ficus kimmen opadani listku

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod Pavel Š. » 17 úno 2012, 09:38

Leni, nechci Ti brát iluze, ale podle těch zčernalých koncových pupenů je s ním podle mého ámen. :( Zkusil bych to Láďou doporučené překrytí mikroténem, možná by mohl ještě obrazit níže na starém dřevě, ale spíš bych řekl, že už to nerozchodí. Každopádně bych ho teď nepřesazoval, bude to pro něj jen další stres. :naughty:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod Pavel Š. » 17 úno 2012, 09:54

Mirek Halatin píše:ficus retusa kimmen na chlad nijak extra netrpí... já je letním do prvních mrazíků... bez problému. ..

Mirku, já taky fikusy letním, ale je něco jiného, když je strom venku a na tu nízkou teplotu si zvyká postupně, jak během roku, tak i během dne. Ale pokud stojí na parapetě, kde sálá teplo z radiátoru a ty na něj rozvalíš okno, kde venku je x pod nulou, tak tam může být během pár vteřin rozdíl v řádu několika desítek stupňů a to se mu rozhodně nelíbí. ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod Jarda Marek » 17 úno 2012, 19:21

Lení Tě vítám u nás na fóru a myslím že to v klidu rozchodí, jen ho teď nechej jak je, hodně světla a teplo :P držím palec ať se stromku i Tobě daří :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod leeeniiicka1 » 17 úno 2012, 19:39

moc dekuju za vsechny rady, vcera jsem mu posilala lasku a dlouho se omlouvala, nemela jsem na nej cas a podcenila to zrovna jsme se rozesli s pritelem tak byli jine starosti, slibila jsem mu, ze to spolu zvladneme :P je prikrytej mikrotenovym sackem i jsem mu tam trosku dychala teply vzdousek :-) nevzdavam to v zadnem pripade mam ho rada i kdyz podle fotky to moc nevypada hehe ;)
kořenem všeho zla je nedostatek poznání...
Uživatelský avatar
leeeniiicka1
 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 úno 2012, 18:03
Bydliště: Praha

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod Robert Černý » 17 úno 2012, 21:58

Ahoj, loni na jaře, když jsem se vrátil z nemocnice jsem zjistil, že mi polovička zapomněla zalévat moje kimmeny a byly na tom stejně jako ten tvůj. Tak jsem aplikoval do každého rohu misky jednu špejli, zalil, orosil a šel přes ně mikroteňák. Moc jsem tomu nevěřil, ale asi za 14 dní se objevil nový obrost. Sice jsem přišel asi o 20% větviček, ale kytky si žijou vesele dál. Držím palce.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod Milan Vohnout » 17 úno 2012, 22:33

Vítám tě na našich stránkách. Je fakt na tom dost špatně ale jak kluci píšou a radí, mohl by to ještě zvládnout. Hlavně opatrnou zálivku, nemá listy a tak moc vody nepotřebuje, spíš vlhký a teplý vzduch. Pak by se mohl probrat a pomalu zas růst.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod leeeniiicka1 » 17 úno 2012, 22:50

kluci moc dekuju! davate mi nadeji, je to moc hezke, libi se mi tady s vami :jedna: byl u me realitni makler a koukal na moji chudinku bonsai a doporucil mi tuhle stranku, skoda, ze nevim pod jakym je nickem, abych mu jeste jednou podekovala, nikdy by me nenapadlo, ze je tolik chlapu milovniku bonsaí, je to hezke :-)
kořenem všeho zla je nedostatek poznání...
Uživatelský avatar
leeeniiicka1
 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 úno 2012, 18:03
Bydliště: Praha

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod Martin Iša » 18 úno 2012, 13:43

No, člověk tu chvíli nejni , zasypanej sněhem , kalamitou a jinejma různejma sra...ma :P a tady si klíďo píďo rozeberou pražský holky klucí jedni :mrgreen: .Tož to nic, jseš V dobrých rukách :jedna: Jo, též tě vítám na foru , a ať se ti tu líbí jako nám. :jedna: Kluci ti vše podstatné zodpověděli, ale kdyby opravdu bylo nejhůř, jsem ochoten se na to juknout(při kávě , to je samo sebou :P )Apropo, která část Prahy ?Pokud to nejni tajné? ;) Jinak držím palce, i na nohou :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod leeeniiicka1 » 18 úno 2012, 14:03

ahoj Martine Praha 4 nusle a ty jsi z ktere casti?
kořenem všeho zla je nedostatek poznání...
Uživatelský avatar
leeeniiicka1
 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 úno 2012, 18:03
Bydliště: Praha

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod Martin Iša » 18 úno 2012, 14:18

Fíha :think: To je trošku dalejc, než jsem myslel. :think: Já Letňany..Vinoř.... :(
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron