Žloutnutí listů na brslenu

Re: Žloutnutí listů na brslenu

Příspěvekod Ladislav Kotál » 25 črc 2011, 10:25

To asi ne, ta plíseň- houba? je spíš vinou nevhodného málo slunečného stanoviště,zálivkou večer kdy rostlina nestačí oschnout,nevhodným přemokřeným substrátem...... těch možností je hodně. Možná pomůže preventivní postřik několikrát za sezonu, třeba Dithanem. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Žloutnutí listů na brslenu

Příspěvekod Alexandr » 25 črc 2011, 10:50

děkuji za užitečné info. Z toho cos mi teď Láďo popsal, vím kde je pravděpodobná chyba......vystříkal jsem ho dithanem, ale radši postřik ještě zopakuju.
Uživatelský avatar
Alexandr
 
Příspěvky: 405
Registrován: 17 led 2010, 21:48
Bydliště: Havířov, okr. Karviná

Re: Žloutnutí listů na brslenu

Příspěvekod Dalibor Hátle » 26 črc 2011, 23:29

Dá se nějak rozeznat žloutnutí listu při chloroze (nedostatku železa) a žloutnutí při nedostatku hořčíku :think: ?
Dalibor Hátle
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 kvě 2011, 18:22
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Žloutnutí listů na brslenu

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 01 lis 2012, 02:13

Začal som po tom trochu pátrať, pretože mám podobné problémy aj s myrtami, a objavil som zaujímavý článok http://www.agrokrom.cz/texty/HNOJENI/sk ... zelezo.pdf ... je tam aj konkrétna odpoveď na túto Tvoju otázku - zjednodušene nedostatok horčíka sa prejaví žltnutím starých listov a nedostatok železe žltnutím nových mladých listov... prečítajte si to ale radšej sami
Zdraví Rudo
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Re: Žloutnutí listů na brslenu

Příspěvekod Compel Lubomír » 01 lis 2012, 19:18

Klucí, mě se to nezdá, já tam vidím spíš nějaký brebery. Je zapotřebí stříknout hlavně rub listů a bude to v ažůru. Určitě souhlas s přemokřením, v současné době málo slunce i krátký den. Ta plíseň, to je asi mimo mísu. Tak to vidím já. A při správném hnojení by k tomu ani dojít nemělo.
A co to máš za brslen, já mám listí trošku jiným směrem. Pěstuji (Euonymus europaeus).
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Předchozí

Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků