Podzimní troják

Re: Podzimní troják

Příspěvekod Martin Iša » 07 lis 2010, 17:51

Záleží přeci na tobě, jak vysoké to chceš.Když nebudeš nikam spěchat, kmen z té větve uděláš taky, a konickej. ;) Necháš růst celou sezonu, pořádně nahnojíš a na jaře střihneš zase na slabší a zas nechat růst atd........furt dokola, než to bude vyhovovat tvým představám. :jedna: A v důchodu se budeš už kochat. :P Kecám, bude to co by dup. 8-) A na tom seříznutí níž trvám. ;)
Přílohy
8.jpg
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Podzimní troják

Příspěvekod Ladislav Kotál » 07 lis 2010, 17:54

Souhlasím s Martinem. A střihni to ještě teď na podzim.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Podzimní troják

Příspěvekod Martin Iša » 07 lis 2010, 18:13

Když to na jaře nakrmíš, budeš vidět , co pupenů se objeví.Můžeš si pak vybrat. ;) Mohl by to být v budoucnu moooc pěkný , netradiční strom. :jedna: Furt jsem si říkal, jak to ten pan "Z" dělá.Už vím.To se napere těma řízkama, co zbydou, a pak vyráží posilněn na takové stromy. :mrgreen: Jo, a ten křížící se kořen bych na jaře odstranil. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Podzimní troják

Příspěvekod Míra Z » 07 lis 2010, 23:49

Ladislav Kotál píše: A střihni to ještě teď na podzim.

Ládo,to z důvodu neponičení nových kořínků?
Když jsem to u jiných řezal myslím v unoru,tak mi tam naskákalo spousta pupenů.

Martine,ten stromek jsem kopal asi hodinu a půl :blednu: Ten křížící kořen jsem tam ponechal a při další práci z kořeny ho zkusím přendat abyse nekřížil.
Přílohy
DSCF0990.jpg
DSCF0993.jpg
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Podzimní troják

Příspěvekod Ladislav Kotál » 08 lis 2010, 10:58

Míro, střihnout letos, abys nemeškal rok,a na jaře aby to rostlo už tam kde má. A co se týká kořenů- máš je blbě zařízlé-ty silné. Nové kořeny se ti teď udělají na konci a polezou ven z misky. Řeže se šikmo-horizontálně, ne jako salám :mrgreen: :jedna:
Přílohy
DSCF0993.jpg
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Podzimní troják

Příspěvekod Martin Iša » 08 lis 2010, 11:37

Míro, Lukáš to psal ve vedlejším příspěvku. ;) Lojzo, oba dva habříky razantně zakrať už teď, nečekej na jarní rašení. Habry po vykopání totiž rády raší v horních partiích "špalků", takže bys pak vlastně možná zase řezal na holý špalek a zbytečně ztratil rok. Ty výrazné kořeny jsou spíš nedostatkem než předností, po jejich postupném zakrácení by ale ze stromů mohlo něco kloudného být, nějaký pohyb kmenů tam je.
Lukáš A Láďa má pravdu, tos zanedbal Greenhorne. :? To máš z toho, že to kopeš v mateřský školce. :P
Přílohy
habr.jpg
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Podzimní troják

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 08 lis 2010, 14:04

ten stromek jsem kopal asi hodinu a půl


Kruci, takového drobka a tak dlouho? Je třeba potrénovat ;) :lol: .

Snižuj už hned teď. Zaříznutí kořenů dle návrhu Ládi - tohle většinou řešíme až při prvním přesazování, kdy se většinou hrubé kořeny ještě zakracují, napoprvé jsme rádi, že je strom rychle zasazený :) . Ale samozřejmě, když se to udělá hned, tak se ušetří práce v budoucnu :jedna: .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Podzimní troják

Příspěvekod Richard » 01 bře 2011, 23:13

Miro, pěkná trojka! Všiml jsem si, že s to fiknul do polystirenový krabice. Což se mi zdá jako dobrej nápad. Hlavně proto, že jich chci taky využít :mrgreen: . Jak s to řešil s odtokem? Dole máš díry? nebo i po bokách? nějaký štěrk na dně? ....otázky začátečníka. Díky
Richard
Uživatelský avatar
Richard
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 úno 2011, 20:55
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Podzimní troják

Příspěvekod Míra Z » 02 bře 2011, 02:07

Richarde,ty bedny jsou dobré z několika důvodů,mám je zdarma :mrgreen: dobrá izolace,pozor!ve vegetační sezoně nenechávat na volné zemi,na vlastní oči jsem viděl,jak jeden krásný smrk jedním silným kořenem prorostl do volné půdy a hned byl problém na světě(po odříznutí se musel vzít na demonstraci a poté mu odešla větev).Těch + je tam víc...Jinak díry propíchám po celém dnu a větší díry co jsou po stranách zlehka ucpu kamenem.Na dno dávám jako drenáž štěrk.
Jen se ptej,nikdo tu nekouše ;)
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Podzimní troják

Příspěvekod Richard » 02 bře 2011, 17:26

Miro díky,
taky mám možnost podobných beden a když jsem to viděl u tebe, okamžitě jsem věděl, že jestli to jen trochu půjde, nebudu muset nic shánět.
Richard :mrgreen:
Uživatelský avatar
Richard
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 úno 2011, 20:55
Bydliště: Rosice u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků