Jak na něj?

Re: Jak na něj?

Příspěvekod tomikzlesa » 17 kvě 2010, 21:31

Seřež jo jak chceš a čím chceš :D , buky to snáší hodně dobře a bohatě obráží všudemožně, i na kmeni. Seřezání na holé větvě snesou i uprostřed léta, ale jaro je ideální,
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Jak na něj?

Příspěvekod Johnys » 17 kvě 2010, 21:52

Děkuji všem za rady. Až budou viditelné změny tak budu postupně přidávat foto. Ať vidíte, co jsme s přítelkyní vykouzlili :P :) :mrgreen:
Jan Škarda
Johnys
 
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2010, 22:21
Bydliště: Obecnice, okr. Příbram

Re: Jak na něj?

Příspěvekod Pavel Š. » 19 kvě 2010, 10:20

tomikzlesa píše:....Pavle to že se má ochladit na situaci, že strom už se rozjel nic nemění, nekopeme přece podle počasí ale podle růstové fáze stromů ?!

Tak to já se vždy řídím počasím. Třeba nekopu když je metr sněhu, zmrzlá zem nebo je 30 ve stínu. :D Myslel jsem to tak, že pokud je už část listové plochy rozvinuta, tak v chladném počasí (již několik dní není víc jak deset stupňů C) je transpirace malá a při vysoké vzdušné vlhkosti ze současných každodenních srážek je možnost ujmutí při dodržení ostatních podmínek ještě pořád vysoká. Již několikrát jsem kopal stromky s plně rozvinutými listy (ostatně o kopání dubů či habrů v létě tu psali i jiní), ale vždy jen při takovémto počasí a všechny se chytly. Musím uznat, že nebylo dobré toto radit úplným začátečníkům a zrovna u buku, :oops: který je dost fajnovka, přeci jen už to chce trochu praxe a citu.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Jak na něj?

Příspěvekod tomikzlesa » 19 kvě 2010, 12:06

Aha :D pokud si mluvil jen o habru či dubu tak v pohodě, habry se daj kopat snad celej rok a s duby moc zkušeností nemám, ale tady je buk a ten je na vykopání hodně náročnej :!: já to prvotně pochopil (i to tak působilo)jako že když se v srpnu ochladí tak se může začit kopat ?! :?
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Předchozí

Zpět na Buk (Fagus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků