Můj první Habr a venkovní stromek vůbec

Re: Můj první Habr a venkovní stromek vůbec

Příspěvekod Qvíč » 14 dub 2012, 21:37

No každopádně teď se do porostu u lesů a na stráních budu koukat úplně jinak :-) no a ten prcek bude za pár let taky dobrý materiál ne :-D a co se týče vykopávání a nakupování "tužek", tak toho se krotím, páč k dispozici mám jen malý bytový balkon :-) každopádně děkuju za názor :-)
Uživatelský avatar
Qvíč
 
Příspěvky: 114
Registrován: 08 led 2011, 18:21
Bydliště: Sušice

Re: Můj první Habr a venkovní stromek vůbec

Příspěvekod Robert Černý » 14 dub 2012, 22:34

[quote="001čolek"
No ale proč to semka všechno píšu ...jsem úplnej a totální zelenáč,když jsem přečetl příspěvky Qvíče hnedle jsem si vzpomněl,jak jsem bláznil lon'ského roku na jaře ,byl jsem schopnej vyrejt kdejakou tužku.Dnes už si vybírám a opravdu se rozmýšlím co vyrýt a co ne,co si nechat na další rok atd. Stačila jedna sezona a jsem po radách a různých příspěvkách "těch co vědí" zde na foru mnohem klidnější ,rozvážnější a doufám že i krapet chytřejší :roll:
Byl jsem dnes na návštěvě u Lad'ase (také člen BG) a spadla mi čelist když jsem viděl,co nádherného stačil za podzim a jaro nakopat také pár km od baráku ...je to jen o troše trpělivosti,štěstí a chození po lese a stráních.[/quote]


Pěkně napsaný, každej asi začínal s brčkama, i já. Kdysi mi jeden bonsajista řekl: "Nebojte se kopat velký stromy". Druhá věc je, aby měl člověk s velkými stromy zkušenosti, ale i ktěm člověk jednou dojde.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Můj první Habr a venkovní stromek vůbec

Příspěvekod Lada Fabián » 15 dub 2012, 08:54

Qvíčko,právě že máš jen malý balkon tak by bylo možná lepší chvilku vybírat kvalitnější materiál než mít balkon plný tužek.Navíc na balkoně a v malé misce tě taková tužka už moc nezesílí!.A jak psal Bobo,každý většinou začínal s tužkami.Problem je,ale v tom,že každý začátečník chce mít z tužky pěknou bonsai.Po několika setkání se zkušenějšími pěstiteli vše pochopíš!
Zastav se u Ládi Vinického (bydlí tam co ty) moooc dobrý pěstitel !Láda tě ukáže jak má vypadat jamadory.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Můj první Habr a venkovní stromek vůbec

Příspěvekod Qvíč » 16 dub 2012, 19:51

Už ho mám ponechat v takovým stavu jako je teď ?
Uživatelský avatar
Qvíč
 
Příspěvky: 114
Registrován: 08 led 2011, 18:21
Bydliště: Sušice

Předchozí

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron