Habr-netvarovaný

Habr-netvarovaný

Příspěvekod vjačo » 24 črc 2011, 14:28

Ahojky, na habrech se mi líbí, že se v podstatě ani nemusí (aspoň já) převelice tvarovat drátem. Tento jsem jen zastřihával. Yamadori-stáří 5 let.Při vykopání pastelka.
1 rok v plast. misce. Zdeněk
Přílohy
Habr m.JPG
Habr m.JPG (104.77 KiB) Zobrazeno 1240 krát
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Habr-netvarovaný

Příspěvekod Martin Cigánik » 26 črc 2011, 11:34

Ahoj. Zkus sem hodit fotky ze všech stran ať se může člověk udělat obrázek. Stromek vypadá, že je v kondici. ALe chělo by to s ním něco provést... Kořenové náběhy si říkají o trochu vzpřímenější polohu. V čem to máš zasazené? V téhle fázi to chce pořádně hnojit a nechat růst. Spodek klidně nechat ze dva roky bez střihu a vrch radikálněji brát ať se ti rozvine dobře struktura větví. Habry mám moc rád, ale bez drátu to je běh na hodně dlouho:-) Takže v lednu mrknout, probrat větve a vydrátovat. Za dva roky budeš mít koukatelný stromek. Martin
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Habr-netvarovaný

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 27 črc 2011, 10:28

Píšeš, že "se nemusí ani tvarovat drátem" a, stejně jako už psal Martin, to jde dobře vidět na tomhle stromku - bez drátování stromek jenom stěží dostaneme do nějakého rozumného tvaru, tohle je takové ani ryba, ani rak :naughty:, který v tomto okamžiku potřebuje založit do nějakého tvaru, určit mu prostě nějaký směr, kterým se bude dál vyvíjet. Však ho vem s sebou a můžem o něm podebatit ;) .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano


Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků