Habr z lesa

Habr z lesa

Příspěvekod vjačo » 19 črc 2011, 18:10

Ahoj, díky všem, kteří mi zatím poslali radu na můj poslední příspěvek ohledně vykopání habru v červenci :clap: Něco přidám. Habr na fotce jsem nevykopal Já ho doslova vyrval :roll: ze země v lese v r. 2006. Měl průměr u kořene cca 1 cm :!: Zkrátil kořeny,zasypal stimulátorem, vykopal díru do země, podložil plochým kamenem a zasypal rašelinou.
A tam si klíďo-píďo žil 5 let. Jen jsem občas střihnul větve, které rostly kupodivu až moc. Letos jsem ho vyryl, zakrátil kořeny a přesadil do mísy (né misky). Nejde o špalek. Uvítám každou pochvalu i kritiku (hlavně kritiku-z dobré se člověk učí) ;) Pro porovnání jsou tam Camelky. Já nešťastník se toho kouření asi nezbavím :blednu:
Zdeněk
Přílohy
něco z lesa 001m.JPG
něco z lesa 001m.JPG (101.68 KiB) Zobrazeno 3216 krát
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Habr z lesa

Příspěvekod Roman Hlavinka » 19 črc 2011, 19:14

:naughty: :naughty: nechci se dělat chytrým,ale není to od Tebe poprvé,co vkládáš příspěvky do špatného vlákna :naughty: :naughty: Pro venkovní stromky tu máme samostatné vlákno a něm sekci přímo pro daný druh :naughty: :naughty: Nepřidělávej adminovi práci :naughty: :naughty:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Habr z lesa

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 22 črc 2011, 19:14

Strom se mi líbí - kdyby byla ve photoshopu odmazána miska a strom "přesazen" na fotku volného prostranství, tak si myslím, že by pěkně zapadnul. Vypadá přirozeně, naturalisticky, jako vzrostlý strom. Dokázal bych si ho představit jako hlavní strom skupinové výsadby (přisazením dalších 2, nebo max. 4 menších stromečků) a to ne proto, že by strom samotný za moc nestál (jeden z důvodů pro zapojovánmí do skupinových kompozic), ale proto, že by takto ve skupince, na dostatečně prostorné desce, mohl krásně vyniknout.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Habr z lesa

Příspěvekod Ladislav Kotál » 22 črc 2011, 19:22

Zdeňku, mě přijde moc přehuštěný v koruně a plochý. Jinak bez připomínek :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Habr z lesa

Příspěvekod Lukáš Janíček » 24 črc 2011, 11:25

Nádhera, pro habry mam slabost. :clap:
Udržujme soulad s přírodou
Lukáš Janíček
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 kvě 2011, 23:41
Bydliště: Uhřice u Vyškova

Re: Habr z lesa

Příspěvekod vjačo » 24 črc 2011, 14:18

Ahoj Lukáši, moc dík za pochvalu :D Ani nevíš jak si jí cením :jedna: Mi se habry taky moc líbí. Mám z domu cca 800 m habrový les. I z něj pochází další, který dám do příspěvku. Ještě jednou dík :D Zdeněk
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Habr z lesa

Příspěvekod Martin Cigánik » 26 črc 2011, 11:48

Habr je zajímavý. Má specifický tvar- někomu se může líbit, někomu ne. Otázka je, kam chceš se stromkem směřovat. Někdo dává přednost naturalistickému pěstování- tvůj habr si o to podle mě říká. Kdyby se mu dopěstoval vrchol a probraly větve, tak můžeš mít vcelku rychle pěkný, naturalisticky vypadající stromek. Bude to chtít dobrý substrát, pořádně hnojit a nechat růst.
Nebo ho můžeš dál pěstovat v tomhle "baobabovém" tvaru a brát to jako přednost. Rozhodně jsou možné obě varianty:-)
V současné chvilce to chce jen probrat větve-vybrat kosterní a zapěstovat jemné větvení.
Na jaře bych přesadil do pořádného substrátu, dal mu hodně slunce, hnojil a nechal růst ty partie , kde potřebuje a ty partie, kde je rostlý dobře už tvaroval. Martin
Přílohy
habr.jpg
varianta první
habr.jpg (136.97 KiB) Zobrazeno 2697 krát
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Habr z lesa

Příspěvekod Ladislav Kotál » 26 črc 2011, 14:40

Martine, to je přesně to, co jsem psal :clap: :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Habr z lesa

Příspěvekod vjačo » 26 črc 2011, 15:18

Díky moc za radu :jedna: budu se jí držet. Trochu ho prostřihnu. Co se týká mísy-koupil jsem obyč mísu a natřel na zeleno (pouze z financ důvodů). Vím, že si zaslouží pěknou misku. A na tu se chystám na jaře. Ještě :?: Mohu ho nechat na zimu venku, na polici :?: Já jinak moje rostlinky přenáším do vykopané díry v zemi.Ale mám s tím problém. Zdeněk
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Habr z lesa

Příspěvekod Martin Cigánik » 26 črc 2011, 20:00

Na zimu určitě na zem, pod polici a zabránit aby na něj foukalo. Když bude sníh, tak zaházet aby byla miska schovaná a bude v pohodě. Martin
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Další

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků