BUK

Re: BUK

Příspěvekod Martin Drábek » 15 dub 2009, 20:34

Ahojte.. vidím, že se tu objevují zajímavé kousky fagusáků... Hodně často mi připadají buky na jedno brdo. Proto sem přihodím jeden krapet nestandardního tvaru, snad rozvíří debatu ;) . Fotka se moc nepovedla, snad z ní aspon půjde pochopit můj záměr.. narychlo jsem to ještě dnes fotil než vylezou první lístky, pravou větěv ještě přitáhnu ať je základ koruny více kompakní a zmizí ta rovná část, které chybí pohyb. Ta boule na levé straně je opravdu krásná dutinka (určitě někdo navrhne ji dát pryč, v reálu je to opravdu součást stromu), která z tohodle pohledu působí dosti rušivě, ještě to není finální pohledovka, spíše jediná jakš takš povedená fotka. Prostě trochu nestandard.
Přílohy
fagus.JPG
fagus.JPG (102.18 KiB) Zobrazeno 1629 krát
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: BUK

Příspěvekod Jarda Marek » 15 dub 2009, 20:51

Martine nestandart to teda je, ale otom to je být originální, teda mít originální strom. Za pár let z něj bude zajímavý kousek. :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: BUK

Příspěvekod Pavel Šimsa » 16 dub 2009, 09:35

Ahoj Martine, já bych se asi snažil tu pravou větev stočit nahoru a brát ji jako vrchol. A tu uprostřed, co má být vchol stočit olů, aby dělala hloubku. Se mito tak zdá. Láďo taky bych chtěl mít takový "malý, ošklivý buk" :) . Tomiku krásný strom i pokrok. Jen se mi zdá jestli netloustne v tom vyšším "přeslenu". Pavel
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: BUK

Příspěvekod tomikzlesa » 16 dub 2009, 09:45

Martine: to je moc krasny nestandart, jen mi vadi to zesilovani smerem k te bouli, ale snad to pujde nejak skryt zvolenim spravne pohledovky, po poradnem rozvetveni to bude krasnej kus.

Pavle: on sice vypada ten muj buk vypada jako celek krasne, ale zadivas li se do koruny poradne to co uvadis neni jedina chyba ci vada, je tam spousta prekrizenych, nebo krivych vetvi :cry: ale v sezone to stejne videt neni ;)
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: BUK

Příspěvekod Martin Iša » 26 dub 2009, 17:05

Nejsem si zcela jistý pohledovkou,pomozte mě prosím.Dávám tři možnosti. ;) Loni kopaný, větve co potřebují zesílit, plus vrchol jsem nechal růst, co to dalo.Teď na jaře jsem podle vašich rad :jedna: zkrátil na dva pupeny a zas nechám sílit.Na té první fotce si všimněte pupínku vlevo dole, mám ho hýčkat, nebo odstranit?Co ty dvě větve vpravo nad sebou, jednu odstranit, nebo jednu stáhnout dozadu? A ještě, vlevo nahoře ta silná škaredá.Mám ji odstranit, a čekat na nový pupen?A poslední otázečka :roll: .Když pod kořeny nebari provléknu drát, a zaškrtím.Bude to něčemu vadit? CHtěl bych rozšířit základnu. ;)
Přílohy
bp1.JPG
bp1.JPG (82.92 KiB) Zobrazeno 1655 krát
bp2.JPG
bp2.JPG (87.96 KiB) Zobrazeno 1658 krát
bp3.JPG
bp3.JPG (80.83 KiB) Zobrazeno 1657 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: BUK

Příspěvekod Ladislav Kotál » 26 dub 2009, 20:20

Martine,zase budu za šťouru,ale my jsme radili NA TŘI PUPENY :!: ,teď se ti vyholí větve od kmene, budou dlouhá internodia a bude to na ....... :!: Nech ho růst a nešahej na něj až vyrostou lupeny alespoň 5 kusů na jednom výhonu, uštípni to na TŘI LISTY a zase už na něj letos nešahej. A pokud byl kopanej loni nešahej ani na nebari,na to je dost času za rok, dva ,pak ho klidně uškrť. :naughty: :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: BUK

Příspěvekod Jarda Marek » 26 dub 2009, 20:34

Musím pochválit Láďu (šťourala :lol: ), nebýt Tebe, tak se neučíme. Láďo díky :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: BUK

Příspěvekod Martin Iša » 26 dub 2009, 20:46

tomikzlesa píše:Míro otázka spíš je jaky zpusob zastipovaní je nejlepsi, ja osobne vyhony jeste pred zdrevnatenim zkratim na 2 pupeny a vystipuju takove ty extremne velke listy.
Jen šťourej, vždyť votom to je. :) Já si tohle nějak zafixoval do hlavy :oops: :? :roll: No, poučení na příště. :|
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: BUK

Příspěvekod Ladislav Kotál » 26 dub 2009, 20:56

Martine, ty červený ustřihnout, ty zelený usměrnit :jedna:
Přílohy
bp1.JPG
bp1.JPG (85.19 KiB) Zobrazeno 1617 krát
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: BUK

Příspěvekod Martin Iša » 26 dub 2009, 21:24

Ok, ale nemám to ještě radši vyfotit zeshora? ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Buk (Fagus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků