Co udělat, aby tlustice vykvetla?

Co udělat, aby tlustice vykvetla?

Příspěvekod Katka » 28 říj 2009, 11:00

Ahoj všichni, tak jsem brouzdala po Googlu a viděla jsem pár nádherných fotek, kde tlustice kvete, prý je to docela vzácný úkaz v podmínkách, které jí můžeme nabídnout, ale bohužel se o tom autor víc nerozepisoval... Máte s tím někdo zkušenost? Co tlustice potřebuje, aby vykvetla? :)
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Co udělat, aby tlustice vykvetla?

Příspěvekod raficka » 28 říj 2009, 11:55

Asi máš na mysli nejčastěji pěstovanou crassulu ovata /protože crassul je hodně druhů a některé pravidelně kvetou/,,tak tahle ovata kvete opravdu málokdy a já osobně bych o to ani nestála,protože když sukulenty kvetou tak dost dlouho a tu kytku to hrozně vysílí a je to na ni pak znát.Já osobně si myslím,že kdybych chtěla,aby mi kvetla,dodržet asi 6-8 týdnů nezalévat,jako jsem to dělala u vánočního kaktusu a v zimě chladno,né však méně než 5°C.Jednou v práci,když jsem byla 2 měsíce na operaci,tak mi kolegyně nezalili ani jednou "tchýnin jazyk" a po zalití mi vykvetl! Ale že to není pravidelně kvetoucí kytka,tak se z toho asi půl roku vzpamatovávala.Poradím ti,pořid si pravidelně kvetoucí "krasulku",já ji kupuju pravidelně na výstavách kamarádkám a je moc pěkná a nenáročná,stojí asi 30kč
http://www.sukulenty.estranky.cz/clanky ... rcocaulis_
Možná,že ti poradí ještě někdo jiný,jsou tu větší znalci a odborníci
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Co udělat, aby tlustice vykvetla?

Příspěvekod raficka » 28 říj 2009, 12:22

tak jsem trochu hledala návody na kvetení,v jednom odkaze píšou,že crassula ovata kvete až když je starší a druhý odkaz je zajímavější,je z Botanické zahrady v Praze,snad se mně to podaří sem dát,kdyby to nešlo,tak kliknout na -školu květin-
Lída Skokanová-Rafička
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... la-kvetin/
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Co udělat, aby tlustice vykvetla?

Příspěvekod Katka » 28 říj 2009, 12:40

Díky moc za informace, ano, mám na mysli Crassulu ovata. Tak já se zkusím poohlédnout po té verzi, co pravidelně kvete, vypadá moc krásně :)
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Co udělat, aby tlustice vykvetla?

Příspěvekod raficka » 28 říj 2009, 12:54

Já ji pravidelně kupuju v Pohledu / u Havl.Brodu/ v červenci na výstavě anebo se zkus zeptat po zimě u Jandových,sice ji nemají zrovna v nabízených rostlinách,ale jsou jinak ochotní
http://www.sukulenty.estranky.cz/ Lída
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Co udělat, aby tlustice vykvetla?

Příspěvekod Jarda Marek » 28 říj 2009, 20:00

Liduš děkuji za hezké a poučné odkazy :clap: :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Co udělat, aby tlustice vykvetla?

Příspěvekod raficka » 28 říj 2009, 21:02

Není zač,to já jen,že si skoro každý večer místo televize,hledám ty mý oblíbený sukulentíky - Lída
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Co udělat, aby tlustice vykvetla?

Příspěvekod Anaj » 12 led 2012, 18:32

Zdravím všechny sukulentáře.Přidám své postřehy co se týkají mojich oblíbených tlusťoušů.
Mám jich více tak se dá srovnávat.Ty které jsem ostříhala brzy na jaře po odkvětu a na léto dala ven bez podmisek,jen co příroda dala vodičky na podzim jsem je dala do skleníku a začátkem prosince jsem objevila první poupátka.Teď jsou obsypané poupaty.
Ty které jse stříhala po celý rok jak mě napadlo tak ty při stejné péči nekvetou.
Pak mám menší rostlinky asi tak 3 leté a ty taky nakvetly.Ale ne všechny.
Podle mě záleží na době stříhání a taky na letnění a nepřelévání udělá své!Prostě asi tak -stříhat v únor až březen,koncem dubna vyhodit ven na vzduch a před příchodem zimy uložit na zimní stanoviště a to by v tom byl čert aby to nekvetlo. :lol:
Tlustice.jpg
Tlustice.jpg (105.78 KiB) Zobrazeno 4900 krát
Anaj
 
Příspěvky: 31
Registrován: 19 úno 2011, 13:24
Bydliště: u Mělníka

Re: Co udělat, aby tlustice vykvetla?

Příspěvekod Anaj » 12 led 2012, 18:43

Tlustice 3.jpg
Tlustice 3.jpg (125.85 KiB) Zobrazeno 4916 krát

Nějak mi to nejde přidat fotky. :naughty:
Anaj
 
Příspěvky: 31
Registrován: 19 úno 2011, 13:24
Bydliště: u Mělníka

Re: Co udělat, aby tlustice vykvetla?

Příspěvekod Compel Lubomír » 13 led 2012, 22:37

Dobrá,dobrá ale ve skleníku je stejná teplota jako venku. Tedy při mrazech je tam taky mráz akorát ve skleníku nefouká. Jak je to tedy se zimováním tlustic ? Samo sebou my panelákoví to máme celkem složité. Už dokonce víme, že crassulám vadí i veřejné osvětlení, neb potřebují k přezimování chlad a krátký den, Máme se tedy vzdát květů?
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín


Zpět na Crassula (Tlustice)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron