Nimbový olej - Neem oil

Nimbový olej - Neem oil

Příspěvekod dan » 20 lis 2011, 15:54

protože jsem tady nenašel žádný příspěvek na toto téma, rozhodl jsem se i ostatní informovat o možnostech likvidace breberek a plísní zajímavým nechemickým prostředkem. Obzvláště na pokojovky je Nimbový olej zajímavý, protože nepracujeme s žádnými jedy, nebezpečnými pro nás a naše okolí. Mám s ním vynikající zkušenosti. Dá se sehnat v lékárně (to bych osobně nedoporučoval, protože to mají šíleně předražené), nebo přes internet. funguje na všechno - plísně, viry, bakterie, škůdci... stačí tedy mít doma v lednici jeden postřik na všechno. koneckonců i pro sebe. blahodárné účinky nimbového oleje na lidský organismus lze dohledat na internetu. nevýhoda je určitá dočasná oříško-čeneková "vůně" a to, že se připravený postřik nebo zálivka musí do osmi hodin zpracovat. abych se neopakoval, s dovolením připojuji příspěvek od kolegů z Grower.cz: (je to citace, se vším všudy)

"Tak toho posvátnýho stromu bych se chtěla teda zastat. Používám ho už celkem dlouho takže můžu porovnávat výsledky oproti téměř všem přírodním věcem co mě teď napadají (Biol, Bioton, Spruzit,tabákovej výluh) a můžu říct, že je to podle mého názoru jedna z nejlepších věcí na trhu.
Jde o to, že nimbovej olej má několik způsobů, kterýma pomáhá:
1. částečná likvidace parazitů smočením, podobně jako u biolu apod. - ale toto není primární účinek a ani být nemá, nimbový olej NENÍ účinkama založen na stejné bázi jako oleje, nezabíjí parazity udušením - následující efekty jsou mnohem důležitější
2. je to antikoncepce - nimbový olej v sobě obsahuje látky, který působěj na reprodukční systém těch potvor takovým způsobem, že je zbavujou možnosti množit se - tzn. generace, kterou postříkáš nebude moct mít mladý, takže ti tam dožije a pak máš klid
3. dál snižuje schopnost parazitů přijímat potravu a narušuje jejich kůži a celkově působí jako regulátor hmyzího růstu
4. chuť - má extrémně hořkou chuť, takže parazitům kytky nechutnaj
5. fungicid - používá se k ostraňování plísní a virovejch infekcí (padlí apod.) pokrývá povrch listů, odpuzuje vodu a tím brání šíření plísňovejch spór. Je účinnej na různý druhy plísní, padlí, strupovitost, skvrnitost listů, obilnou sněť. Já osobně ho mám vyzkoušenej na plíseň a za pár dní zachránil kytky, který by jinak byly kaput.
Další výhodnou věcí je SYSTEMICKÝ EFEKT nimbového oleje - to znamená, že je automaticky distribuován do všech částí rostliny, tzn. není nutné stříkat na všechny části rostliny, ta sama si ho uvnitř rozdistribuuje. další věc je, že je možné ho díky tomuto efektu použít v zálivce, není nutný postřik.

Použití nimbového oleje pro dosažení maximálních výsledků je následující:
1l horké vody (tak z 3/4 varu)
8ml nimbového oleje (za studena lisovaného)
3ml Hycol-Z - protistresový postřik, rovněž zlepšuje smáčlivost rostlin
pár kapek (cca 5) Frosch mýdlový čistič (ten je dobrý protože je taky eko, ale jde použít každý jemnější - dobrý je Dove apod.) nebo tekuté mýdlo - to je mnohem šetrnější než přípravek na nádobí!!

je důležité si uvědomit, že struktura oleje musí být mýdlem narušena, musí se z něj stát emulze, proto je potřeba dobře prošejkrovat - po správně namíchaném mixu není po oschnutí po aplikaci na rostlinách poznat, že byly postříkány

pro 100% účinnost je potřeba rostliny stříkat každý 3 den po dobu 2 týdnů, pro 110% jistotu o týden déle - tzn. 3 týdny

já osobně tento rozvrh nezvládám dodržovat, chystám se na to, ale většinou jen hasím nějakej výskyt breber. můžu ale říct, že i s timhle přístupem už cca rok, co ho používám, jsem nenašla jedinou svilušku za celou dobu až do teď. sem tam se mi objeví něco jinýho, ale v minimální míře a po zásahu nimbem trvá zas tak 2-3 měsíce, než se mi tam dostanou nový. navíc už mi zachránil kytky před plísní, což se zastim nepovedlo ničemu (chemii nepoužívám, ale co jsem viděla u kamaráda tak si myslim že by fungoval líp než kuprikol). takže všem doporučuju."


osobně míchám kávovou lžičku oleje na jeden litr postřiku s několika kapkami tekutého mýdla (jako emulgátor) a rozředím v horké vodě. po emulgaci oleje doplním vodou do potřebného množství a postřikuju do skanutí. jak bylo popsáno, lze přidávat olej do zálivky - funguje systemicky... i proti půdním škůdcům. osvědčil se mi na svilušky a jako repelent proti komárům. Mámě potom ve skleníku proti slimákům...
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Re: Nimbový olej - Neem oil

Příspěvekod maros » 20 lis 2011, 22:18

Dik za recept, ak zozeniem ten olej tak budem urcite skusat na mucnatku na duboch v buducej sezone. :jedna:
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Nimbový olej - Neem oil

Příspěvekod Vahada » 21 lis 2011, 11:42

Dane díky za info, tohle určitě vyzkouším, sice zastávám názor, že když je něco na všechno, tak je to na ......., ale trochu jsem coural na netu a tohle mě docela zaujalo. Cenové rozdíly jsou značné, máš zkušenosti i s těmi levnějšími? Dávat skoro 400,- za 60ml se mi zdá skoro "cu moc".
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Nimbový olej - Neem oil

Příspěvekod Jarek Servus » 21 lis 2011, 17:50

Díval jsem se na nabídky na internetu a buď špatně hledám, nebo je přibližně za stejné ceny v e-shopech jako v lékárnách. Tak by mě zajímalo, kde se dá levně koupit.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Nimbový olej - Neem oil

Příspěvekod vasheek » 21 lis 2011, 17:59

musim rict, ze jsem se taky dal zlakat na ucinky tohoto oleje a na zkousku objednal tento... http://www.vsebio.cz/nobilis-nimbovy-ol ... fial-sklo/
Uživatelský avatar
vasheek
 
Příspěvky: 63
Registrován: 10 lis 2009, 18:04
Bydliště: Plzeň a brdy
člen ČBA: ne

Re: Nimbový olej - Neem oil

Příspěvekod Vahada » 21 lis 2011, 20:53

Mám trochu strach abych neporučil pravidla fóra, tak v případě zájmu pošlu odkaz emailem na 200ml za dvě stovky.
Napište mi svojí adresu na můj email, je pod příspěvkem.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Nimbový olej - Neem oil

Příspěvekod dan » 30 lis 2011, 22:56

protože je o to překvapivě zájem, udělám ze sebe ostudu a hodím sem odkaz pro inspiraci ostatním. samozřejmě, že se to dá sehnat i jinde. případné smazání tedy akceptuji...

http://www.prirodni-lecba-produkty.cz/r ... 00-ml.html
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Re: Nimbový olej - Neem oil

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 01 pro 2011, 12:19

Je to zajímavé. Díky. Rozhodně to chci zkusit.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Nimbový olej - Neem oil

Příspěvekod dan » 01 pro 2011, 17:58

ještě jsem si vzpoměl, že kdysi někdo dělal pokus s kobylkama ve sklenici. do jedné sklenice dal kobylku s listím postříkaným nějakým pesticidem a do druhé sklenice dal kobylku s listím postříkaným nimbovým olejem. Chcípli tedy obě, ale jinak. Kobylka s pesticidem se bez smilování pustila do listí a otrávila se. Kobylka s "nimbovým" listím se listů ani nedotkla a časem pošla hlady. Zaujalo mě to tenkrát právě z toho důvodu, že nemám rád okousaný stromky... :naughty:
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha


Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků