Roman habr-Prostějovská výstavka

Re: Roman habr-Prostějovská výstavka

Příspěvekod Martin Iša » 11 kvě 2010, 12:52

:shock: Nechápu co jsi musela rozdejchávat. ;) Je třeba si také uvědomit, že toto je Diskuzní forum.A proto přeci diskutujeme.Názorů může být něurekom, ale jak jsem psal výše, je jen na Romanovi, co si z toho vezme, je to jeho strom.A votom to je. :)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Roman habr-Prostějovská výstavka

Příspěvekod Ladislav Kotál » 11 kvě 2010, 13:54

A další věc: tuhle debatu jsem rozproudil já, protože jsem se chtěl zeptat, co mi nebylo jasné :oops: Já už jsem takový, když nevím, zeptám se......Roman mi to vysvětlil a tím to končí. Jen mi přišlo úplně zbytečné plýtvat dráty na habru, ale když učení-tak učení- respektuji to (moje dráty to nebyly) :think:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Roman habr-Prostějovská výstavka

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 11 kvě 2010, 13:59

Já bych se Jarka zastal - nemyslím si, že by strom byl lepší před natvarováním, respektive tvarováním se nic nepokazilo. A ta připomínka ohledně "jehličnanu" si, myslím, taky není na místě - pokud dobře vidím, tak snad ta malá větev na levé straně jde dolů (a je tady navíc hypotéza, že byla zohnuta dolů při transportu :) ). No ty oblouky tam nejsou nejšťastnější, to je ale otázka jen lehkého poupravení. Snad taky pár větví přebývá, ale to se dá lehce vyřešit :D . Takže sečteno a podtrženo, nic hrozného...
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Roman habr-Prostějovská výstavka

Příspěvekod Jan Adámek » 11 kvě 2010, 14:06

Mně se líbilo Martinovo řešení vrcholové partie. Když je stromek už zdrátovaný, dalo by se to ještě nějak zaonačit, ne?
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Roman habr-Prostějovská výstavka

Příspěvekod Milan Karpíšek » 11 kvě 2010, 17:49

Milena: Nikde jsem nenapsal že jarek neumí tvarovat, nebo něco podobného. Pouze jsem vyjádřil svůj názor k tvarování, to že některé větve byly ohnuté až dost dolů je už spíše jehličnanovité. Habry mám docela naštudovaný a v okolí mám spoustu starých habrů. Kousek rovnýho úseku na nich není ale určitě nemají takovéto oblouky. Nemám nic proti kompletnímu drátování listnáčů, dělám to taky. Jen jsem chtěl někomu poradit, protože sám jsem si podobně jeden habr natvaroval kdysi a teď už to napravím pouze kompletním odstraněním všech kosterních větví. Což je trochu blbý když je už několik let pěstuju. Mě je vcelku fuk jak si kdo bude tvarovat stromy, jen jsem chtěl poradit aby jste se vyvarovali podobných chyb jako třeba já. nic víc nic míň. Co si z toho Roman vezme je pouze jeho věc. Nijak jsem tím nechtěl někoho znemožňovat
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Roman habr-Prostějovská výstavka

Příspěvekod Roman Hlavinka » 11 kvě 2010, 21:49

Klucíííííííí,nechte toho.Sipu si popel na hlavu,že sem vše uspěchal.Jak se říká---aktivní blbec je horší,jak třídní nepřítel---Nicméně,všem děkuji za připomínky a návrhy.Vzal sem si stromeček k sobě,seděl sem s ním před PC a koukal hned na pc a hned na něj a představoval si vaše návrhy.Holt---učit se,učit se,učit se
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Roman habr-Prostějovská výstavka

Příspěvekod Jarek Servus » 12 kvě 2010, 08:03

Romane nesyp si popel, nemáš proč. Pro ostatní se chci svěřit s tím, co mě vede k tomu, že u mladého stromku nesukuji větvičky. Můžou za to Japonci, kteří to stejně jako já z lenosti nedělají, nebo jenom někde a ještě se tím chlubí. Netuší ovšem, (např. Kunio Kobajaši) že je to špatně. Ale já, chlapec naivní, se polepším. Taky jsem si např. dnes při cestě do práce, kdy jedu 8 km přes smíšený les, všímal toho, jak rostou větve asi 30let starých buků a habrů. Úplně špatně! :o Do oblouků! :o A nejsou sukovitě pokroucené. :shock: Pak se divíte, že jsem zmaten (přiznám se kajícně, že i líný) a dělám, to co vidím. Oni ti Japonci to taky mastí hlava nehlava a jednou kroutí a jindy ne, jak se jim zlíbí :lol: :lol: :lol:
P.S. Fotky jsou moje vlastní.
Přílohy
08.JPG
tokonoma u Kobajašiho v Tokiu
08.JPG (51.45 KiB) Zobrazeno 1976 krát
100.JPG
Takagi muzeum, všiměte si pozadí
100.JPG (113.5 KiB) Zobrazeno 1975 krát
20.JPG
Takagi muzeum, strom má asi 150 let
20.JPG (137.99 KiB) Zobrazeno 1971 krát
98.JPG
všiměte si, prosím, že jde v podstatě o 4 kmen!
98.JPG (85.66 KiB) Zobrazeno 1971 krát
Naposledy upravil Jarek Servus dne 12 kvě 2010, 14:42, celkově upraveno 2
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Roman habr-Prostějovská výstavka

Příspěvekod Jarek Servus » 12 kvě 2010, 14:32

Ladislav Kotál píše:A další věc: tuhle debatu jsem rozproudil já, protože jsem se chtěl zeptat, co mi nebylo jasné :oops: Já už jsem takový, když nevím, zeptám se......Roman mi to vysvětlil a tím to končí. Jen mi přišlo úplně zbytečné plýtvat dráty na habru, ale když učení-tak učení- respektuji to (moje dráty to nebyly) :think:

Pár drátů mě nezabije, rád ukážu, jak to drátuji já. Podle mě bez zvládnutí základních postupů jako je třeba drátování nic pořádného nesvedete. Drátovat jsem se pořádně naučil, až když mě na tom podusil Čestmír Sosnovec, za což mu děkuji.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Roman habr-Prostějovská výstavka

Příspěvekod Vláďa Boudný » 01 čer 2012, 09:14

Zdar Romane. Jak vypadá habřík dneska po 2-ou letech? Nemáš aktuální fotky?
Klacky v kýblu svázaný drátama???
Uživatelský avatar
Vláďa Boudný
 
Příspěvky: 558
Registrován: 04 čer 2010, 12:52
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník