Sabina yamadori

Sabina yamadori

Příspěvekod Milan Karpíšek » 31 črc 2010, 15:37

Včera jsem tvaroval hodně zajímavou a opravdu starou sabinu pvodem yamadori z hor. Rostlina má obrovský potenciál v pohybu kmene se spoustou mrtvých až vyhnilých partii mrtvého dřeva. Zajímavá je také spodní část kmene, kterou bude možno odříznout nebo ponechat tak. Hned jak sjem na rostlinu koukl bylo my jasné jak tvarování dopadne a moje představa byla vcelku jasná. S tvarováním jsem velmi spokojený, ačkoliv obrost nebyl až tak kvalitní jak bych si představoval, podařilo se vytvořit hezkou kytku která se v budoucnu určitě neztratí. více na http://www.niwatobonsai.estranky.cz/cla ... -po/sabina
Přílohy
P1070422_resize.jpg
P1070422_resize.jpg (101.14 KiB) Zobrazeno 4764 krát
P1070461_resize.jpg
P1070461_resize.jpg (115.4 KiB) Zobrazeno 4769 krát
P1070471_resize.jpg
P1070471_resize.jpg (91.74 KiB) Zobrazeno 4771 krát
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Sabina yamadori

Příspěvekod georgdrakan » 31 črc 2010, 16:44

ÚŽasná :jedna: co k tomu dodat :clap: JIrka
georgdrakan
 
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2010, 20:41
Bydliště: Ostrava

Re: Sabina yamadori

Příspěvekod Martin Iša » 31 črc 2010, 17:49

Milane, moc pěkné, opravdu. :jedna: První tvarování fakt dobrý.Tedy z mého pohledu Jalovcového analfabeta. :) Když jsem si to tak prohlížel, tak jsem byl nejprve v rozpacích. :? Yamadori a ta křivka vypadá jak uměle udělaná.Je to zajímavé.Ale musím uznat, že při delším prohlížení jsi tomu dal šmrnc.Trochu mi tam vadí ten horní levej jin. :think: Možná zjemnit, rozpohybovat.Nemáš detail toho jinu?Můžeš ho vyfotit?A ještě jednu věc.Jak se bude postupovat s tím spodkem do budoucna?Nejdřív jsem si říkal, že pravá strana nebari se bude postupně odkrývat a levá síťku a zakořenit. :think: Ale podle mého by to ztratilo na originalitě.Bylo by z toho takové "klasické Moyogy".S tím spodkem to dostane jiný rozměr.Možná to opřít o nějaký kámen?Netradiční misku?
Přílohy
jalovec.jpg
jalovec.jpg (39.25 KiB) Zobrazeno 4747 krát
Jalovec 2.jpg
Jalovec 2.jpg (84.97 KiB) Zobrazeno 4760 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Sabina yamadori

Příspěvekod Milan Karpíšek » 31 črc 2010, 18:04

Martine na 99% ten spodek zůstanetak jak je, to se ale uvidí při přesazení. Ten jin mi tam vůbec nevadí, pohyb nějaký má a je to pokračování kmene. Nevím jak by si ho chtěl rozpohybovat?Stačí když strom lehoulince pootočíš nebo jen nepatrně jinak nakloníš a už vypadá jinak
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Sabina yamadori

Příspěvekod Jirka Novák » 31 črc 2010, 20:34

Před tvarováním to byla nádherná rostina s velmi zajímavým kmenem, která by se po kvalitním natvarování určitě neztratila, jak píšeš.
Upřímně, čekal jsem od tebe trošku kreativnější tvarování s nějakým nápadem, myšlenkou, které by podpořilo linii kmene, zajímavý spodek a dodalo stromu dynamiku, ne sedlost. Tenhle klasický strnulý trojúhelník nijak zvlášť nekorespondující se zajímavou linií kmene je pro mě osobně (z fotek) zklamáním. Slušná práce co neurazí,ale nenadchne. Ale ty jsi tvůrce a pokud jsi ty spokojen,tak to je hlavní :jedna:
P.S. Vše se naštěstí dá v budoucnu opravit ;)

Jirka
Naposledy upravil Jirka Novák dne 31 črc 2010, 21:36, celkově upraveno 1
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Sabina yamadori

Příspěvekod Jarda Marek » 31 črc 2010, 20:42

Jirko můžeš nám z původního materiálu prosím navrhnout jinou kreativitu ? poučit ? Díky
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Sabina yamadori

Příspěvekod Milan Karpíšek » 31 črc 2010, 23:08

Jirko je fajn když někdo napíše kritiku, díky které se člověk může zlepšit a posunout dál a patří to k fóru, co člověk to názor. Bohužel si asi nějakým nedopatřením zapoměl napsat jak to zlepšit, když je to teda takhle nic moc. I já bych v tomto případě rád viděl tvoje kreativní řešení. A docela bych rád viděl nějakou tvoji sabinu nebo podobně kvalitní material kreativně natvarovaný, bohužel jsem ještě nic takového od tebe nezahlédl. Už ty stromy neschovávej ;)
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Sabina yamadori

Příspěvekod raficka » 01 srp 2010, 07:49

nemůžu si odpustit..ale tohle se ti Milane opravdu povedlo !!! :clap:
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Sabina yamadori

Příspěvekod Martin Drábek » 01 srp 2010, 08:22

Milane, kolik tam bylo živých větví na stavbu koruny?? Vypadá to na 2-3 vyrůstající z jednoho místa, moc se v tom nedá vyznat v tom roští.. máš ještě původní fotku bez náklonu? To zasazení v misce je fakt problém. Říkáš že na 99% to zůstane tak jak je, to znamená jakou misku? Nedalo se jít cestou polokaskády?? Strom samozřejmě pěknej, ale ještě je tam pár otazníků...
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Sabina yamadori

Příspěvekod Martin Iša » 01 srp 2010, 08:49

Milan Karpíšek píše:Martine na 99% ten spodek zůstanetak jak je, to se ale uvidí při přesazení. Ten jin mi tam vůbec nevadí, pohyb nějaký má a je to pokračování kmene. Nevím jak by si ho chtěl rozpohybovat?Stačí když strom lehoulince pootočíš nebo jen nepatrně jinak nakloníš a už vypadá jinak
Může to být fotkou, nevím.Ale připadá mi takový strnulý. :think: Rozpohybovat?Napařit, zkroutit, dát mu trochu "šťávu" ;) Jsem zvědav, s čím přijde Jirka N.Nějak si nedovedu představit něco jiného.Ale to je u mne normální, ještě jsem bonsajově nevyzrál, stále zraju. :P Ale je fajn, že se tu objevují různé názory, tak to má být. :jedna: Jen doufám, že budou podložené fakty. ;) Možná jsi měl jít do větru, to je teď docela populární. :)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Jalovec (Juniperus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník