škůdce na borovičce

škůdce na borovičce

Příspěvekod Míra Z » 04 dub 2009, 11:49

Všechny zdravím a mám jeden dotaz na dvo borovičkách jsem našel nějaký potvory a nevím co to je byl mi doporučen mospilan ale ten asi nezabírá můžete prosím poradit co to je a jak na to? Jo a nejsem si jistý zda li potvora z první jehlice je stejná jako na té druhé ale vypadají rozdílně.Díky Míra :blednu:
Přílohy
1.jpg
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: škůdce na borovičce

Příspěvekod Ladislav Kotál » 04 dub 2009, 21:14

Míro, ta fotka je sice na ..... ale vypadá to na té levé jako vlnatka krvavá a na té prostřední jako molice. Nakrm je Talstarem hajzly mrňavý. :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: škůdce na borovičce

Příspěvekod Míra Z » 04 dub 2009, 22:40

Ládo děkuji zkoušel jsem to nafotit líp ale jak je to mrnaví tak mi to vůbec nešlo... Ten Talstar si pořídím a hezky jim ho naservíruju :clap:
Děkuji
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: škůdce na borovičce

Příspěvekod Jan Kalivoda » 05 dub 2009, 09:24

Dobrý den,
postřik při silném zamoření jak škůdci tak chorobami je třeba opakovat 2-5x., postřik opakovat po 5dnech a nespolehnout se pouze na jedno použití, s mospilanem mám nejlepší zkušenosti a učinkuje velice spolehlivě a má tu výhodu, že je systémický-to zanamená přes list až do kořenů-proudí mízou jakékoliv kytky, dále můžete použít např. použít KARATE to je ale dotykové, to znamená opláchnout celou rostlinu i ze spodní části listů.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: škůdce na borovičce

Příspěvekod Petr C » 06 dub 2009, 09:55

No, já mám stejný problém a můžu s určitostí říct alespoň u škůdce vlevo, že určitě nejde ani o vlnatku krvavou ani o molici. Měl jsem to pod lupou 50x zvětšující, ale nic jsem nevyzkoumal -trojúhelníkovitý protáhlý tvar s černou "ďupkou na delším konci". Mám dojem, že to má voskový povrch -nebude tedy účinkovat nic dotykového. Skoro mi to připadá jako nějaké pryskyřičné výpotky, ale u běžné sylvestrisky jsem o nich ještě neslyšel a navíc se mi zdá, že jich přibývá. Možná jde o nějaká vajíčka. Moje borovice má od prosince dva postřiky s hloubkovým účinkem (sumithion super), ale zdá se že bez účinku. Trochu to přičítám "spícímu" stromku a tedy malému pohybu mízy. Teď na jaře se snad účinek zlepší.
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: škůdce na borovičce

Příspěvekod mirecc » 08 dub 2009, 14:26

Ja niesom odborník :blednu: ale v mojej knižne sa píše: Rozličné Mšice - korovnice snadno rospoznáme podle jejich bíbých voskových výmešku. Likvidujeme je vícenásobným postrekem proti saícímu hmyzu,ke kterému pridáme smáčedlo napr. prostredek na mytí nádobí. Nech sa darí, Miro
Miro Malych
mirecc
 
Příspěvky: 78
Registrován: 07 úno 2009, 00:35
Bydliště: okr.Trenčín, SR

Re: škůdce na borovičce

Příspěvekod Míra Z » 08 dub 2009, 21:23

Já vám děkuji za poznatky na nakup jsem se ještě nedostal tak jsem se rozhodl že zkusím aplikovat ten Mospilan jak radí Honza.Když nezabere tak koupím třeba ten talsar
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: škůdce na borovičce

Příspěvekod Míra Z » 22 dub 2009, 00:34

Tak Mospilanem dělám kůru dle návodu ale nevím zda li to vůbec pomohlo ty potvory tam najdu pořád :twisted: Dalši fáze je jásná Talsar doufám že to pomůže
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: škůdce na borovičce

Příspěvekod Míra Z » 22 dub 2009, 11:43

Foto po pravidelné Mospilankuře :evil:
Přílohy
1.jpg
1.jpg (38.46 KiB) Zobrazeno 2182 krát
2.jpg
2.jpg (26.65 KiB) Zobrazeno 2181 krát
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne


Zpět na škůdci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků