vie byť rýchla , teda vďačná - MYRTA

Re: vie byť rýchla , teda vďačná - MYRTA

Příspěvekod Dobruda » 28 čer 2011, 22:12

je to prostě paráda a nádhera......... :clap:
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Jirka DOBRUSKÝ
dobrusky.jiri@seznam.cz
skype: dobruda1965
mobil: 606 70 60 65
Uživatelský avatar
Dobruda
 
Příspěvky: 368
Registrován: 19 úno 2011, 11:02
Bydliště: Praha 5 - Slivenec

Re: vie byť rýchla , teda vďačná - MYRTA

Příspěvekod Pavel Šimsa » 29 čer 2011, 14:01

Je moc pěkná a to odstranění mechu jí podle mě prospělo.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: vie byť rýchla , teda vďačná - MYRTA

Příspěvekod Milena » 24 črc 2012, 20:50

Kluci, nemám ponětí, jak se dělá nové vlákno, ale snad to není podstatné pro to, co chci sdělit. Mám asi 3 roky dvě rostliny Eugenia myrtifolia, syn. Syzigium paniculatum. Protože je to myrtovitá rostlina, píšu to sem. Jedna mi totiž nádherně kvete. Asi v květnu se objevily malinkaté kuličky-tedy poupata a celou tu dlouhatánskou dobu stagnovaly, před pár dny se mi zdálo, že povyrostly a ejhle, dokonce se otevřely. Posílám fotky Jarkovi, aby je sem přidal. Opět se omlouvám za tvar-netvar, nekvalitní foto, pozadí atd., fakt nemám více času.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: vie byť rýchla , teda vďačná - MYRTA

Příspěvekod Jarek Servus » 24 črc 2012, 21:52

Přikládám fotky. Mileno, nemáš celkový pohled?
Přílohy
eugen1.JPG
eugen1.JPG (144.58 KiB) Zobrazeno 3644 krát
eugen2.JPG
eugen2.JPG (139.99 KiB) Zobrazeno 3644 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: vie byť rýchla , teda vďačná - MYRTA

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 04 pro 2012, 17:52

Jeseň 2012
P9096354upr2.jpg

Koruna nabrala plný kompaktný tvar...takto prezimuje a zjari do nej budem musieť výraznejšie zasiahnuť...bude zmenšená, zriedená a rozdelená na jemnejšie štruktúry.
Pekný večer
Rudo
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Re: vie byť rýchla , teda vďačná - MYRTA

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 27 zář 2014, 21:18

jeseň 2014
P9240040w2.jpg

sme tu opäť po dvoch rokoch ... :D ... nerobil som na nej okrem strihu a redukcie nových výhonkov žiadne iné zmeny jednak z dôvodu nedostatku času ale i závažnejšieho procesu prekonávania chlorózy po prezimovaní z minulého roku. Je takmer rovnaká, "stabilizovaná" a robí mi radosť :D
Zdraví vás Rudo
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Re: vie byť rýchla , teda vďačná - MYRTA

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 10 říj 2015, 23:10

Jeseň 2015
PA100377u.jpg


Ano nemýlite sa, posobí dojmom akoby urobila zopár "krokov späť"... Robím s myrtami už dlhé roky, ale tejto veci som stále neporozumel - netuším čo konkrétne sposobí stav zožltnutia listov a spomalenie rastu - nazývam to chlorózou, pretože tomu sa to najviac podobá (ako mám naštudované z googlu). Nechce sa mi však veriť, že to je ona, lebo v mojom prípade je dosť "prieberčivá" - všetky myrty mám zasadené v rovnakom substráte, zalievam a hnojím všetky rovnako a predsa to postihne iba niektoré z nich ??? Skúsil som už všetky odporúčané kroky s pridávaním železa, horčíka...najúčinnejščie však vždy doteraz bolo iba včasné presadenie rastliny. Zopár mi ich však aj napriek tomu už uhynulo...
Túto konkrétnu som v roku strihal iba dvakrár (ostatné aj viac ako desaťkrát!) pred šiestimi týždňami bola presadená - pomaly naberá zelenšiu farbu listov (proces je pomalší pretože skončilo obdobie intenzívnejšieho rastu ... iná presadená uprostred leta mesiac po presadení nabrala intenzívnu zelenú farbu listov) ... uvidím aký priebeh to naberie v zime - dúfam, že kritický stav prekoná a fotografia o rok bude opäť sýto zelená :D
Zdraví vás Rudo
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Re: vie byť rýchla , teda vďačná - MYRTA

Příspěvekod Martin Kolacia » 11 říj 2015, 19:55

Stejný problém jsem už několikrát pozoroval i u svých stromů ....a to hnojím organikou + anorganikou a na list také. U jilmů a mahalebek a úplně stejně - stejný substrát i zálivka a jeden projevy jako u chlorozy a druhý strom bez problémů. Byl bych rád kdyby někdo poradil.
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: vie byť rýchla , teda vďačná - MYRTA

Příspěvekod Vašek » 14 říj 2015, 23:24

Mýval jsem stejný problém taky.Taky jen u některých stromů u všech víceméně stejný substrát,stejná zálivka,stejné hnojení jako vy.Domnívám se,že je to problém substrátu,respektive jeho slehnutí nebo zanesení.Budu konkrétní, používám pouze organiku ve formě peletek.Po aplikaci hnojiva na substrát se granule postupně rozpadají a zálivkou se tyto jemné částice dostávají do substrátu a ucpávají vzduchové mezery.Při pěstování v našich moderních substrátech za vydatného hnojení a zálivky dochází podle mě k přemokření uvnitř kořenového balu i když se celkově substrát v misce jeví jako dobrý.No a když dáme dohromady přemokření a vydatné hnojení vyjde z toho chloroza.Nahrává tomu i fakt,že pomůže jedině přesazení a tím pádem znovu provzdušnění substrátu. Přihnojování hořkou solí nebo skalicí pomáhá ,ale neřeší příčinu.A je jedno jestli se substrát zanese rozpadající se akadamou nebo rašelinou,které mi tohle dělaly totéž.Má rada je nepoužívat rozpadající se součásti substrátu,provzdušnovat a zbytečně nepřehnojovat.Na hnojivo používám plast.sítky nebo košíčky abych předešel zanášení.Po těchto opatřěních zatím bez problému.Jediné co mi zůstává záhadou odolnost některých jedinců i stejného druhu.
Vašek
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2009, 20:22

Re: vie byť rýchla , teda vďačná - MYRTA

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 18 lis 2018, 00:55

Presadenie pomohlo, ale až tu pri porovnaní fotografií som zistil, ako som postupne "vyhladil" a aj zväčšil dovtedy celkom atraktívny tvar koruny ... aj tu ma čaká nejaká práca ...
PB170566.jpg
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron