JPG
nyní už černají konce
100_3719.JPG (24.73 KiB) Zobrazeno 2447 krát
100_3720.JPG
100_3720.JPG (25.82 KiB) Zobrazeno 2453 krát
100_3721.JPG
100_3721.JPG (23.92 KiB) Zobrazeno 2459 krát
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: Jilm Čínský - usychání

Příspěvekod Compel Lubomír » 13 kvě 2012, 13:46

Michale, co ta miska? Podmiska je odnímatelná nebo je s miskou nerozebiratelně spojena?. Psal si že si sázel do stejné misky. V případě nějaké plísně nebo houby by mohl být problém zde. Pokud si misku řádně neošetřil , může být infikována a tvoje práce věčná a bezúspěšná.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

PředchozíDalší

Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků