totální greenhorn

Re: totální greenhorn

Příspěvekod radeksson » 06 zář 2009, 13:51

Zdravím po delší odmlce,tak jsem zastřihnul podle nákresu......týden šel normálně a konec,finito basta.nevím proč,jestli tím střihem nebo jsem mu nějak ublížil drátováním...asi tím,protože u ten druhý mi prasknul,tím pádem nemám nic :( ,no tak začnu asi na jaře něco hledat...nebo jak začít??co myslíte kuci? :jedna: Díky za info...hezké dny
radeksson
 
Příspěvky: 18
Registrován: 31 črc 2009, 21:21
Bydliště: Svitavy

Re: totální greenhorn

Příspěvekod Míra Z » 06 zář 2009, 21:53

Je mi líto že ti to takhle dopadlo ale chybama se člověk učí.
Jak začít? Jednoduší varianta-nákup materiálu ve školkách výhodou je že stromky maj kvalitní kořenový bal a da se snimi hned pracovat.Nevýhoda školkařského materialu je že většinou to jsou spíš méně zajímavé kusy.
Já preferuji zběr yamadori.Stromky z přírody jsou mnohdy daleko zajímavější a krásně nedokonalý :D O tom jak je vyzvedávat tu je celkem dost popsáno viewtopic.php?f=51&t=93
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: totální greenhorn

Příspěvekod radeksson » 12 zář 2009, 20:40

Ahojky,jojo,tak to chodí...moc si nezoufám,,na jaře něco najdu a začnu znova.Mám ještě olivovník co jsem si dovezl z Itálie,tak ho vyblejsknu a třeba někdo poradí co s ním.Díky za příspěvky,ahojky
radeksson
 
Příspěvky: 18
Registrován: 31 črc 2009, 21:21
Bydliště: Svitavy

Re: totální greenhorn

Příspěvekod Compel Lubomír » 12 zář 2009, 21:56

ahoj Radku, tě tady taky vítám přeji mnoho ůspěchů. Píšeš, že už ti stromeček umřel po drátování. Měl jsem ten samý problém se skalníkem. Sem mu dal dardu drátem a on jakoby umřel. Píšu záměrně jakoby, neboť po asi měsíci panička hartusila, že to zabírá jen místo na balkoně, tak jsem ho vytahl z hlíny a tolik nových kořenů jsem ještě neviděl. Asi by se ještě zotavil, měl z čeho fungovat - žít.
Druhej případ s hlohem. Potřeboval jsem misku v kterej od jara rostl, taková nudle. Dal jsem ho do květníku a on zaschnul. Nevěděl jsem co s ním ale moc na balkoně nepřekážel, si ho panička nevšimla. Jen jsem mu tu zaschlou část ufik ani jsem řeznou ránu neošetřil a jen ho zalíval. Dnes už jsem ho podruhý přihnojil, takže se to stalo asi před měsícem, a co myslíš,že se děje? Pokud mi odpovíš správně hodím sem fotku. Zatím ahoj Luboš
Jestli ty buky ještě máš, dej jim šanci, vyhodit je můžeš kdykoli.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: totální greenhorn

Příspěvekod radeksson » 12 zář 2009, 22:32

Ahojky Lubo,no já mám jen jeden malej a ten je na záhoně ať si roste,no a ostatní je fuč neboť u toho většího na fotce jsem ho totálně zlomil a ten druhej jsem piplal a staral se,ale fakt už se nechytnul....taky jsem doufal,bohužel.Ale zase když koukám tady po forech,tak mám ještě krásnou tlustici a azalku a olivovník,ale už se docela bojím na ně sahat,asi nejsem ten pravej na bonsaje.. :( ,myslím že s takovou jak začínám nebude doma zachvilku co zalívat :D .je mi jasný že se ti chytnul.....hold větší klika.Zatím ahojky :jedna: :clap:
radeksson
 
Příspěvky: 18
Registrován: 31 črc 2009, 21:21
Bydliště: Svitavy

Re: totální greenhorn

Příspěvekod Milan Karpíšek » 25 říj 2009, 22:17

ahoj Radku nelam si stim hlavu učenej z nebe nespadl. pokud budeš mít zájem tak se ke mě můžeš kdykoliv stavit dáme řeč a nějakej material se tu pro začátek najde. ke mě do Lanškrouna to máš kousek
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Buk (Fagus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků