Habr Dědek

Re: Habr Dědek

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 11 bře 2012, 17:32

Super strom, Venco! Z množství fotek a zkoušení různých světel vidím, že se ti habr taky zamlouvá a že jsi s výsledkem spokojený ;) .
Moc se mi zamlouvá to "naturalistické" tvarování a na stromě mi nevadí ani ta diskutovaná větev, která podle mě tvoří originální a provokující prvek. Myslím, že jsme se onehdá bavili, že by bylo možné strom vystavět na obě pohledovky (současná přední i zadní strana), kdyby se vrchol výrazněji nenakláněl dopředu (při bočním pohledu), ale byl vystavěn spíše nad kmenem - ze současné zadní strany má totiž strom lepší hloubu a ta "problematická" větev se do kompozice zapojuje více "podle pravidel".
Zatím mě k tomuto stromu příliš nenapadá vhodná miska, respektive bude třeba aby se naturalistický styl stromu nepral s neodpovídající miskou. Jako nejrozumnější varianta se mi v této chvíli zdá nějaká kamenná placka s umístěním stromu "na kopeček".
Jinak mi připadá, že je tenhle habřík charakterově takovým vzdáleným příbuzným našeho habrového "důchodce" :D - http://www.bonsairoznov.cz/fotoalbum/bo ... staresina/ .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Habr Dědek

Příspěvekod Jarda Marek » 11 bře 2012, 20:29

Venco ten strom je skvělej, jen bych asi jako pohledovku volil opačnou o proti té Tvé.... :clap: :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Habr Dědek

Příspěvekod Hugo Studeník » 11 bře 2012, 20:38

Rozhodně velmi pěkný strom .
Mám rád když se tvarováním ze stromu nevytratí ta původní "divokost" yamadori .
Moje stránky - http://www.bonsaiart.cz/
Uživatelský avatar
Hugo Studeník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 28 úno 2009, 19:34

Re: Habr Dědek

Příspěvekod Mirek Halatin » 11 bře 2012, 20:44

Ano, souhlasím, když chce člověk kopat yamadori tak by z něj měl i vycházet. Jinak by to bylo zbytečné a mohli bychom tvarovat furt školkařské výpěstky. :)
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Habr Dědek

Příspěvekod Venca Stropek » 11 bře 2012, 22:20

Díky všem za reakce!
Tento strom naplňuje moje představy o naturalistickém stylu. Již tenkrát před lety, když jsem u stromu poprvé seděl, jsem z něho cítil potenciál, ale nedokázal jsem definovat, co mě na tomto stromu přitahuje. Otec mě několikrát odradil od vyzvednutí. Asi to tak mělo být, protože když nevím jak dále se stromem naložit, nechávám ho napokoji.
Náhoda, která zapracovala za nás změnila okolnosti.
Mezi tím vším, jsem nabyl více zkušeností a rozhodl jsem se s tímto opravdovým yamadori popasovat. Tyto fotografie nedokážou popsat to stáří a duši toho stromu........
Zde neplatí žádná pravidla, je potřeba plně respektovat strom a nechat se jím vést.
Celá kostra tohoto stromu je původní ( vše nové a mladé jsem odstraňoval ), pouze pravá nejnižší větev je dopěstovaná a jsem rád, že se jí nikdo nevšiml navzdory tomu,
že je mladá a ostatní větve jsou letité. Snad se bude strom do budoucna dobře vyvíjet a podaří se dopěstovat zbývající větve a obrost.
A s miskou, s tou se netrápím :P . To bude mít starost Pavel W. :P :P :P
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: Habr Dědek

Příspěvekod Míra Z » 11 bře 2012, 22:21

Nádherný strom!Za pár let bude opravdu parádní :clap:
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník